Ką turėtumėte žinoti apie darbuotojų paiešką, pritraukimą bei vertinimą?

Talentų pritraukimas, atranka ir vertinimas yra sudėtingas procesas, tačiau džiugi žinia yra ta, kad Jums nėra būtina to atlikti patiems, nes šiame sudėtingame bei iš daugybės žingsnelių susidedančiame procese Jums gali padėti personalo atrankos agentūros.

Kaip yra vykdomas kandidatų pritraukimas?

Pritraukti tinkamus pretendentus atsilaisvinusioms arba naujai įsteigtoms darbo vietoms užimti, neišsiaiškinus realių darbdavio poreikių, yra praktiškai neįmanoma, todėl kandidatų pritraukimo procesas yra pradedamas būtent nuo šio žingsnio. Tinkamus kandidatus pritraukti taip pat sunku ir tais atvejais, kai nėra atliekama darbo bei organizacinės kultūros analizė: darbdavių prioritetas yra rasti darbuotojus, kurie turėtų ne tik reikiamų gebėjimų ir savybių, bet ir gebėtų įsilieti į komandą, prie jos prisitaikyti bei jaustis „savo vietoje“.

Siekiant pritraukti tinkamiausius kandidatus, vien tik žinojimo, kokio darbuotojo ieškoma, žinoma, nepakaks. Būtina žinoti ir kaip tai padaryti, t. y., turėti strategiją, kuri leis atrasti, pritraukti ir įvertinti atrastus specialistus bei stebėti šiuos procesus visuose etapuose, užtikrinant sklandų procesų vyksmą. Efektyvios strategijos sudarymas taip pat užima daug laiko bei reikalauja specifinių žinių, todėl labai patogu šį darbą patikėti personalo atrankos agentūros specialistams.

Kandidatų pritraukimo etapas yra neatsiejamas nuo profesionalių darbo skelbimų bei jų sklaidos. Parengti gerą darbo skelbimą yra sunkiau nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Darbo skelbimas „siunčia“ žinią ne tik apie darbo vietą, bet ir apie potencialų darbdavį, todėl jo rengimui reikia skirti deramą dėmesį. Personalo atrankos agentūros specialistai žino, kaip geriausiai iškomunikuoti žinią apie potencialų darbdavį ir jo siūlomas darbo pozicijas, bei kaip patraukti potencialiai tinkamų kandidatų dėmesį. Pažymėtina, kad profesionaliai parengti darbo skelbimai yra skelbiami didžiausiuose ir patikimiausiuose darbo skelbimų portaluose ir, žinoma, socialinėje medijoje.

Derėtų pažymėti, kad kandidatų pritraukimo etape yra orientuojamasi ne tik į aktyvių kandidatų pritraukimą. Šiame etape, vykdant „galvų medžioklę“, yra siekiama pritraukti ir pasyvius kandidatus, kurie įprastai aktyviai neieško naujos darbo vietos, tačiau jų turima kvalifikacija, patirtis, gebėjimai ir asmeninės savybės yra tinkamos pozicijai, kuriai yra ieškoma darbuotojų.

Kaip yra vykdomas CV rūšiavimas bei kandidatų vertinimas?

Pasitelkus į pagalbą personalo atrankos agentūrą, Jums nereikės gaišti laiko peržiūrint ir atrenkant visus gautus gyvenimo aprašymus. Viską už Jus, vadovaudamiesi išgrynintais Jūsų lūkesčius bei poreikius atitinkančiais reikalavimais potencialiems darbuotojams, atliks agentūros specialistai. Su atrinktais kandidatais taip pat susisieks personalo atrankos agentūros specialistai.

Atrinktų kandidatų turimos kompetencijos yra vertinamos panaudojant pusiau struktūruoto interviu metodą. Šis metodas leidžia lengviau prisitaikyti prie kandidato, užmezgant kokybišką bei autentišką ryšį tarp jo ir atrankos specialisto. Kandidatų asmeninių savybių, vertybių bei komandos vaidmenų vertinimas yra atliekamas UNLOCK testu, o esant poreikiui ir būsimo darbdavio pageidavimui, gali būti atliekamas ir holistinis vertinimas Tripod testu.

Kiekvienas kandidatų paieškos, pritraukimo bei vertinimo procesas turi pradžią ir pabaigą. Užbaigiant šiuos procesus darbdaviui yra pristatomi tinkamiausi kandidatai, įvardijamas jų potencialas, rizikos ir kita darbdaviui reikšminga informacija. Daugiau informacijos apie potencialių darbuotojų paiešką, pritraukimą bei vertinimą rasite, sekdami šią nuorodą: https://emplonet.lt/klientams/darbuotoju-paieska-ir-atranka/vadovu-paieska-ir-atranka/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *