6 patarimai kaip padidinti baterijos efektyvumą
Jeigu savo kišenėje turite mini kompiuterį, visų žinomą, kaip „išmanusis telefonas“, tikriausiai jums, kaip ir daugeliui šių prietaisų turėtojų, greitai išsikraunanti baterija yra ne svetima problema. Štai 6 pagrindinės priežastys, dėl kurių telefono baterija greitai išsenka ir patarimai kaip padidinti jos efektyvumą.
-
Ekrano ryškumas
Didžiausia ir labiausiai pastebima priežastis, kodėl telefono baterija greitai išsikrauna – per didelis ekrano ryškumas. Išėję į lauką dažniausiai ekrano ryškumą nusistatome iki didžiausios vertės, o grįžus į vidų pamirštame susimažinti ryškumą, taip greičiau išsekindami telefono bateriją.
Patarimas:
Įjunkite „Automatinio ryškumo“ nustatymą, kuris savaime nustatys ekrano ryškumą, pagal aplinkos, kurioje esate, apšvietimą.
-
Mobilieji ryšiai
Wi-Fi ir mobilieji ryšiai nuo išmaniojo telefono yra neatsiejamas dalykas. Tačiau įjungus šiuos ryšius, telefonas nuolatos ieško tinklų prie kurių galima prisijungti, o esant prastam signalui telefonas naudoja daugiau resursų išlaikyti ryšį su tinklu, to pasėkoje naudojama daugiau baterijos energijos.
Patarimas:
Esant prastam Wi-Fi signalui naudokite mobiliuosius duomenis, o esant silpnam mobiliajam ryšiui – atvirkščiai. Taip pat tokiais atvejais, kai interneto ryšys yra nereikalingas arba ryšys yra labai prastas (pvz., gamtoje, užmiestyje ir kt.) mobiliuosius ryšius išjunkite visai.
-
GPS signalas
GPS signalas yra labiausiai baterijos energiją eikvojantis ryšys. Jo pagalba galima lengvai nustatyti telefono vietos buvimo informaciją. Tokiais atvejais kaip navigacijos programėlių naudojimas yra reikalingas didelis vietos nustatymo tikslumas, o kuo didesnis tikslumas – tuo daugiau baterijos išteklių telefonas naudoja.
Patarimas:
Kai nenaudojate programėlių, kurioms reikalingas GPS signalas (Pvz., „Google Maps“, „Apple Maps“, „Waze“), išjunkite GPS signalą, taip ženkliai prailginsite baterijos gyvavimo laiką.
-
Programėlės veikiančios fone
Nemažai išmaniųjų telefonų turėtojų nežino, jog didžioji dalis programėlių veikia net tada, kai jas išjungiate ir jomis nesinaudojate. Tai ypač būdinga socialinių tinklų programėlėms tokioms kaip „Facebook“, „Messenger“, „Instagram“, „Snapchat“ ir kt. Programėlės fone veikia dėl kelių priežasčių: programėlės pasileidžia greičiau, atnaujinamas programėlėse esantis turinys, gaunami pranešimai telefone apie naujus el. laiškus, naujienas. Visgi, rečiau naudojamoms programėlėms nebūtina nuolatos veikti fone.
Patarimas:
Programėlėms, kurias naudojate rečiau, patartina neleisti veikti fone. Telefono nustatymuose pasirinkite skiltį „Programų nustatymai“, pasirinkite norimą programėlę ir pažymėkite „Riboti foninę veiklą“.
-
Programėlių kiekis telefone
Kai atsisiųsti bet kurią programėlę yra taip paprasta, užpildyti telefoną nereikalingomis programėlėmis yra beveik neišvengiama. Daugiau programėlių reiškia daugiau foninių procesų, kurie švaisto telefono baterijos energiją.
Patarimas:
Peržvelkite savo telefone esančių programėlių sąrašą, ir pašalinkite tas programėlės, kurių tikrai nenaudojate arba naudojate ypač retai, taip nušausite du zuikius vienu šūviu – prailginsite baterijos veikimo laiką ir atlaisvinsite vietos savo telefone.
-
Vibracija
Retai kam kyla klausimas – ar telefono vibracija gali būti reikšminga baterijos veikimo laikui? Visgi taip – vibracijas sukelia mažytis telefone esantis motoriukas, tad ir tokia nekaltai atrodanti funkcija gali slapta pasiimti reikšmingą dalį baterijos energijos.
Patarimas:
Dažniausiai įsigijus naują telefoną, yra nustatyta, kad telefonas vibruotų kiekvieną kartą paspaudus mygtuką ekrane. Nueikite į telefono nustatymus, pasirinkite „Garso ir vibracijos“ skiltį ir išjunkite „Lietimo garsų“ nustatymą.