Animaciniai filmai visada buvo pramogų ir džiaugsmo šaltinis įvairaus amžiaus žmonėms. Jie sugeba perkelti mus į fantastinius pasaulius ir supažindinti su mielais personažais, su kuriais galime susigyventi ir įsikūnyti mintimis. Pastaraisiais metais animacijos pramonė išgyvena kūrybiškumo ir naujovių proveržį, o studijos plečia šios medijos galimybių ribas. Nuo tradicinės rankomis pieštos animacijos iki moderniausių kompiuterinės grafikos ir stop kadro stiliaus – šie filmai pribloškė žiūrovus nuostabiais vaizdais ir įtikinamomis istorijomis.
Šiame straipsnyje apžvelgsime 10 geriausių pastarųjų keleto metų animacinių filmų. Šiuos filmus sukūrė įvairios studijos ir šalys, jie atskleidžia animacijos pramonės įvairovę ir talentą. Šiuose filmuose kiekvienas ras kažką sau – nuo širdį šildančių šeimos filmų iki veiksmo kupinų superherojų nuotykių. Taigi patogiai įsitaisykite, atsipalaiduokite ir pasiruoškite persikelti į pačius išradingiausius ir kvapą gniaužiančius animacijos pasaulius.
Vajana (Moana) – 2016 m.
„Moana” – 2016 m. „Walt Disney Animation Studios” sukurtas animacinis filmas, kurį režisavo Ronas Clementsas ir Johnas Muskeris. Filme pasakojama apie jauną polineziečių princesę Moaną, kuri leidžiasi į kelionę, kad išgelbėtų savo tautą ir atrastų savo tapatybę. Pakeliui ji sutinka pusdievį Maui ir kartu keliauja per vandenyną, susidurdami su įvairiais iššūkiais ir atrasdami tikrąją Moanos paveldo galią.
Vienas iš išskirtinių filmo „Moana” aspektų – spalvinga animacija. Polinezijos aplinka filme atgyja su stulbinamai detaliais kraštovaizdžiais ir personažų dizainu. Pats vandenynas yra filmo personažas, turintis savo asmenybę ir emocijas. Lin-Manuel Miranda parašyta muzika taip pat yra aukščiausio lygio ir prisideda prie filmo emocinio gilumo. Dainos yra įsimintinos ir kupinos emocijų, o filmo garso takelis – įspūdingas ir epiškas.
Filmo „Moana” įgarsintojai taip pat puikūs. Auli Cravalho suteikia gyvybės ir emocijų pagrindiniam personažui, o Dwayne’as Johnsonas yra žavus ir juokingas Maui vaidmenyje. Pagalbiniai aktoriai – Rachel House, Temueras Morrisonas ir Jermaine’as Clementas – taip pat atlieka stiprius vaidmenis.
Filmo „Moana” istorijai, tai klasikinė herojaus kelionė, kurioje Moana atranda savo vidinę stiprybę ir, padedama draugų ir protėvių, įveikia iššūkius. Filme paliečiamos tapatybės, šeimos ir tradicijų svarbos temos, ir tai daroma aštriai ir emocionaliai, bet ne pamokslaujant.
Apskritai „Moana” yra gražiai animuotas ir emociškai užpildantis filmas, tinkamas įvairaus amžiaus žiūrovams. Dėl įsimintinų personažų, įsimintinos muzikos ir įtikinamos istorijos jį būtina pamatyti animacinių filmų gerbėjams.
Zootropolis (Zootopia) – 2016 m.
„Zootopia” – 2016 m. „Walt Disney Animation Studios” sukurtas animacinis filmas, kurį režisavo Byronas Howardas ir Richas Moore’as. Filme pasakojama apie triušę policininkę Džudę Hopps, kuri susivienija su suktu lapinu Niku Vildžiu, kad išspręstų paslaptį mieste, pilname antropomorfinių gyvūnų.
Vienas iš išskirtinių „Zootopia” aspektų – neįtikėtinai detali ir įtraukianti animacija. Zootropolio miestas yra tankiai užpildytas pasaulis su skirtingais rajonais, kuriuose gyvena skirtingų rūšių gyvūnai. Personažų dizainas taip pat puikus, kiekviena rūšis turi savo unikalių bruožų ir savybių.
Filmo „Zootopia” personažai taip pat puikiai įgarsinti: Ginnifer Goodwin ir Jasonas Batemanas puikiai atlieka Džudi ir Niko vaidmenis. Pagalbiniai aktoriai – Idris Elba, J. K. Simmonsas ir Octavia Spencer – taip pat puikiai įkūnija savo personažus.
Kalbant apie istoriją, „Zootopia” yra klasikinis filmas apie draugus policininkus, kuriame Džudi ir Nikas susiduria su įvairiais iššūkiais ir kliūtimis, kai bando išspręsti paslaptį. Tačiau filme taip pat niuansuotai ir linksmai nagrinėjamos išankstinių nuostatų ir įvairovės temos. Filmo žinutė „kiekvienas gali būti bet kuo” perteikiama pakiliai ir įkvepiančiai.
„Zootopia” yra gražiai animuotas ir linksmas filmas, tinkamas įvairaus amžiaus žiūrovams. Įsimintini veikėjai, protingas scenarijus ir verčiančios susimąstyti temos daro jį puikiu pasirinkimu animacinių filmų gerbėjams.
Mano mažoji sesutė Mirai (Mirai) – 2018 m.
„Mirai” – 2018 m. animacinis filmas, kurį režisavo Mamoru Hosoda, o prodiusavo „Studio Chizu”. Istorija pasakoja apie jauną berniuką Kun, kuris iš pradžių pavydi savo naujajai sesutei Mirai. Tačiau persikėlęs į įvairius laiko tarpsnius Kun susitinka su skirtingomis sesers versijomis ir sužino apie šeimos ryšių svarbą.
Filmo „Mirai” animacija – kvapą gniaužianti, su itin detaliais veikėjų piešiniais ir nuostabiais fonais. Filme vaizduojami Kun šeimos namai ir aplinkiniai rajonai atrodo autentiški ir visiškai įgyvendinti. Puikiai personažus įgarsina Moka Kamishiraishi, Haru Kuroki, Gen Hoshino ir Kumiko Asou.
„Mirai” pasakoja širdį šildančią istoriją apie šeimą ir ryšius, kurie mus sieja laike. Jame gvildenamos brolių ir seserų varžymosi, pavydo, supratimo ir pokyčių priėmimo svarbos temos, skatinančios susimąstyti ir palaikančios emocijas. Filmo žinia apie šeimos galią perteikiama jaudinančiai ir pakiliai.
Apibendrinant galima teigti, kad „Mirai” yra gražiai animuotas ir emociškai patenkinantis filmas, tinkamas įvairaus amžiaus žmonėms. Dėl įsimintinų personažų, širdį šildančios istorijos ir autentiško šeimyninio gyvenimo vaizdavimo šį filmą būtina pamatyti animacinių filmų gerbėjams ir tiems, kurie domisi šeimos ir santykių temomis.
Koko (Coco) – 2017 m.
„Coco” – 2017 m. „Pixar” sukurtas animacinis filmas, kurį režisavo Lee Unkrichas ir Adrianas Molina. Filme pasakojama apie Migelį, jauną meksikietį berniuką, kuris svajoja tapti muzikantu, tačiau jo šeimoje nuo seno draudžiama muzikuoti. Kai per Dia de los Muertos šventę Migelis patenka į Mirusiųjų šalį, jis imasi atskleisti protėvių paslaptis ir įgyvendinti savo svajonę.
Vienas iš išskirtinių filmo „Coco” aspektų – graži animacija, pasižyminti ryškiomis spalvomis ir įmantriais piešiniais. Mirusiųjų šalis yra visiškai realizuotas pasaulis su savo kultūra ir tradicijomis. Personažų dizainas taip pat puikus, kiekvienas veikėjas turi savitą išvaizdą ir asmenybę.
Filmo „Coco” aktoriai taip pat puikiai įgarsino Migelio ir jo senelio Hektoro vaidmenis: Anthony Gonzalezas ir Gaelis García Bernalas puikiai atlieka Migelio ir jo senelio Hektoro vaidmenis. Pagalbiniai aktoriai – Benjaminas Brattas, Renée Victor ir Ana Ofelia Murguía – taip pat puikiai įkūnija savo personažus.
Fimas „Coco” yra nuoširdus ir emocingas pasakojimas apie šeimą, tradicijas ir protėvių atminimo svarbą. Filme gvildenamos tapatybės ir priklausymo temos, kurios yra širdį paliečiančios ir skvarbios. Filmo puikiai perteikiama mintis „išnaudok savo akimirką”, suteikia vilties ir įkvėpimo žiūrovams.
„Coco” yra nuostabiai animuotas ir širdį veriančią istoriją turintis filmas, tinkamas įvairaus amžiaus žiūrovams. Dėl įsimintinų personažų, įsimintinos muzikos ir įtikinamos istorijos šis filmas rekomenduojamas animacinių filmų gerbėjams.
Lego Betmenas. Filmas (The Lego Batman movie) – 2017 m.
„The Lego Batman Movie” – 2017 m. „Warner Animation Group” sukurtas animacinis filmas, kurį režisavo Chrisas McKay. Filmas yra „The Lego Movie” tęsinys, kuriame pasakojama apie herojų su tamsiu apsiaustu, kuris bando suderinti savo, kaip superherojaus, pareigas su mažo berniuko tėvo pareigomis.
Vienas iš išskirtinių filmo „The Lego Batman Movie” aspektų – kūrybinga ir linksma animacija, kurioje panaudota daugybė „Lego” rinkinių ir personažų. Filme Gotamo miesto versija yra gyvybinga, bei joje gausu paslėptų nuorodų į Betmeno frančizę. Personažų dizainas taip pat puikus, kiekvienas veikėjas turi savo unikalią išvaizdą ir asmenybę.
Filmo „The Lego Batman Movie” įgarsintojai taip pat stiprūs, o Willas Arnettas atlieka Betmeno vaidmenį ir puikiai įsikūnija į personažą. Pagalbiniai aktoriai – Ralphas Fiennesas, Michaelas Cera ir Rosario Dawson – taip pat puikiai įkūnija savo personažus.
Kalbant apie istoriją, „The Lego Batman Movie” perteikia sumanų ir sąmojingą požiūrį į superherojų žanrą. Filme juokiamasi iš filmų apie superherojus konvencijų ir kartu pasakojama nuoširdi istorija apie šeimos ir komandinio darbo svarbą.
Trumpai tariant ” The Lego Batman Movie ” yra kūrybingas ir linksmas filmas, tinkamas įvairaus amžiaus žiūrovams. Dėl įsimintinų personažų, išmintingo scenarijaus ir širdį šildančios žinutės jį būtina pamatyti animacinių filmų ir superherojų gerbėjams.
Maitintoja (The Breadwinner) – 2017 m.
„The Breadwinner” – 2017 m. animacinis filmas, kurį sukūrė „Cartoon Saloon”, o režisavo Nora Twomey. Filme pasakojama apie jauną afganistanietę Parvaną, kuri persirengia berniuku, kad galėtų aprūpinti šeimą, kai jos tėvas suimamas.
Vienas iš išskirtinių filmo „The Breadwinner” aspektų – graži rankomis piešta animacija, pasižyminti įmantriu personažų dizainu ir fonu. Filme pateikta Afganistano versija yra autentiška, nes filmo kūrėjai glaudžiai bendradarbiavo su Afganistano konsultantais, kad užtikrintų, jog filme šalis ir jos kultūra būtų vaizduojama tiksliai.
Filmo „The Breadwinner” įgarsinimas taip pat stiprus: Saara Chaudry puikiai atlieka Parvanos vaidmenį. Pagalbiniai aktoriai – Laara Sadiq ir Ali Badshah – taip pat puikiai įkūnija savo personažus.
„The Breadwinner” filmas yra jaudinantis ir galingas pasakojimas apie drąsą, ryžtą ir pasakojimo galią. Filme gvildenamos lyčių vaidmenų, priespaudos ir išsilavinimo svarbos temos, kurios verčia susimąstyti ir sukelia daug emocijų.
„The Breadwinner” – tai įvairaus amžiaus žiūrovams tinkamas animacinis filmas, pasižymintis gražia animacija, įsimintinais veikėjais ir įtikinama istorija. Dėl autentiško Afganistano vaizdavimo šį filmą būtina pamatyti animacinių filmų gerbėjams ir tiems, kurie domisi skirtingomis kultūromis ir istoriniais įvykiais.
Šunų sala (Isle of Dogs) – 2018 m.
„Isle of Dogs” – 2018 m. animacinis filmas, kurį sukūrė „Fox Searchlight Pictures”, o režisavo Wesas Andersonas. Filmo veiksmas vyksta distopinėje ateityje, kai po šunų gripo protrūkio visi šunys buvo ištremti į Šiukšlių salą. Filme pasakojama apie berniuką Atarį, kuris keliauja į Šiukšlių salą ieškoti savo dingusio šuns Spoto.
Vienas iš išskirtinių „Isle of Dogs ” aspektų – unikali stop kadro animacija, kuri yra neįtikėtinai detali ir išraiškinga. Filme detaliai ir vaizdžiai piešiama šiukšlių sala, taip pat joje gausu paslėptų nuorodų į Japonijos kultūrą.
Filmo „Isle of Dogs” įgarsintojai taip pat atlieka puikų darbą kuriant personažų asmenybes. Tokios Holivudo žvaigždės kaip Bryanas Cranstonas, Edwardas Nortonas ir Billas Murray puikiai įgarsina pagrindinius šunų personažus. Pagalbiniai aktoriai – Frances McDormand, Greta Gerwig ir Scarlett Johansson – taip pat puikiai įkūnija savo personažus.
Kalbant apie istoriją, „Isle of Dogs” yra žavinga ir išradinga istorija apie draugystę ir nuotykius. Filme gvildenamos ištikimybės, pasitikėjimo ir svarbos ginti tai, kuo tiki, temos. Filmo žinia apie „draugystės galią” aiškiai ir sumaniai perduodama filmo žiūrovams.
„Isle of Dogs” yra gražiai animuotas ir linksmas filmas, tinkamas įvairaus amžiaus žiūrovams. Dėl įsimintinų personažų, unikalios animacijos ir širdį šildančios žinutės jį būtina pamatyti animacinių filmų ir stop kadrų stiliaus animacijos gerbėjams.
Žmogus-voras: į naują visatą (Spider-Man: Into the Spiderverse) – 2018 m.
„Spider-Man: Into the Spiderverse” – 2018 m. „Sony Pictures Animation” sukurtas animacinis filmas, kurį režisavo Bobas Persichetti, Peteris Ramsey ir Rodney Rothmanas. Filme pasakojama apie Milesą Moralesą, paauglį afroamerikietį ir lotynų kilmės berniuką, kuris, įkandus radioaktyviam vorui, tampa savo visatos Žmogumi-voru. Kai įvairios Žmogaus-voro versijos iš skirtingų dimensijų atsiduria Mileso visatoje, jis susivienija su jomis, kad sustabdytų grėsmę, galinčią sunaikinti visą realybę.
Vienas iš išskirtinių filmo „Spider-Man: Into the Spiderverse” aspektų yra novatoriška animacija, kurioje naudojami įvairūs vizualiniai stiliai ir technikos, kad atgytų įvairios Žmogaus-voro visatos. Personažų dizainas taip pat puikus, kiekvienas veikėjas turi savo unikalią išvaizdą ir asmenybę.
Filmo „Spider-Man: Into the Spiderverse” įgarsintojai: Shameikas Moore’as ir Jake’as Johnsonas puikiai atlieka Mileso ir Peterio B. Parkerio vaidmenis. Pagalbiniai aktoriai, tarp kurių yra Mahershala Ali, Brian Tyree Henry ir Lily Tomlin, taip pat puikiai įkūnija savo personažus.
Kalbant apie istoriją, „Spider-Man: Into the Spiderverse” yra smagus ir veiksmo kupinas superherojaus nuotykis, kuriame taip pat nagrinėjamos tapatybės, atsakomybės ir komandinio darbo galios temos. Filmo žinutė „kiekvienas gali dėvėti herojaus kaukę” perteikiama su įkvepiančia energija bei nuotaika.
Apskritai „Spider-Man: Into the Spiderverse” yra vizualiai įspūdingas ir linksmas filmas, tinkantis įvairaus amžiaus žiūrovams. Dėl įsimintinų personažų, novatoriškos animacijos ir širdį šildančios žinutės animacinių filmų ir superherojų gerbėjai privalo jį pamatyti.
Sniego vaikis (Abominable) – 2019 m.
„Abominable” – 2019 m. animacinis filmas, kurį režisavo Jill Culton, o prodiusavo „DreamWorks Animation” ir „Pearl Studio”. Filmas pasakoja apie paauglę Yi, kuri stengiasi susitaikyti su tėvo netektimi. Vieną dieną ji ant savo daugiabučio stogo aptinka jauną sniego žmogų ir nusprendžia padėti jam grįžti į savo namus Himalajuose. Pakeliui Yi ir jos draugai Jin ir Peng susiduria su įvairiomis kliūtimis, įskaitant turtingą verslininką, kuris pasiryžęs pagauti sniego žmogų.
Keliaudami per Kiniją, Yi ir jos draugai sutinka naujų draugų, kurie padeda jiems keliauti, įskaitant išdykusių pandų jauniklių grupę ir geraširdį seną vienuolį. Pakeliui Yi sužino apie šeimos svarbą, ištikimybę ir draugystės galią. Ji taip pat sužino, kaip svarbu saugoti aplinką ir kokius pavojus kelia savanaudiškumas ir godumas.
„Abominable” – tai nuostabus animacinis filmas, kuriame personažai ir aplinka atgaivinami naudojant tradicinę rankų darbo animaciją ir kompiuterinę animaciją. Personažai labai detalūs ir išraiškingi, o fonas sodrus ir gražiai perteiktas. Filme vaizduojama Kinija ir Himalajai, tad filmo kūrėjai glaudžiai bendradarbiavo su Kinijos konsultantais, kad užtikrintų, jog filme būtų tiksliai perteikta šalis ir jos kultūra.
Pasakojimo stiliumi „Abominable” yra žavinga ir nuotykių kupina pasaka, tinkama įvairaus amžiaus žiūrovams. Filme derinamos širdį šildančios draugystės ir savęs atradimo akimirkos su jaudinančiais veiksmo siužetais ir humoro momentais. Filme šeimos, ištikimybės ir aplinkos apsaugos svarbos temos gvildenamos ir linksmai, ir verčiančiai susimąstyti.
Apibendrinant „Abominable” yra gražiai animuotas ir linksmas filmas, tinkamas įvairaus amžiaus žiūrovams. Įsimintini personažai, širdį šildanti istorija ir autentiškas Kinijos bei Himalajų vaizdavimas verčia jį pamatyti animacinių filmų gerbėjus ir tuos, kurie domisi draugystės ir aplinkosaugos temomis.
Pirmyn (Onward) – 2020 m.
„Onward” – 2020 m. „Pixar” sukurtas animacinis filmas, kurį režisavo Danas Scanlonas. Filme pasakojama apie du brolius elfus Ianą ir Barley, kurie, naudodamiesi burtažodžiu, rastu senoje mirusios motinos magijos knygoje, išsiruošia į kelionę, kad vieną dieną praleistų su savo mirusiu tėvu. Pakeliui jie susiduria su įvairiomis kliūtimis ir sutinka naujų draugų, kurie jiems padeda kelionėje.
Vienas iš išskirtinių „Onward” aspektų – graži animacija, pasižyminti detaliu veikėjų dizainu ir išpuoselėta aplinka. Filme vaizduojamas šiuolaikinis fantastinis pasaulis, pilnas stebuklingų būtybių ir technologijų, yra plačiai ir spalvingai atvaizduojamas.
Filmo „Onward” įgarsintojai, tai gerai žinomi aktoriai, tokie kaip: Tomas Hollandas ir Chrisas Prattas įtikinamai atlieka atitinkamai Iano ir Barley vaidmenis. Pagalbiniai aktoriai, tarp kurių yra Julia Louis-Dreyfus, Octavia Spencer ir Mel Rodriguez, taip pat puikiai įkūnija savo personažus.
Filmo „Onward“ istorija, tai širdį šildantis ir emocingas pasakojimas apie šeimą, draugystę ir savęs atradimą. Filme gvildenamos netekties, susitaikymo ir svarbos išnaudoti laiką, kurį turime, temos, kurios ir jaudina, ir pakylėja. Filmo pagrindinė mintis apie „šeimos galią” perteikiama jaudinančiai ir skambiai.
Apibendrinant „Onward” yra kupinas gražiai animuotų scenų bei žavinčių personažų animacinis filmas, tinkantis įvairaus amžiaus žiūrovams. Dėl įsimintinų personažų, širdį šildančios istorijos ir išradingai pavaizduoto šiuolaikinio fantazijų pasaulio jį būtina pamatyti animacinių filmų gerbėjams ir tiems, kuriems įdomu žiūrėti filmus, gvildenančius draugystės ir netekties temas.
Patarimas: Kur žiūrėti filmus nemokamai
Taip pat skaitykite: geriausi siaubo filmai