Top 5 geriausi turkiški serialai rusų kalba

geriausi turkiški serialai rusų kalba

Pastaraisiais metais turkiški televizijos serialai išpopuliarėjo Rusijoje ir Rytų Europos šalyse. Šie serialai, dar vadinami „turkiškomis muilo operomis”, tapo kultūriniu reiškiniu, o milijonai žiūrovų įsijungia serialus, kad stebėtų dramatiškų siužetų ir romantiškų santykių raidą. Šiame straipsnyje atidžiau apžvelgsime turkiškus serialus, kurie buvo išversti į rusų kalbą arba turi rusiškus subtitrus, ir išsiaiškinsime, kodėl jie taip plačiai paplito.

Didingas amžius (Muhtesem Yuzyil)

Vienas pirmųjų turkiškų televizijos serialų, išpopuliarėjusių Rytų Europoje bei Rusijoje, buvo „Didingasis amžius”, dar žinomas kaip „Muhtesem Yuzyil”. Šioje istorinėje dramoje, rodytoje 2011-2014 m., pasakojama apie Osmanų imperijos sultoną Suleimaną Didįjį ir jo santykius su šeima, patarėjais bei sugulovėmis. Serialas, kuris buvo plačiai giriamas už prabangią produkciją ir stiprius aktorių vaidmenis, tapo hitu Rytų Europos šalyse bei Rusijoje ir sulaukė daugybės antrinių serialų iš kitų kūrėjų, bei panašių kopijų.

Meilė danguje (Ask Yolu)

Kitas ganėtinai populiarus turkų serialas – „Meilė danguje”, arba „Ask Yolu”, rodytas 2013-2015 m. Šioje romantinėje dramoje, kurioje vyrauja romantikos, dramos ir komedijos derinys, pasakojama apie grupės jaunų žmonių, dirbančių oro linijų pramonėje, gyvenimą ir meilę. „Meilė danguje” sulaukė didžiulės sėkmės Rusijoje, o jo populiarumas padėjo įtvirtinti turkiško serialo žanrą šalyje.

Fatmagul (Fatmagulun Sucu Ne?)

Dar vienas turkiškas serialas, sulaukęs didelio populiarumo, yra „Fatmagul”, arba „Fatmagulun Sucu Ne?”. Šiame 2010-2012 m. rodytame seriale pasakojama apie jauną moterį Fatmagul, kurią išprievartauja grupė vyrų ir kuri turi susidoroti su šios traumos pasekmėmis. Serialas „Fatmagul” buvo giriamas už seksualinės prievartos pasekmių vaizdavimą ir sudėtingų veikėjų tarpusavio santykių perteikimą.

Aš pavadinau ją Feriha (Adini Feriha Koydum) ir Meilė už juodus pinigus (Kara Para Ask)

Kiti populiarūs turkiški serialai: „Aš pavadinau ją Feriha”, arba „Adini Feriha Koydum”, rodytas 2011-2013 m., ir „Meilė už juodus pinigus”, arba „Kara Para Ask”, rodytas 2014-2015 m. Abiejuose serialuose nagrinėjamos meilės, šeimos ir socialinės klasės temos, jie buvo plačiai žiūrimi Rusijoje.

Pažadas (Yemin)

Dar vienas išpopuliarėjęs turkiškas serialas – „Pažadas” arba „Yemin”. Šiame seriale, rodytame 2019-2020 m., pasakojama apie jauną moterį, vardu Reyhan, kuri priversta ištekėti už turtingo verslininko, kad išgelbėtų savo neturtingą šeimą nuo finansinio žlugimo. Tačiau viskas komplikuojasi, kai Reyhan įsimyli verslininko jaunesnįjį brolį Emirą, kuris yra geras ir užjaučiantis žmogus. „Pažadas” nagrinėja meilės, šeimos ir ištikimybės temas ir yra plačiai žiūrimas Rytų Europos šalyse.

 

Taigi kodėl turkų serialai tapo tokie populiarūs? Viena iš priežasčių gali būti ta, kad šie serialai siūlo šviežią ir unikalų požiūrį į pasakojimą, sudėtingus ir daugiasluoksnius siužetus, kurie neleidžia žiūrovams atsitraukti. Be to, šių serialų geri aktorių pasirodymai ir produkcijos vertė padėjo pritraukti didelę auditoriją.

Galiausiai, turkiškų serialų populiarumą gali lemti ir tai, kad jie yra ganėtinai plačiai prieinami. Daugelį šių serialų galima žiūrėti transliacijos platformose arba atsisiųsti internetu, todėl jie lengvai prieinami plačiai auditorijai.

Apibendrinant galima teigti, kad turkiški televizijos serialai Rytų Europoje bei Rusijoje tapo kultūriniu reiškiniu, o milijonai žiūrovų stebi dramatiškų siužetų ir romantiškų santykių raidą. Šie serialai siūlo naują ir unikalų požiūrį į pasakojimą, o jų platus prieinamumas prisidėjo prie jų populiarumo.

Taip pat skaitykite:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *