Koks interneto greitis yra geras? Atsakymas į šį klausimą kiekvienam gali būti skirtingas, kadangi tai priklauso nuo jūsų poreikių, tačiau jeigu planuojate atsinaujinti interneto paslaugas, turėti suvokimą, kokio interneto greičio jums gali prireikti patogiam naudojimui bus tikrai pravartu.
Iš gana plataus interneto tiekėjų pasirinkimo išsirinkti tinkamiausią, už kurį netektų permokėti, gali tapti sudėtinga užduotimi, nežinant, kokio interneto greičio reikia jūsų poreikiams. Tad pirmasis žingsnis yra susižinoti, kokiai veiklai ir turiniui jums yra reikalingas internetas, ir pasirinkti tokį interneto planą, kuris aprūpintų visus jūsų poreikius. Su augančiu internetinių vaizdinio turinio paslaugų populiarumu, tokių kaip „Netflix“ ar „Hulu“, žaidimų internete ir 4K raiškos filmų, turėti greitą internetą tampa būtinybe. Tačiau kuo greitesnis internetas, tuo didesnės išlaidos, todėl rinktis reikia išmintingai.
Jūsų interneto planas turėtų priklausyti nuo to, ką veikiate internete. Taip kaip jums nereikia nešiojamojo kompiuterio už 2000 eurų, kad galėtumėte peržiūrėti el. pašto laiškus, taip ir nereikia žaibiškai greito interneto, kitoms kasdienėms užduotims atlikti. Jeigu jums internetas reikalingas tik įprastiniam naršymui, tada sutaupysite nemažai pinigų rinkdamiesi interneto planą su mažesniu greičiu. Iš kitos pusės, tiems, kurie transliuoja aukštos raiškos turinį vertėtų rinktis iš aukštesnę kainą turinčių variantų.
Žemiau pateiksime interneto greičių rodiklius, ir kokiai veiklai šie rodikliai yra optimaliausi.
Naršymui internete (el. paštas, socialiniai tinklai ir kita)
Geras interneto greitis – Nuo 1 Mbps (0,125 MBps)
Puslapių atidarymas, el. pašto laiškų peržiūrėjimas, ar netgi vaizdo įrašų žiūrėjimas šiais laikais nereikalauja didelio interneto greičio. Jeigu jūs praleidžiate mažai laiko internete, tuomet galite įsigyti lėčiausią interneto greičio planą, kokį siūlo interneto tiekėjas.
Kaip bendra taisyklė, bazinis naršymas internete, el. pašto laiškų tikrinimas, ir naršymas socialiniuose tinkluose reikalauja iki 5 megabitų per sekundę (Mbps) ar mažiau, todėl rekomenduojame bent 1 Mbps greitį, pakankamai sklandžiam naršymui internete. Žinoma, kuo didesnis interneto greitis, tuo greičiau užkraunami puslapiai ir vaizdo įrašai.
Žaidimams ir tiesioginėms transliacijoms internetu
Geras interneto greitis – Nuo 3 Mbps (0,375 MBps) iki 15 Mbps (1,875 MBps)
Kad turėti gerą žaidimų patirtį yra reikalingas ne tik geras internetas, tačiau ir gera kompiuterinė įranga. Visgi apie kompiuterine įrangą šiuo metu nesigilinsime, o aptarsime koks interneto greitis yra reikalingas sklandžiai žaidimų patirčiai žaidžiant internete.
„Microsoft“ rekomenduoja turėti internetą su atsisiuntimo greičiu, kuris būtų bent 3 Mbps (0,375 MBps) ir išsiuntimo greitis bent 0,5 Mbps (0,06 MBps) žaidimui internete su „Xbox One“ žaidimų kompiuteriu. „Nintendo“ rekomenduoja taip pat 3 Mbps (0,375 MBps) greitį, kad galėtumėte žaisti internetinius žaidimus su „Nintendo Switch“ žaidimų kompiuteriu. Atsižvelkite į tai, jog šie rodikliai yra tik minimalūs reikalavimai. Kuo greitesnis jūsų interneto greitis tuo geresnė bus žaidimų patirtis. Pagal savo patirtį rekomenduojame atsisiuntimo greitį nuo 15 Mbps (1,875 MBps) žaidimams internete.
Jeigu norite kurti žaidimų transliacijas, žaidimų svetainė „Twitch“ yra sukūrusi straipsnį apie „Transliavimo rekomendacijas“, kurios yra siūlomos žaidimų transliavimui šioje svetainėje. Tam, kad galėtumėte transliuoti žaidimus 720p raiškos 30 kadrų per sekundę kokybe, jums prireiks interneto plano teikiančio bent 3 Mbps (0,375 MBps) išsiuntimo greitį. Kad vaizdo transliacijos būtų tikrai sklandžios mes rekomenduojame kilstelti iki 5 Mbps (0,625 MBps). 1080p raiškos 60 kadrų per sekundę transliacijoms „Twitch“ rekomenduoja bent 6 Mbps (0,750 MBps) išsiuntimo greitį, tačiau mes vėl rekomenduojame šiek tiek kilstelti kartelę ir rinktis 10 Mbps (1,250 MBps) išsiuntimo greitį.
Internetinei televizijai ir filmams
Geras interneto greitis – Nuo 3 Mbps (0,375 MBps) standartinės raiškos kokybei iki 25 Mbps (3,125 MBps) aukštos raiškos 4K kokybei.
Žiūrėti vaizdinį turinį „Netflix“, „Hulu“ ar panašaus tipo svetainėse, reikalauja daugiausiai interneto duomenų. Žinoma, tai priklauso nuo vaizdo įrašų kokybės – kai tik vaizdo kokybė pagerėja, reikalingas interneto greitis jų žiūrėjimui taip pat šokteli.
„Netflix“ turi paruošusi rekomendacijas, kuriose nurodyta, koks interneto greitis yra reikalingas žemiau nurodytos kokybės vaizdo įrašams:
0,5 Mbps (0,063 MBps) – Minimalūs reikalavimai
1,5 Mbps (0,188 MBps) – Rekomenduojami reikalavimai
3,0 Mbps (0,375 MBps) – Standartinei vaizdo įrašų kokybei (480p SD)
5,0 Mbps (0,625 MBps) – Aukštai vaizdo įrašų kokybei (1080p Full HD)
25 Mbps (3,125 MBps) – Aukščiausiai vaizdo įrašų kokybei (4k UHD)
Kaip pastebėjote, 4k raiškos peržiūros reikalauja 5 kartus daugiau interneto greičio nei aukštos kokybės HD raiška. Gera žinia ta, jog daugeliu atveju pakanka 1080p Full HD raiškos maloniam žiūrėjimui.
„Youtube“ yra didžiausia interneto vaizdo įrašų platforma, ir taip pat turi savo reikalavimus įrašų peržiūroms ir transliavimui:
2,5 Mbps (0,313 MBps) – 720p HD raiškos vaizdo įrašams
4,0 Mbps (0,5 MBps) – 1080p (Full HD) raiškos vaizdo įrašams
15 Mbps (1,875 MBps) – 4K UHD raiškos vaizdo įrašams
Netflix ir Youtube rekomendacijos yra naudingos naudojantis jų platformomis, bet jos neturėtų būti taikomos visur. Kaip palyginimui Hulu rekomenduoja 13 Mbps (1,625 MBps) greitį 4k raiškos vaizdo įrašų peržiūrai, 6 Mbps (0,750 MBps) 720p raiškai, ir 3 Mbps (0,375 MBps) standartinei raiškai.
Apibendrinant, jeigu norite žiūrėti Full HD kokybės turinį, turėtumėte įsigyti interneto planą bent su 5 Mbps (0,625 MBps) atsisiuntimo greičiu. Aukščiausiai 4K raiškai, jums prireiks interneto plano su 25 Mbps (3,125 MBps) atsisiuntimo greičiu.
Kaip sužinoti savo interneto greitį?
Norėdami sužinoti savo interneto greitį galite pasinaudoti mūsų Interneto greičio matuokle, kuri nustatys ir parodys jūsų esamą interneto greitį. Galėsite sužinoti savo atsisiuntimo ir išsiuntimo greitį, bei internetą tiekiančio serverio atsaką, į jūsų įrenginio teikiamas užklausas, greitį, kitaip žinoma kaip PING arba lietuviškai vėlavimas.
Kaip naudotis greičio matuokle?
Norėdami patikrinti savo interneto greitį spauskite ČIA ir sekite mūsų gidu kaip ją naudotis.
- Prieš pradedant naudotis interneto greičio matuokle, uždarykite visus naršyklės langus išskyrus šį, kad įsitikintumėte, jog kiti naršyklės langai nenaudoja interneto duomenų. Uždarykite visas programas, kurios gali naudoti interneto duomenis. Taip bus gaunami tiksliausi rezultatai.
- Ekrane paspauskite mygtuką „GO“ ir po kelių akimirkų matuoklė pateiks interneto greičio rodiklius.
- Atsisiuntimo greitis – tai pagrindinis rodiklis, kuris yra nurodytas renkantis interneto planą. Nuo jo priklauso kaip greitai galėsite naršyti, atsisiųsti įvairų turinį, žiūrėti vaizdo įrašus ir kt.
- Išsiuntimo greitis – nurodo, kokiu greičiu galėsite dalintis failais su kitais, įkelti juos į debesų saugyklas, kaip „Google drive“ ar kita.
- Žemiau yra nurodytas jūsų IP adresas.
- PING arba vėlavimas – laikas milisekundėmis, nurodantis internetą tiekiančio serverio atsaką, į jūsų įrenginio teikiamas užklausas.
Esate nusivylęs savo interneto greičiu arba jums tiesiog reikia greitesnio interneto? Užpildykite užklausos formą svetainėje markestro.lt ir gaukite geriausią interneto pasiūlymą savo namams!