Keraminių čerpių gamybos technologija

Nuo senų laiku egzistuoja tik dviejų rūšių čerpės, tai – betoninės ir keraminės čerpės. Tiek vienų, tiek kitų čerpių gamybos technologija ir naudojamos medžiagos skiriasi kardinaliai. Betoninių čerpių gamybos procesas yra kur kas paprastesnis nei keramikinių jau vien dėl to, nes jų nereikia degti. Tad, jos yra ir pigesnės.Kalbant apie keramikines čerpes, jos gali būti įvairesnės tiek forma, tiek paviršiumi. Jų paviršius gali būti:

  • Matinis;
  • Pusiau blizgus;
  • Itin blizgūs.

Keramikinių čerpių gamintojams yra keliami ypač aukšti reikalavimai gaminant kokybiškas čerpes. Jos privalo atlaikyti 150 šalčio ciklų, o garantija suteikiama net 30 metų. Tad, šių čerpių gamybos technologija, kurią apačioje ir aptarsime, yra tikrai itin puikiai išvystyta.

Keramikinių čerpių gamybos procesas prasideda nuo žaliavos, tai yra molio, išgavimo. Iškasus molį specialiuose karjeruose ekskavatoriumi, toliau jis keliauja sunkvežimiu ar traukiniu į gamyklą, kur pradedamas jo apdorojimas. Čerpių gamykloje molis sandėliuojamas specialiose tam skirtose arba mirkimo duobėse, kuriose telpa itin didelis jo kiekis. Toliau molis yra apdorojamas valciniame ir dvibangiame smulkintuvuose, po kurių ši žaliava keliauja elevatoriumi į sekantį apdorojimo etapą ir nuo molio yra pašalinamas žaliavos perteklius. Susmulkinus ir apdorojus molį, pradedamas džiovinimo etapas.
Džiovinant pašalinamas visas nereikalingas vanduo iš šviežios ir minkštos čerpių masės. Šiai laikais technologijoms itin pažengus į priekį džiovinimo proceso trukmė yra sutrumpėjusi netgi trečdaliu. Tai gamintojams leidžia efektyviau dirbti nei anksčiau. Taip pat reikalauja mažiau gamyboje sunaudojamos energijos bei gerina keramikinių čerpių kokybę. Pasibaigus džiovinimo etapui, keramikinės čerpės gali būti dažomos, tačiau, kaip patys gamybininkai teigia, populiariausios čerpės išlieka natūralios, tai yra rusvai rudos spalvos. Siekiant suteikti čerpėms atspalvius, jos yra apipurškiamos specialiu mineraliniu sluoksniu dar vadinamu angoba. Šis purškimo metodas pasižymi kokybiškumu, nes laikui bėgant keramikinės čerpės nenublunka. Taip pat šios čerpės yra glazūruojamos – tai reiškia, kad padengus jas sunkiu stiklo sluoksniu, čerpės įgyja atsparumą vandeniui bei patrauklią blizgią išvaizdą.

Taip atrodo keramikinių čerpių gamybos technologija. Iš pirmo žvilgsnio netgi gal visai nesudėtingai, tačiau ilgas ir kruopštus procesas, besivadovaujantis itin aukštais reikalavimais.

Daugiau informacijos apie keramikines čerpes ir jų kaina: www.agmeka.lt.

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *