Kaip greitai ir patogiai sujungti, atskirti ir redaguoti PDF failus?

kaip sujungti pdf failus

PDF formatas, kuris pažodžiui išsiverčia kaip Portatyvaus Dokumento Formatas, yra vienas iš plačiausiai naudojamų kompiuterinių failų tipų, susijusių su dokumentais, kuriuose yra teksto, nuotraukų, paveiksliukų, ar net 3D iliustracijų. Dėl šio failo formato paprastumo ir universalumo, galima lengvai peržiūrėti jame esantį turinį, iš anksto matyti, kaip atrodys atspausdintas dokumentas, o nedidelis failo dydis leidžia greitai persiųsti dokumentus internetu. Tačiau nors ir kaip bebūtų paprasta šiuos failus peržiūrėti, prireikus redagavimo, tai padaryti darosi kiek sudėtingiau, kadangi įprastinės PDF peržiūros programėlės šių funkcijų nesuteikia. Tad ką daryti, kai užduočiai atlikti reikia dirbti keliomis programomis ir kiekviena iš jų sukuria atskirą PDF dokumentą, o galutinį rezultatą norima pateikti viename faile? Arba kai kruopščiai paruoštame dokumente pastebima smulki, tačiau į akį krintanti klaida? Laimei yra nemokamų alternatyvų, kurios pagelbės skubiai prireikus redaguoti norimus failus.

PDF failų sujungimas/atskyrimas

  1. PDF MERGE

Viena iš paprasčiausių alternatyvų yra puslapis „PDF MERGE“, kuriame galima sujungti, atskirti, PDF dokumentus. Tai galima padaryti paprasčiausiai viršuje pasirenkant norimą redagavimo funkciją ir nutempiant failus į baltą laukelį, arba tiesiogiai pasirenkant failus iš kompiuterio ar išmaniojo telefono. Visgi reikia žinoti, jog puslapyje galite redaguoti failus, kurių dydis neviršija 10 MB. Nuorodą į puslapį rasite ČIA.

pdf-merge

  1. PDF SWARKN

Prireikus sujungti ar atskirti failus, kur nėra interneto prieigos, arba interneto ryšys yra prastas, pravers „PDF SWARKN“ programėlė. „PDF SWARKN“ yra nemokama programėlė, kuri jūsų kompiuteryje ar išmaniajame užims vos tik keletą megabaitų vietos. Užteks vieną kartą atsisiųsti ir bet kada galėsite naudotis teikiamomis funkcijomis. Ši programėlė neriboja failų dydžių, tad galėsite sujungti ir didesnius nei 10 MB failus. Programėlę nemokamai galite atsisiųsti „Microsoft Store“ parduotuvėje.

pdf-swarkn

PDF redagavimas

  1. PDF konvertavimas į MICROSOFT WORD

Jeigu savo kompiuteryje, telefone ar kitame išmaniajame įrenginyje turite „Microsoft Word“ programą, vadinasi galite lengvai redaguoti PDF failuose esantį turinį. Kaip tai padaryti?

1 žingsnis: Paleiskite „Microsoft Word“ programą ir atsidarykite tuščią lapą.

2 žingsnis: Ekrano viršuje, kairiajame kampe spauskite File (Failas) > Open (Atidaryti), tada dukart spustelkite PDF failą, kurį norite redaguoti.

3 žingsnis: Ekrane pasirodys įspėjimo lentelė, kuri praneša, jog programa konvertuos failą į tekstinį dokumentą, tam, kad būtų galimą jį redaguoti. Spauskite mygtuką OK.

Ir štai jūs jau galite įvairiausiomis funkcijomis redaguoti PDF failo turinį taip pat kaip redaguojate įprastą tekstinį dokumentą. Svarbiausia baigus redaguoti failą tinkamai jį išsaugoti. Tad pereiname prie paskutinio žingsnio.

4 žingsnis: Ekrano viršuje, kairiajame kampe spauskite File (Failas) > Save As (išsaugoti kaip), ekrane pasirodžiusiame lange įrašykite norimą pavadinimą ir po juo esančiame laukelyje pasirinkite failo tipą PDF (*.pdf) > spauskite Save (išsaugoti).

word pdf redagavimas

  1. GOOGLE DOKUMENTAI

Tarp įvairių teikiamų paslaugų ir funkcijų, tokių kaip interneto paieška, elektroninis paštas, žemėlapiai ir kt. „Google“ suteikia ir dokumentų peržiūros ir redagavimo funkcijas esančias „Google diske“. Tad jeigu turite susikūrę „Google“ paskyrą, galite nemokamai jomis naudotis. Kaip tai padaryti?

1 žingsnis: Įkelkite PDF failą į savo Google diską.

2 žingsnis: Spustelkite dešinį pelės mygtuką ant failo ir pasirinkite Atidaryti naudonant > „Google“ dokumentai, ir redaguokite failą.

3 žingsnis: Baigus redaguoti ekrano viršuje kairiajame kampe spauskite Failas > Atsisiųsti kaip > PDF dokumentas (.pdf).

google doks pdf redagavimas

  1. PDF ESCAPE

Dar vienas būdas redaguoti dokumente esantį turinį yra „PDF ESCAPE“ puslapis. Be įprastinių redagavimo funkcijų šis puslapis taip pat leidžia PDF failuose įrašyti komentarus ir pastabas, užpildyti formas (tuščius laukelius, kuriuose reikia įrašyti duomenis, pvz.: vardas, pavardė, data, suma ir kt.), apsaugoti PDF failus slaptažodžiu. Būtina paminėti, kad šios funkcijos yra prieinamos tik tiems failams, kurių dydis neviršija 10 MB, o viename faile esančių puslapių skaičius neviršija 100. Kaip naudotis puslapiu?

1 žingsnis: Eikite į „PDF MERGE“ puslapį, kurio nuorodą rasite ČIA.

2 žingsnis: Kairėje ekrano pusėje spauskite mygtuką „Free Online“.

3 žingsnis: Spauskite Upload PDF to PDFEscape ir pasirinkite norimą failą ir spauskite mygtuką Upload.

4 žingsnis: Baigus redaguoti spauskite mygtuką Save & Download PDF ir atsiradusiame lange spauskite Start download.

PDF-ESCAPE

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *