Geriausias maistas sergant podagra

Geriausias maistas sergant podagra

Podagra yra uždegiminio artrito rūšis, kuriai būdingas didžiojo kojos piršto skausmas ir patinimas, kurį sukelia šlapimo rūgšties kaupimasis organizme. Podagra yra artrito forma, kurią sukelia šlapimo rūgšties kristalų kaupimasis sąnariuose, galintis sukelti uždegimą ir stiprų skausmą. Sergant podagra geriausia valgyti maisto produktus, kuriuose yra mažai purino, nes purinai yra organinių junginių rūšis, kuriuos skaidant organizme kaip šalutinis produktas gali susidaryti šlapimo rūgštis.

Vaisiai ir daržovės

Vaisiai ir daržovės yra puikus pasirinkimas sergant podagra, nes juose gausu skaidulų, antioksidantų ir kitų maistinių medžiagų, kurios gali padėti sumažinti uždegimą ir pagerinti bendrą sveikatą. Vaisiuose ir daržovėse taip pat yra mažai purino, todėl jie yra puikus pasirinkimas tiems, kurie serga podagra. Vieni geriausių vaisių ir daržovių, kuriuos galima valgyti sergant podagra, yra obuoliai, bananai, uogos, lapiniai žalumynai ir šakninės daržovės, pavyzdžiui, morkos ir saldžiosios bulvės.

Pilno grūdo maistas

Dar vienas puikus pasirinkimas sergant podagra yra pilno grūdo maistas, nes juose mažai purino ir daug skaidulų bei kitų maistinių medžiagų, kurios gali padėti sumažinti uždegimą ir pagerinti bendrą sveikatą. Rinkitės neskaldytus grūdus, pavyzdžiui, avižas, kvinoją ir ruduosius ryžius, o ne rafinuotus grūdus, pavyzdžiui, baltą duoną ir makaronus. Šiuose neskaldytuose grūduose taip pat gausu sudėtinių angliavandenių, kurie gali padėti gauti ilgalaikės energijos ir palaikyti imuninę sistemą.

Liesi baltymai

Liesi baltymai yra svarbi bet kurios dietos dalis, o sergant podagra jie ypač svarbūs. Rinkitės liesus baltymus, pavyzdžiui, vištieną, kalakutieną, žuvį ir augalinės kilmės baltymus, pavyzdžiui, tofu ir pupeles. Šiuose baltymų šaltiniuose yra mažai purino ir daug nepakeičiamųjų aminorūgščių, kurios yra sudedamosios baltymų dalys, būtinos organizmo audiniams atkurti ir augti.

Mažai riebūs pieno produktai

Mažai riebūs pieno produktai taip pat gali būti sveikos mitybos dalis, kai sergate podagra, jei renkatės neriebius arba neriebius produktus. Pieno produktuose, pavyzdžiui, piene, sūryje ir jogurte, gali būti daug purino, todėl svarbu saikingai vartoti šiuos produktus. Neriebūs pieno produktai vis tiek yra geras baltymų, kalcio ir kitų svarbių maistinių medžiagų šaltinis, tačiau juose yra mažiau purino ir riebalų nei neriebiuose analogiškuose produktuose.

Skysčiai

Sergant podagra taip pat svarbu gerti daug skysčių, nes vanduo būtinas tinkamam visų organizmo sistemų funkcionavimui. Visą dieną būtinai gerkite daug vandens, kuris padės išplauti šlapimo rūgšties perteklių ir palaikys bendrą gera savijautą.

Sergant podagra taip pat svarbu vengti arba riboti maisto produktus, kuriuose yra daug purino. Tokiems maisto produktams priskiriama raudona mėsa, organinė mėsa ir tam tikros jūros gėrybės, pavyzdžiui, ančiuviai, silkė ir skumbrė. Alkoholis, ypač alus, taip pat gali padidinti podagros riziką, todėl sergant podagra geriausia vengti arba riboti alkoholio vartojimą.

Be sveikos mitybos laikymosi, svarbu pasitarti su gydytoju dėl bet kokių vaistų ar papildų, kurie gali būti reikalingi podagrai valdyti. Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU), kortikosteroidai ir kolchicinas – visi jie paprastai vartojami su podagra susijusiam uždegimui ir skausmui mažinti. Gydytojas taip pat gali rekomenduoti vartoti šlapimo rūgšties kiekį mažinančių vaistų, kurie padeda sumažinti šlapimo rūgšties kiekį organizme ir išvengti podagros poveikio ateityje.

Apskritai, sergant podagra geriausia valgyti gerai subalansuotą maistą, kuriame yra mažai purino ir daug maistinių medžiagų. Tai reiškia, kad daugiausia dėmesio reikia skirti vaisiams ir daržovėms, neskaldytiems grūdams, liesiems baltymams, neriebiems pieno produktams ir daug vandens. Taip pat svarbu vengti arba riboti maisto produktus, kuriuose yra daug purino, pavyzdžiui, raudoną mėsą, organinę mėsą ir kai kurias jūros gėrybes, taip pat alkoholį, ypač alų. Laikykitės sveikos mitybos ir konsultuokitės su savo šeimos gydytoju su gydytoju, kad galėtumėte pagydyti podagrą, galite sumažinti būsimų podagros poveikių ir pagerinti bendrą sveikatą bei savijautą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *