„Netflix” tapo pagrindiniu aukštos kokybės originalaus turinio šaltiniu, o per pastaruosius keletą metų ši vaizdinio turiniu transliavimo paslauga išleido daugybę serialų, kurie sužavėjo įvairiausius žiūrovus ir sulaukė kritikų pripažinimo. Šioje apžvalgoje apžvelgsime 10 geriausių pastarųjų keleto metų „Netflix” serialų. Šie serialai išsiskyrė stipriais aktorių pasirodymais, įtraukiančiais pasauliais ir emociniu gilumu bei įtvirtino „Netflix” į pramogų industrijos lyderio poziciją.
Nesvarbu, ar mėgstate kriminalines dramas, fantastinius epus, ar paauglystės istorijas, šiame sąraše tikrai rasite serialą, kuris jums patiks. Taigi patogiai įsitaisykite, griebkite spragėsius ir pasiruoškite persikelti į nuotykių, siaubo ir dramų pasaulius su šiais 10 geriausių „Netflix” serialų.
Keisti dalykai (Stranger Things)
„Stranger Things” – mokslinės fantastikos siaubo serialas, kurio premjera „Netflix” kanale įvyko 2016 m. Serialas susilaukė daugybės gerbėjų ir kritikų pripažinimo dėl nostalgiškos 80-ųjų metų aplinkos, žavių veikėjų ir jaudinančio siužeto.
Serialo veiksmas vyksta išgalvotame Hokinso miestelyje Indianoje devintajame dešimtmetyje. Jame pasakojama apie grupę jaunų draugų, kurie susivienija su telekinetines galias turinčia mergina, kad išgelbėtų savo draugą, pagrobtą vyriausybinės organizacijos. Pakeliui jie susiduria su siaubinga pabaisa ir paraleline visata, vadinama „Upside Down“.
Vienas iš išskirtinių „Stranger Things” bruožų – puikiai atkurta 80-ųjų aplinka. Nuo muzikos ir mados iki technologijų ir popkultūros nuorodų – kiekviena detalė kruopščiai sukurta taip, kad žiūrovą nukeltų į tą dešimtmetį. Seriale taip pat atiduodama duoklė daugeliui klasikinių to meto mokslinės fantastikos ir siaubo filmų, todėl šių žanrų gerbėjams suteikiama papildoma nostalgija.
Dar vienas svarbiausias serialo akcentas – gerai išvystyti ir simpatiški personažai. Kiekvienas veikėjas turi savo atskirą asmenybę ir arką, o jų tarpusavio santykiai yra nuoširdūs ir įtikinami. Jaunieji aktoriai atlieka įspūdingus vaidmenis, o vyresnieji aktoriai taip pat užtikrina, kad vaidyba būtų atliekama profesionaliai.
„Stranger Things” siužetas kupinas posūkių, kurie priverčia žiūrovą spėlioti iki pat pabaigos. Seriale pavyksta suderinti širdžiai mielos draugystės ir brendimo akimirkas su intensyviu veiksmu ir siaubu. Specialieji efektai, ypač „Upside Down” ir pabaisos, yra aukščiausio lygio ir prisideda prie bendros serialo baimės atmosferos.
Apibendrinant, „Stranger Things” yra privalomas žiūrėti mokslinės fantastikos, siaubo ar tiesiog įtraukiančio siužeto mėgėjus. Tai nostalgiška kelionė po 8-ąjį dešimtmetį su talentingais aktoriais ir įtemptu siužetu, kuris prikaustys jus prie kėdės krašto.
Karūna (The Crown)
„The Crown” – istorinis draminis televizijos serialas, kurio premjera „Netflix” kanale įvyko 2016 m. Serialas sulaukė visuotinio pripažinimo dėl prabangios produkcijos, įtaigių vaidybos ir kruopštaus dėmesio istorinėms detalėms.
Seriale aprašomas karalienės Elžbietos II gyvenimas, pradedant jos vedybomis su princu Filipu 1947 m. ir aprėpiant svarbiausius įvykius iki šių dienų. Kiekvienas sezonas apima vis kitą karalienės gyvenimo laikotarpį, o pagrindinių veikėjų vaidmenis, jiems senstant, perima vis nauji aktoriai.
Vienas iš išskirtinių „The Crown” bruožų – prabangi produkcija. Dekoracijos, kostiumai ir vietovės yra nepriekaištingai suprojektuotos ir perkelia žiūrovą į kitą laiką ir vietą. Dėmesys istorinėms detalėms taip pat įspūdingas, nes serialo kūrėjas Piteris Morganas atliko išsamius tyrimus, kad užtikrintų tikslumą.
Dar vienas svarbiausias spektaklio akcentas – talentingi aktoriai. Klerė Foj (Claire Foy), pirmuosiuose dviejuose sezonuose vaidinanti karalienę Elžbietą II, demonstruoja įtaigų ir niuansuotą vaidybą, už kurią pelnė daugybę apdovanojimų. Kiti aktoriai taip pat stiprūs, išsiskiria Džonas Litgovas (John Lithgow), vaidinantis ministrą pirmininką Vinstoną Čerčilį, ir Matas Smitas (Matt Smith), vaidinantis princą Filipą.
„The Crown” ne tik seka karališkosios šeimos asmeninį gyvenimą, bet ir gilinasi į to laikotarpio politines ir socialines problemas. Seriale pavyksta suderinti šias sunkias temas su intymesnėmis šeimos dramomis, todėl jo žiūrėjimo patirtis yra visapusiška ir įtraukianti.
Apskritai „The Crown” būtina žiūrėti istorinių dramų gerbėjams. Aukščiausio lygio produkcijos vertės, žavūs pasirodymai ir dėmesys detalėms daro šį serialą išskirtiniu.
Protų medžiotojas (Mindhunter)
„Mindhunter” – tai kriminalinis serialas, kurio premjera „Netflix” kanale įvyko 2017 m. Serialas susilaukė kritikų pripažinimo dėl realistiško kriminalinės psichologijos vaizdavimo ir stiprių aktorių pasirodymų.
Seriale pasakojama apie du FTB agentus – Holdeną Fordą ir Bilą Tenčą, kurie priklauso naujai suformuotam Elgesio mokslų skyriui. Kartu su psichologe Wendy Carr jie apklausia įkalintus serijinius žudikus, kad suprastų, kaip jie mąsto, ir taip išspręstų vykstančias bylas.
Vienas iš išskirtinių „Mindhunter” bruožų – tikroviškas nusikaltėlių psichologijos vaizdavimas. Siekdami užtikrinti medžiagos tikslumą, serialo kūrėjai konsultavosi su tikrais FTB agentais ir psichologais. Pokalbiai su serijiniais žudikais yra ypač šiurpinantys ir leidžia suprasti, kaip iškreiptai mąsto šie asmenys.
Dar vienas svarbiausias serialo akcentas – stiprus aktorių ansamblis. Džonatanas Grofas (Jonathan Groff), vaidinantis Holdeną Fordą, ir Holtas Makalanis (Holt McCallany), vaidinantis Bilą Tenčą (Bill Tench), puikiai sutaria tarpusavyje ir atlieka įtikinamus vaidmenis. Anna Torv, vaidinanti Vendę Karr (Wendy Carr), taip pat išsiskiria sudėtingu ir protingu personažu.
„Mindhunter” siužetas yra lėtas, bet įtraukiantis, o visa apimanti BTK (Bind, Torture, Kill) žudiko paslaptis suteikia serialui daugiau įtampos. Tikrų serijinių žudikų, tokių kaip Edas Kemperis (Ed Kemper) ir Čarlzas Mansonas (Charles Manson), pavyzdžiai suteikia serialui dar daugiau gąsdinančio realizmo.
Visiems, kurie domisi kriminaline psichologija ar apskritai mėgsta kriminalines dramas, „Mindhunter” būtina pamatyti. Serialas vertas dėmesio dėl tikroviškai pavaizduotos temos ir puikios aktorių vaidybos.
Juodasis veidrodis (Black Mirror)
„Black Mirror” – mokslinės fantastikos antologinis televizijos serialas, kurio premjera „Netflix” kanale įvyko 2016 m. Serialas susilaukė kultinio žiūrovų dėmesio ir plataus kritikų pripažinimo dėl šalto, verčiančio susimąstyti, galimų technologijų pasekmių tyrinėjimo.
Kiekvienas „Black Mirror” epizodas – tai atskira istorija, kurioje nagrinėjamas vis kitas technologijų aspektas ir tai, kaip jos gali paveikti visuomenę. Seriale nagrinėjamos įvairios temos, įskaitant socialinę žiniasklaidą, dirbtinį intelektą, virtualiąją realybę ir kt.
Vienas iš išskirtinių „Black Mirror” bruožų – gebėjimas perteikti iš pirmo žvilgsnio neįtikėtiną technologiją ir padaryti ją bauginančiai įmanomą. Serialo kūrėjas Charlie Brookeris turi talentą perimti dabartines tendencijas ir išplėtoti jas iki pačių tamsiausių išvadų.
Kitas svarbiausias serialo akcentas – stipri aktorių komanda, kurią sudaro tokie talentingi aktoriai kaip Danielis Kaluuya, Jesse Plemonsas ir Bryce Dallas Howard. Vaidyba yra aukščiausio lygio, o aktoriai puikiai atlieka savo darbą atgaivindami dažnai niūrias ir suktas istorijas.
Nepaisant to, kad „Black Mirror” veiksmas vyksta mokslinės fantastikos aplinkoje, jis dažnai atrodo šiurpiai susijęs su dabartiniais įvykiais. Seriale nagrinėjamos galimos technologijų pasekmės yra įspėjamasis pasakojimas ir skatina žiūrovus kritiškai mąstyti apie technologijų vaidmenį jų pačių gyvenime.
Apibendrinant galima teigti, kad „Black Mirror” yra privalomas žiūrėti mokslinės fantastikos entuziastams ir visiems, ieškantiems įdomios žiūrėjimo patirties. Tai unikalus serialas dėl savo šiurpių ir verčiančių susimąstyti istorijų.
The Haunting of Hill House
„The Haunting of Hill House” yra siaubo serialas, kurio premjera įvyko 2018 m. per „Netflix”. Serialas susilaukė didžiulio žiūrovų ir kritikų pripažinimo dėl šiurpą keliančių baimių, sudėtingų personažų ir emocinio gilumo.
Seriale pasakojama apie suaugusių brolių ir seserų Krainų, kurie užaugo tituliniame Hill House ir dabar yra persekiojami ten įvykusių traumuojančių įvykių, gyvenimus. Seriale pakaitomis rodomos dvi laiko juostos, kai broliai ir seserys gyvena dabartyje, kovodami su patirtų siaubų pasekmėmis, ir prisiminimais iš vaikystės, kai gyveno dvare.
Vienas iš išskirtinių „The Haunting of Hill House” bruožų – gebėjimas suderinti baimę ir emocinį gilumą. Kartais serialas iš tiesų kelia siaubą, o kelios scenos privers net drąsiausią žiūrovą pašokti iš vietos. Tačiau serialas taip pat yra giliai orientuotas į personažus, nes kiekvienas iš Krainų brolių ir seserų išgyvena savo asmenines kovas, kovodamas su praeities traumomis.
Dar vienas svarbiausias serialo akcentas – talentingi aktoriai. Kiekvienas aktorius atlieka išskirtinį vaidmenį, o ypatingų pagyrų sulaukia Eleonorą Vance vaidinanti Elizabeth Reaser ir Oliviją Krein vaidinanti Carla Gugino. Seriale taip pat puikiai kuriama atmosfera, o pats Hill House yra tarsi atskiras personažas.
„The Haunting of Hill House” siužetas yra sudėtingas ir gerai apgalvotas, su keliais posūkiais, kurie privers žiūrovą spėlioti iki pat pabaigos. Seriale pavyksta suderinti siaubo elementus su šeimos drama ir sielvarto temomis, todėl tai yra visapusiška ir emociškai stipri žiūrėjimo patirtis.
Narkotikų prekeiviai (Narcos)
„Narcos” – tai kriminalinis serialas, kurio premjera įvyko 2015 m. per „Netflix”. Serialas susilaukė didžiulio žiūrovų dėmesio ir kritikų pripažinimo dėl įtraukiančio narkotikų prekybos Kolumbijoje vaizdavimo ir stiprių aktorių pasirodymų.
Seriale pasakojama apie Kolumbijos narkotikų baroną Pablo Eskobarą ir DEA pastangas jį sučiupti. Seriale pasakojama apie Eskobaro narkotikų imperijos iškilimą ir žlugimą bei jos poveikį šaliai.
Vienas iš išskirtinių „Narcos” bruožų – įtraukiantis prekybos narkotikais Kolumbijoje vaizdavimas. Serialo kūrėjai konsultavosi su tikrais DEA agentais ir atliko išsamius tyrimus, kad užtikrintų medžiagos tikslumą. Rezultatas – pagrįstas ir autentiškas vaizduojamų įvykių vaizdavimas.
Dar vienas svarbiausias serialo akcentas – stiprus aktorių ansamblis. Vagneris Moura, vaidinantis Pablą Eskobarą, sukūrė įtaigų ir sudėtingą vaidmenį, už kurį pelnė daugybę apdovanojimų. Kiti aktoriai taip pat stiprūs, išsiskiria Boidas Holbrukas (Boyd Holbrook), vaidinantis DEA agentą Stivą Merfį (Steve Murphy), ir Pedras Paskalis (Pedro Pascal), vaidinantis DEA agentą Chavjerą Penją (Javier Peña).
Seriale „Narcos” ne tik stebima prekyba narkotikais, bet ir gilinamasi į politines ir socialines 8-ojo dešimtmečio Kolumbijos problemas. Seriale pavyksta suderinti šias sunkias temas su asmenine pagrindinių veikėjų drama, todėl serialas yra visapusiškai įdomus ir įtraukiantis.
Apskritai „Narcos” būtina pamatyti visiems, kurie domisi kriminalinėmis dramomis arba narkotikų prekybos vidaus mechanizmais. Tai išskirtinis serialas dėl įtraukiančio temos vaizdavimo ir stiprių aktorių pasirodymų.
Raganius (The Witcher)
„The Witcher” – tai fantastinis draminis televizijos serialas, kurio premjera „Netflix” įvyko 2019 m. Serialas susilaukė daugybės sekėjų ir kritikų pripažinimo dėl įtraukiančio pasaulio kūrimo, įtikinamų veikėjų ir jaudinančio siužeto.
Seriale pasakojama apie Geraltą iš Rivijos, vienišą pabaisų medžiotoją, kuris stengiasi rasti savo vietą pasaulyje, kuriame žmonės dažnai pasirodo esą piktesni už žvėris. Pakeliui jis sutinka galingą burtininkę ir pavojingą paslaptį turinčią jauną princesę, ir visi trys kartu turi išmokti keliauti po vis labiau kintantį žemyną.
Vienas iš išskirtinių „The Witcher” bruožų – įtraukiantis pasaulio kūrimas. Serialo kūrėjai atliko išsamius lenkų folkloro ir mitologijos tyrimus, kad sukurtų visiškai realų fantastinį pasaulį. Rezultatas – turtinga ir detali aplinka, kuri atrodo gyva ir tikroviška.
Dar vienas svarbiausias serialo akcentas – įtikinami veikėjai. Geraltas, kurį vaidina Henris Kavilis, yra sudėtingas ir daugiasluoksnis veikėjas, o jo santykiai su kitais pagrindiniais veikėjais, Yennefer ir Ciri, yra niuansuoti ir gerai išvystyti. Kiti aktoriai taip pat yra stiprūs, ypač išsiskiria Anya Chalotra, vaidinanti Yennefer, ir Freya Allan, vaidinanti Ciri.
„The Witcher” siužetas yra greitas ir kupinas posūkių, o spektaklyje intensyvus veiksmas derinamas su ramesnėmis veikėjų akimirkomis. Specialieji efektai, ypač monstrų, yra aukščiausio lygio ir prisideda prie bendros serialo atmosferos.
Tiems, kurie mėgsta fantastiką arba nori jaudinančios ir įtraukiančios žiūrėjimo patirties, „The Witcher” būtina pamatyti. Tai išskirtinis serialas dėl turtingo pasaulio kūrimo, patrauklių veikėjų ir įtraukiančio siužeto.
Ozarkas (Ozark)
„Ozark” yra kriminalinis serialas, kurio premjera „Netflix” kanale įvyko 2017 m. Serialas susilaukė daugybės gerbėjų ir kritikų pripažinimo dėl įtempto siužeto, stiprių aktorių vaidybos ir įtraukiančio pinigų plovimo pasaulio vaizdavimo.
Seriale pasakojama apie finansų planuotoją Marty Byrde’ą, kuris netikėtai perkelia savo šeimą iš Čikagos priemiesčio į vasaros kurortą Misūryje. Ten Marty pradeda dirbti narkotikų baronui ir taip išjudina daugybę pavojingų įvykių, kurių rizika labai didelė.
Vienas iš išskirtinių filmo „Ozark” bruožų – įtraukiantis pinigų plovimo pasaulio vaizdavimas. Serialo kūrėjas Billas Dubuque’as atliko išsamius tyrimus šia tema, kad užtikrintų medžiagos tikslumą. Rezultatas – pagrįstas ir autentiškas sudėtingo ir pavojingo pasaulio, kuriame atsidūrė Marty, vaizdavimas.
Dar vienas svarbiausias serialo akcentas – stipri aktorių komanda, kuriai vadovauja Džeisonas Batemanas (Jason Bateman), vaidinantis Marty, ir Laura Linney (Laura Linney), vaidinanti Vendę Byrde. Abu aktoriai atlieka puikius vaidmenis todėl žiūrint serialą jaučiamas geras tarpusavio ryšys aktorių vaidyboje. Kiti aktoriai taip pat yra stiprūs, išskirtinį vaidmenį atlieka Julia Garner (Ruth Langmore) ir Janet McTeer (Helen Pierce).
„Ozark” siužetas yra greitas ir kupinas posūkių, o spektaklis suderina intensyvų veiksmą su ramesnėmis charakterio akimirkomis. Seriale taip pat puikiai kuriama įtampa ir pavojaus jausmas.
„Ozark” būtina pamatyti kriminalinių dramų gerbėjams arba tiems, kurie ieško įtemptos ir įtraukiančios žiūrėjimo patirties. Tai išskirtinis serialas dėl įtikinamo siužeto, stiprių aktorių vaidybos ir autentiško pinigų plovimo pasaulio vaizdavimo.
Niekieno meistras (Master of None)
„Master of None” yra komedinis televizijos serialas, kurio premjera „Netflix” įvyko 2015 m. Serialas sulaukė plataus pripažinimo dėl protingo rašymo, įvairialypės aktorių sudėties ir niuansuoto šiuolaikinio gyvenimo vaizdavimo.
Seriale pasakojama apie Devą Šachą, 30-metį aktorių, bandantį susigaudyti savo karjeroje ir santykiuose Niujorke. Kiekviename epizode nagrinėjamas vis kitas Devo gyvenimo aspektas – nuo pasimatymų ir santykių iki karjeros ir šeimos.
Vienas iš išskirtinių „Master of None” bruožų – kruopščiai apgalvotas scenarijaus rašymas. Serialo kūrėjas Azizas Ansari turi talentą šmaikščiai ir protingai spręsti sudėtingus ir dažnai prieštaringus klausimus. Serialas taip pat garsėja dideliu dėmesiu detalėms, daugelyje epizodų yra subtilių ir įmantrių nuorodų į popkultūrą ir dabartinius įvykius.
Dar vienas svarbiausias serialo akcentas – įvairialypė aktorių sudėtis. Be to, kad daugiausiai vaidina ne baltaodžiai aktoriai, „Master of None” taip pat nagrinėja įvairių sluoksnių ir gyvenimo sričių veikėjų patirtis. Šių skirtingų patirčių vaizdavimas seriale yra subtilus ir pagarbus, todėl tai yra gaivus pokytis, palyginti su daugeliu kitų komedijų.
„Master of None” siužetas yra epizodinio pobūdžio, kiekviename epizode dėmesys sutelkiamas į vis kitą Devo gyvenimo aspektą. Nors serialas pirmiausia yra komedija, jame jautriai ir giliai sprendžiamos ir rimtesnės bei emocinės problemos, tokios kaip rasė ir santykiai.
„Master of None” būtina pamatyti komedijos gerbėjams arba tiems, kurie ieško protingo ir subtilaus šiuolaikinio gyvenimo vaizdavimo. Dėl protingo rašymo, įvairios aktorių sudėties ir gerai apgalvoto siužeto šis serialas nustebins daugelį žiūrovų.
Sekso terapija (Sex Education)
„Sex Education” yra komedinis-draminis televizijos serialas, kurio premjera „Netflix” įvyko 2019 m. Serialas susilaukė daugybės gerbėjų ir kritikų pripažinimo dėl nuoširdaus ir autentiško paauglių lytiškumo vaizdavimo bei stiprių aktorių pasirodymų.
Seriale pasakojama apie Otisą Milburną, vidurinės mokyklos mokinį, kurio motina yra sekso terapeutė. Otis ir jo draugai sprendžia sudėtingus paauglių seksualumo ir santykių klausimus, o galiausiai Otis mokykloje įkuria pogrindinę sekso terapijos kliniką.
Vienas iš išskirtinių ” Sex Education ” bruožų – sąžiningas ir autentiškas paauglių seksualumo vaizdavimas. Serialo kūrėja Laurie Nunn atliko išsamius tyrimus šia tema, kad užtikrintų medžiagos tikslumą. Rezultatas – niuansuotas ir pagarbus įvairių su paauglių lytiškumu susijusių klausimų ir patirčių vaizdavimas.
Dar vienas svarbiausias spektaklio akcentas – stiprus aktorių ansamblis. Otisą vaidinantis Asa Butterfieldas suvaidino jaudinantį ir subtilų vaidmenį, o jo motiną vaidinanti Gillian Anderson taip pat atlieka puikų vaidmenį įsikūnijant į personažą.
„Sex Education” siužetas yra greitas, kupinas humoro ir nuoširdumo, taip pat seriale efektyviai balansuoja komedijos ir dramos elementai. Seriale taip pat puikiai ir jautriai sprendžiami sudėtingi ir dažnai prieštaringi klausimai, tokie kaip sutikimas ir seksualinė orientacija.
„Sex Education” sudomins komedijų ir dramų gerbėjus arba tuos, kurie ieško nuoširdaus ir autentiško paauglių pasaulio temų vaizdavimo. Dėl stiprios aktorių sudėties, protingo rašymo ir gerai parengto siužeto šis serialas įtrauks ne vieną žiūrovą.
Taip pat skaitykite: