Agurotis ir cukinija yra du populiarūs daržovių variantai, kurie dažnai sukelia painiavą dėl jų išvaizdos ir panašumo. Nepaisant to, šios daržovės turi savo unikalias savybes ir skiriasi tiek skoniu, tiek naudojimo būdais. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kas yra agurotis ir cukinija, ir atskleisime pagrindinius skirtumus tarp jų.
Kas yra agurotis?
Agurotis, taip pat žinoma kaip žaliasis agurkas, yra ilgokas daržovės vaisius, kuris priklauso moliūginių šeimai. Tai būdingas žaliasis vaisius su šviesia žievele ir minkštu viduriu, kuriame yra daug vandens. Agurotis dažniausiai valgomas šviežias, kadangi turi gaivų, švelnų ir šiek tiek rūgštų skonį. Jis gali būti naudojamas salotoms, padažams, marinavimui ir netgi naudojamas kaip gėrimo pagrindas.
Kas yra cukinija?
Cukinija yra daržovės rūšis, kuri taip pat priklauso moliūginių šeimai. Tai trumpokas, stambus vaisius su šviesia žievele ir sodra viduriu. Cukinija yra švelnaus ir šiek tiek saldaus skonio, o jos minkštas minkštimas yra mažiau vandeningas nei aguročio. Ji dažnai naudojama virti, kepti, troškinti, įdarinti arba daryti troškinamus patiekalus. Cukinija yra labai universalus ingredientas, kurį galima pridėti prie įvairių patiekalų arba patiekti atskirai.
Pagrindinis skirtumas aguročio ir cukinijos
Pagrindinis skirtumas tarp aguročio ir cukinijos yra jų forma ir skoniu. Agurotis yra ilgokas ir žaliasis vaisius, turintis švelnų ir šiek tiek rūgštų skonį. Jis dažniausiai valgomas šviežias arba marinuotas. Cukinija, kita vertus, yra trumpoka ir stambi daržovė su švelnu ir šiek tiek saldžiu skoniu. Ji dažniausiai naudojama gaminant įvairius patiekalus, pradedant troškiniais ir kepimais iki sriubų ir padažų.
Be to, agurotis ir cukinija skiriasi ir savo tekstūra bei minkštimo laipsniu. Agurotis turi daugiau vandens ir švelnesnį minkštimo laipsnį, o cukinija yra mažiau vandeninga ir turi storesnį minkštumą.