Kaip atblokuoti Linkomanija ir Filmai.in?

2019 m. sausio 15. Asociacija LATGA teisme laimėjo vadinamąją „Linkomanijos“ bylą, kurioje buvo pareikšta, jog visi interneto tiekėjai Lietuvoje turi blokuoti prieigą prie šio puslapio interneto vartotojams. Tai buvo pergalinga diena asociacijai LATGA, tačiau liūdna diena internautams, kadangi svetainė, kurioje buvo galima nemokamai dalintis įvairiausiu turiniu, tapo nepasiekiama visiems laikams. Bet ar tikrai?

Šiuo metu interneto naršyklės adresų juostoje įvedę adresą www.linkomanija.net ar filmai.in, ekrane išvysite tik baltą puslapį su užrašu „Nepavyksta pasiekti šios svetainės“, kadangi pagal įsigaliojusį teismo nuosprendį interneto tiekėjai blokuoja jūsų prieigą prie šio puslapio. Visgi prieiga prie svetainės yra uždrausta tik tada kai naudojatės savo interneto tiekėjo DNS serveriu. Trumpai tariant, DNS serveris yra tarsi interneto telefonų knyga, per kurią jūsų kompiuteris susisiekia su norimu interneto puslapiu, o tai reiškia, kad visos interneto puslapių užklausos, kurias vedate naršyklėje pirmiausia keliauja pro DNS serverį ir po to yra atidaromas interneto puslapis. Įprastai DNS serverius valdo interneto tiekėjai, todėl jie gali matyti, kokiuose puslapiuose lankotės ir kontroliuoti prieigą prie tam tikrų puslapių – šiuo atveju, blokuoti www.linkomanija.net puslapį. Tačiau pasinaudoję VPN arba kito DNS serverio paslaugomis, kuris nepriklauso Lietuvos interneto tiekėjams, ši blokavimą galite lengvai apeiti, kadangi interneto tiekėjas nebeturi galimybės matyti jūsų veiklos internete, o taip pat blokuoti prieigos prie konkrečių puslapių.

Kad pasiekti linkomanija.net, filmai in ar net kitus užblokuotus interneto puslapius užtenka pakeisti DNS nustatymus. Atrodo sudėtinga, tačiau taip tikrai nėra. Žemiau straipsnyje pateiksime kone patį lengviausią ir paprasčiausią būdą, kaip tai padaryti.

Windows 7, 8, 10

 1. Spauskite Start (Pradėti) mygtuką ir paieškoje įrašykite frazę Control panel (Valdymo skydas) ir spauskite Enter.
 2. Valdymo skyde pasirinkite kategoriją Network and Internet (Tinklas ir Internetas).
 3. Toliau pasirinkite kategoriją Network and Sharing Centre (Tinklo ir bendrinimo centras).
 4. Atsidariusiame lange pasirinkite Change adapter settings (Keisti adapterio nustatymus).
 5. Pasirinkite aktyvų interneto tinklą, prie kurio esate prisijungę, dešiniu pelės mygtuku spauskite tinklo piktogramos ir atsiradusiame sąraše pasirinkite Properties (Ypatybės).
 6. Atsiradusiame naujame lange pasirinkite Internet protocol version 4 (Interneto protokolo 4 versija) arba Internet protocol version 6 (Interneto protokolo 6 versija) ir spauskite mygtuką Properties (Ypatybės).
 7. Atsiradusiame naujame lange pažymėkite pasirinkimus Obtain an IP adress automatically (Automatiškai gauti IP adresą) ir Use the following DNS server addresses (Naudoti nurodytus DNS serverio adresus).
 8. Įrašykite Google DNS arba Cloudflare adresus:

8.1   Norėdami naudoti Google DNS įrašykite:

 • IPv4 DNS adresai 8.8.8.8 ir 8.8.4.4
 • IPv6 DNS adresai 2001:4860::8888 ir 2001:4860:4860::8844

8.2   Norėdami naudoti Cloudflare įrašykite:

 • IPv4 DNS adresai 1.1.1.1 ir 1.0.0.1
 • IPv6 DNS adresai 2606:4700:4700:1111 ir 2606:4700:4700:1001
 1. Spauskite mygktuką
 2. Uždarykite visus langus ir perkraukite interneto naršyklę.
 3. Viskas! Jūs turite prieigą prie užblokuotų interneto puslapių!


Android, IOS

Pakeisti DNS nustatymus telefone yra dar paprasčiau, nei kompiuteryje. Jums paprasčiausiai reikės atsisiųsti mobiliąją programėlę 1.1.1.1 iš Google Play parduotuvės, jei naudojatės Android išmaniuoju telefonu arba 1.1.1.1 iš Apple Store parduotuvės, jei naudojatės Apple išmaniuoju telefonu. Paleidus programėlę pakaks paspausti vieną mygtuką ir DNS nustatymai telefone bus pakeisti automatiškai, o jūs akimirksniu gausite prieigą prie užblokuotų interneto svetainių!

Plačiau apie Linkomanija skaitykite čia

10 komentarų

 1. buxlt Atsakyti

  Kuris DNS teikėjas patikimesnis? Google ar Cloudflare? Kokios yra rizikos susijusios su šiais DNS teikėjais?

  • admin Atsakyti

   Dėl patikimumo garantuoti negalime, tačiau internete niekur nusiskundimų nei dėl vienų nei dėl kitų patikimumo klausimų nelabai yra. CloudFlare pagal testus yra greitesnis – tai pasirinkimas bent mūsų atveju būtų – CloudFlare. Grėsmes gali susikurti nebent pats. Interneto tiekėjo DNS blokuoja tam tikras kenkėjiškas svetaines kaip ir šiuo atveju Linkomanija (mums ji atrodo nekenkėjiška), tačiau internete niekada negali žinoti kur nuklysi ir kokį puslapį aplankysi, o pasikeitus DNS į atvirą tarkim Google ar CloudFlare, tau durys pasidaro atviros labai daug kur.

   • buxlt Atsakyti

    Dėkoju už paaiškinimą.
    Radau dar vieną būdą pakeisti DNS Firefox naršyklėje (69.0.2). Yra galimybė pasirinkti „DNS over HTTPS” funkciją, kuri nukreipia naršyklės turinį per pasirinktą (Cloudfare) arba bet kurį norimą (Custom) DNS serverį. Patogu, kai nenorima arba nėra galimybės keisti sistemos nustatymų (dar patogiau naudoti portable versiją, kurią galima nešiotis USB laikmenoje).
    Norint įjungti šią funkciją: Tools -> Options -> General -> Network settings -> Pažymėti „Enable HTTPS over DNS” ir pasirinkti (Use provider) Cloudfare arba savo norimą serverį.

 2. Frantic Atsakyti

  Pasileidus Cloudflare programele, neatidaro filmai.in puslapio, taigi cloueflare neveikia

 3. Ieva Atsakyti

  Ačiū jums labai. Androide ir man neveikė 1.1.1.1, bet DNS Changer puikiai veikia. Toliau mėgaujuosi filmais.;}}}}

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *