Į kokius fotoaparatus atkreipti dėmesį perkant?

Šiomis dienomis rinkoje yra daugybė pačių įvairiausių fotoaparatų, tad lengva pasiklysti šiose technikos džiunglėse. Reikia suvokti, kad kiekvieno asmens poreikiai yra skirtingi, tad ir fotoaparatų pasiūla skiritingiems atvejams yra didžiulė. Nėra ir nebus vieno fotoaparato geriausio visiems, tad verta daugiau pasidomėti apie šių prietaisų funkcijas, galimybes ir konkrečius poreikius, kam tas prietaisas bus naudojamas. Fotoaparatai pagal savybes yra skirstomi į keletą grupių.

  • Skaitmeniniai fotoaparatai. Tai nedaug sveriantys, į kišenę ar delną telpantys fotoaparatai, kurių objektyvo pakeisti neįmanoma ir kurie skirti paprastam, buitiniam naudojimui. Šie fotoaparatai yra nebrangūs ir rekomenduojami mėgėjiškam fotografavimui nesigilinant į parametrus, nes viskas būna automatiškai nustatyta gamintojo. Pasirenkama norima funkcija- gamtos, portretų, naktinis ir kiti režimai- ir telieka nuspausti mygtuką. Šiuose fotoaparatuose yra ir filmavimo bei nuotraukų redagavimo galimybės.
  • Momentiniai fotoaparatai. Tai klasikiniai fotoaparatai, kai norima pasidaryti nuotrauką ir ja iškart džiaugtis ant popieriaus. Nufotografavus, vaizdai iškart fiksuojami, gaunamos nuotraukos, ir jeigu norima, nedelsiant galima jas įsirėminti ar padovanoti kitam žmogui.
  • Veidrodiniai fotoaparatai. Tai fotoaparatai, sukurti profesionalams, kai norima keisti parametrus ir objektyvus, išgauti skirtingus vaizdus ir efektus. Viskas šiuose fotoaparatuose reguliuojama rankiniu būdu. Patenkančios šviesos kiekiui reguliuoti ir nuotraukų ryškumui išgauti svarbūs trys pagrindiniai parametrai: ISO, išlaikymas ir diafragma. Norint kokybiškai, įdomiai fotografuoti šiais prietaisais, reikalingos specialios žinios ir atitinkamas pasiruošimas. Šie fotoaparatai dėl savo funkcijų ir priedų gausos sveria žymiai daugiau, nei kiti, bet ir nuotraukų kokybė, mokant jais naudotis rankiniu būdu, ženkliai geresnė.
  • Pseudo veidrodiniai (sisteminiai) fotoaparatai. Šie prietaisai apjungia tiek paprastų skaitmeninių, tiek veidrodinių fotoaparatų savybes. Galima fotografuoti automatiniu režimu, tačiau dėl keičiamų funkcijų ir objektyvų tai puikūs prietaisai pradedantiesiems, siekiant išgauti gražias nuotraukas ir šiek tiek paeksperimentuoti su efektais. Jie neužima tiek daug vietos kaip veidrodiniai, jų blykstė yra šiek tiek galingesnė, ir nuotraukas su jais galima išsaugoti tiek JPEG, tiek ir RAW (geresnės kokybės)

Taigi, žinant pagrindines fotoaparatų savybes ir naudojimo galimybes, reikia atsižvelgti į savo interesus , rinkos kainas ir norus. Daugiau apie fotografiją ir kitas meno rūšis galite skaityti šiame tinklalapyje:  http://www.manomenas.lt/category/fotografija/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *