4 geriausios nemokamos kompiuterio valymo programos Windows 10, 8, 7

geriausios nemokamos kompiuterio valymo programos

Tikriausiai bet kuriam iš jūsų, kažkuriuo gyvenimo momentu atsitiko taip: įjungiate kompiuterį tikėdamiesi, po kelių akimirkų naršyti internete arba atlikti keletą skubių darbų, tačiau jaučiate, jog pastaruoju metu tie mažyčiai balti apskritimai, besisukantys ekrane kompiuteriui pasileidžiant sukasi vis ilgiau, o pagaliau pasirodžius darbalaukiui ir paleidus kurią nors programą, tenka dar ilgiau laukti kol programa ims reaguoti į jūsų komandas. Tai dažniausiai nutinka dėl 2 priežasčių – kompiuterio įranga laikui bėgant paseno ir nebegali pasivyti nuolatos atnaujinamų programų reikalavimų, arba kompiuteris tiesiog prisipildė įvairiais nereikalingais failais, po nesuskaičiuojamų programų įrašymo ir ištrynimo ciklų. Pirmuoju atveju vienintelis kelias yra įsigyti naujesnį kompiuterį su spartesne technine įranga, arba atnaujinti kai kuriuos senojo kompiuterio komponentus. Prieš nusprendžiant paploninti piniginę naujai kompiuterinei įrangai įsigyti, pirmiausia siūlome išbandyti šias, žemiau išvardintas kompiuterio valymo programas, kurios gali suteikti jūsų kompiuteriui antrą šansą, parodyti, jog jis gali veikti sparčiai, kaip ir ankščiau, ir tai jums nieko nekainuos!

Verta paminėti tai, jog daugelis kompiuterio spartinimo funkcijų jau yra iš anksto įdiegtos kartu su „Windows“ operacine sistema, tačiau naudotis jomis užtrunka daugiau laiko ir reikalauja daugiau pastangų, tad pagrindinis dalykas, kurį teikia šios programos kompiuterio valymo atžvilgiu, yra galimybe tai atlikti greičiau ir patogiau.

 1. Iolo System Mechanic

Iolo System Mechanic pašalina susikaupusius nereikalingus failus ir programėles, blokuoja nepageidautinas aplikacijas ir automatiškai kartu su kompiuteriu pasileidžiančius nustatymus, atlaisvina RAM atmintį, naršyklės istoriją ir podėlius.

Privalumai:

 • Valymas vieno mygtuko paspaudimu
 • Aiškiai pateikta valomų failų ataskaita
 • Galimybė skenuoti kompiuterio nustatymus

Trūkumai:

 • Kai kurios valymo funkcijos galimos tik įsigijus mokamą programos versiją.

Iolo System Mechanic galite atsisiųsti paspaudę ČIA.

 1. IObit Advanced SystemCare

IObit Advanced SystemCare turi dvi versijas: nemokamą, kuri teikia standartines kompiuterio valymo funkcijas, kaip nereikalingų failų šalinimas, failų defragmentacija, kompiuterio paleisties spartinimas ir kitas, ir mokamą profesionalią versiją, į kurią įeina interneto greičio spartinimas, kompiuterio optimizavimas realiu laiku, privatumo apsauga ir giluminį sistemos registro valymą.

Privalumai:

 • Patogi vartotojo sąsaja
 • Naujausi saugumo įrankiai, apsaugai nuo interneto grėsmių
 • Valymas vieno mygtuko paspaudimu
 • Automatinė reguliaraus valymo funkcija

Trūkumai:

 • Negalima išskirti atskirų failų, kurių nenorima pašalinti
 • Programos įrašymo vedlyje siūloma įdiegti papildomų daugeliui vartotojų nereikalingų programų

IObit Advanced SystemCare galite atsisiųsti paspaudę ČIA.

 1. Piriform CCleaner

Piriform CCleaner taip pat turi tiek mokamą tiek ir nemokamą versijas. Nemokama versija suteikia daugybe valymo funkcijų, tokių kaip interneto podėlio valymas, privačių duomenų valymas, sistemos registro valymas, kietojo disko analizavimas, failų dublikatų skenavimas ir šalinimas, sistemos atkūrimas ir net visiškas disko ištrynimas. Mokamoje programos versijoje yra suteikiamas išplėstinis kompiuterio valymas, automatinis kitų kompiuterio programų atnaujinimas, papildomos apsaugos funkcijos interneto istorijos privatumui, aptinkamos ir pašalinamos programos stebinčios jūsų interneto veiklą ir kita.

Privalumai:

 • Atlaisvina nemažą dalį vietos kietajame diske
 • Patogi vartotojo sąsaja
 • Daugybė įvairių naudingų funkcijų nemokamoje versijoje

Trūkumai:

 • Visiškas kompiuterio valymas suteikiamas tik mokamoje versijoje

Piriform CCleaner galite atsisiųsti paspaudę ČIA.

 1. Ashampoo WinOptimizer 2019

Ashampoo WinOptimizer 2019 yra patogus tuo, kad galite skenuoti nereikalingus failus, sistemos registro įrašus ir naršyklės slapukus vieno mygtuko paspaudimu, ir pašalinti juos visus su sekančiu. Tačiau norėdami daugiau pasigilinti, kokie failai yra pašalinami, paspaudę mygtuką Details, galėsite išsamiai peržiūrėti gautus skenavimo rezultatus. Priešingai nei kitos kompiuterio valymo programos, WinOptimizer pateikia išsamų aprašymą apie failus, keliančius problemas kompiuterio spartumui ir kodėl juos yra rekomenduojama pašalinti.

Privalumai:

 • Spartus ir gilus skenavimas
 • Aiškūs ir išsamūs skenavimo rezultatų aprašymai.

Trūkumai:

 • Darbalaukyje automatiškai sukuriama nuoroda į Ashampoo parduotuvės puslapį.

Ashampoo WinOptimizer 2019 galite atsisiųsti paspaudę ČIA.

_ _ _ _ _ _ _ _

Taip pat skaitykite: 5 geriausios ir nemokamos antivirusinės programos

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *