Nesvarbu, ar uždirbate iš fotografavimo, ar tiesiog fotografuojate savo malonumui, programinė įranga, kurią naudojate nuotraukoms retušuoti, redaguoti ir tobulinti, gali turėti didesnę įtaką nuotraukų išvaizdai nei fotoaparatas. Nors kai kurios programos naudotojams suteikia nemažai aukštos kokybės redagavimo įrankių, produktas gali neturėti pakankamai darbo organizavimo funkcijų. Kita vertus, nemokama programa gali pasižymėti švaria, supaprastinta sąsaja, tačiau apriboti jūsų galimybes naudotis pažangiomis funkcijomis, tokiomis kaip objektų pašalinimas, dirbtinio intelekto valdomas dangaus retušavimas ar kitais profesionalios kokybės redagavimo įrankiais.
Jei jums kilo klausimas, kokia yra geriausia nemokama nuotraukų redagavimo programinė įranga kompiuteryje, esate tinkamoje vietoje. Šiame straipsnyje aprašysime geriausias funkcijas ir netikėtus kūrybinius elementus, kuriuos galite rasti keturiuose geriausiuose nemokamos nuotraukų redagavimo programinės įrangos pasirinkimuose. Kiekvienas pasirinkimas padės supaprastinti redagavimo procesą ir patobulinti darbo eigą.
1. PhotoDirector Essential
Kompiuteriams su „Windows“ operacine sistema optimizuota „PhotoDirector” yra geriausia nemokama nuotraukų redagavimo programa, todėl bet kokio lygio kūrėjai gali pasinerti į ją ir paversti nuotraukas meno kūriniais. Ji sujungia „Adobe Lightroom” nuotraukų apdorojimo ir organizavimo funkcijas su galingais „Photoshop” redagavimo, tobulinimo ir keitimo įrankiais į švarią, patogią platformą. Intuityvūs pagalbiniai meniu padeda palengvinti mokymąsi naudojantis programa pirmą kartą ir per kelias minutes sukurti aukštos kokybės nuotraukų efektus. Tuo pat metu unikalūs vaizdo įrašų konvertavimo į nuotraukas ir animacijos kūrimo įrankiai savo galimybėmis ir akį traukiančiais rezultatais pranoksta visus kitus redaktorius.
Organizavimo funkcijos ir apdorojimo pajėgumai gali pasirodyti neįkainojami, ypač dirbant su tūkstančiais nuotraukų. Su „PhotoDirector” galite grupėmis rūšiuoti ir tvarkyti žymių pavadinimus, vietas ir kitus nuotraukų duomenis. Jame veikianti dirbtinio intelekto veidų atpažinimo technologija taip pat padės supaprastinti jūsų organizavimo procesą, todėl jis yra geriausias nuotraukų tvarkytuvas pradedantiesiems. Naudokite dirbtinio intelekto veido atpažinimo funkciją, kad tiksliai surūšiuotumėte nuotraukas, ieškokite vaizdų naudodamiesi patogiu platformos kalendoriaus išdėstymu arba pritaikykite hierarchines žymas, kad nuotraukos būtų aiškiai pažymėtos ir suskirstytos į kategorijas. Galite sujungti nuotraukas naudodami automatinį skaidrių kūrimo įrankį ir pridėti foninę muziką, kad greitai sukurtumėte dėmesį patraukiantį kūrinį.
Programoje „PhotoDirector” taip pat gausu nuotraukų koregavimo parinkčių ir redagavimo įrankių. Užuot perėję iš vieno produkto į kitą, norėdami apdoroti ir redaguoti nuotraukas, galite iškart atverti vaizdus sąsajoje ir naudotis tiksliais spalvų keitimo įrankiais, HSL ir HDR efektais bei vienu spustelėjimu pritaikomomis išankstinėmis nuostatomis.
Programos privalumai:
- Dirbtinio intelekto valdomas dangaus pašalinimas
- Turinį atpažįstantys įrankiai
- Keletas šviesos išlaikymo režimų
- Apšvietimo efektai
- Nuotraukų animacija
Vaizdų redaktorius taip pat efektyviai valdo sudėtingus redagavimo efektų „sluoksnius“, skirtus ekspertų lygio projektams. Pažengę redaktoriai gali pastebėti keletą panašumų tarp „PhotoDirector” grafinės sąsajos ir „Photoshop” redagavimo platformos, tačiau dėl paprasto naudojimo ir vartotojo sąsajos optimizavimo sudėtingi redagavimai tampa lengvesni.
Taikykite kaukes, sluoksnių filtravimą, eksperimentuokite su suliejimo efektais, reguliuokite lygiavimą arba grįžkite prie ankstesnių redagavimų naudodami sluoksnių istorijos funkciją. Be to, unikalios „PhotoDirector” nuotraukų redagavimo funkcijos leidžia eksperimentuoti su 360° redagavimu. Paverskite 360° nuotraukas panoraminėmis nuotraukomis arba mažos planetos atvaizdu, kad išplėstumėte savo redagavimo įgūdžių asortimentą.
Naudodamiesi vaizdo įrašo konvertavimo į nuotraukas įrankiais sukurkite panoramas iš vaizdo įrašų, eksperimentuokite su daugkartinio išlaikymo vaizdais. Dalinkitės juoką keliančiomis scenomis su draugais ir šeimos nariais kurdami animuotus GIF iš vaizdo įrašų arba per kelias minutes sukurkite didelės raiškos judančias nuotraukas.
https://www.cyberlink.com/downloads/trials/photodirector-photo-editing-software/download_en_US.html
2. GIMP Photo Editor
GIMP – dar žinoma kaip GNU Image Manipulation Program – turi stebėtinai daug sudėtingų ir taip pat paprastų nuotraukų redagavimo įrankių, kurie prilygsta „Photoshop” ir panašioms mokamoms programoms.
Skirtingai nei kiti redagavimo produktai, GIMP programinė įranga nesiūlo mokamų programos prenumeratų. Tiesiog atsisiųskite nemokamą nuotraukų redagavimo platformos versiją ir galėsite naudotis didžiuliu aukštos kokybės redagavimo įrankių asortimentu, įskaitant:
- Modifikuojamus redagavimo teptukus
- Automatinio pagrąžinimo funkcijos
- Pasirinktiniai spalvų koregavimo ir paletės įrankiai
- Išplėstinės animacijos galimybės
Nors bazinėje programoje yra daug lanksčių funkcijų, tokių kaip sluoksnių redagavimo funkcijos, maskavimas ir efektai, taip pat galite nemokamai atsisiųsti kitų GIMP naudotojų sukurtų papildinių. Be to, pagal savo norus pritaikomas programos išdėstymas ir nuolatinis tobulinimas užtikrina programos vietą tarp profesionalių konkuruojančių platformų, tokių kaip „Photoshop”.
Vis dėlto, nors ir galite naudotis plačiu platformos įrankių rinkiniu, GIMP trūksta vienoje svarbioje srityje – vartotojo sąsajoje. Pirmą kartą pamačius tokį didelį redagavimo įrankių pasirinkimą pagrindiniame lange naujus vartotojus neretai gali išgąsdinti, o pradedantiesiems ir vidutinio lygio redaktoriams gali būti sunku rasti sudėtingų redagavimo metodų sprendimus.
Taip pat gali būti sudėtinga naršyti perkrautoje redagavimo platformoje, ypač jei nesate susipažinę su visa jums prieinamų redagavimo funkcijų gama. Be to, GIMP siūlo labai mažai pagalbos savo naudotojams, išskyrus bendruomenės diskusijų skydelius.
Programos privalumai:
- Visapusiškas redagavimo įrankių rinkinys
- Greitas sąsajos pritaikymas pagal savo norus
- Lengvas išplėtimas naudojant bendruomenės sukurtus papildinius arba parašytą programinį kodą
https://www.gimp.org/downloads/
3. Movavi Picverse
„Movavi Picverse” savo reputaciją užsitarnavo dėl vienos pagrindinės funkcijos: greitai ir lengvai pašalinti nepageidaujamus objektus iš nuotraukų. Nors pradedantieji gali iš nuotraukų iškirpti blaškančius ar trukdančius elementus, net ir labiausiai nepatyrę naudotojai gali pajusti, kad tikrosios „Movavi” redagavimo funkcijos neatitinka lūkesčių.
Minimalistinė sąsaja leidžia lengvai išvalyti nuotraukų foną. Tiesiog pasirinkite objektą, kurį norite pašalinti, tada spustelėkite „Remove” (pašalinti), kad vaizdas atrodytų be priekaištų. Programa taip pat siūlo supaprastintą alternatyvą dirbtinio intelekto valdomam fono šalinimui – vartotojai gali įkelti nuotraukas į platformą, tada iškirpti ir įterpti elementus iš vienos nuotraukos į kitą.
Tačiau be objektų pašalinimo ir elementų perkėlimo programa turi ribotą įrankių rinkinį. Galite koreguoti nuotraukos dydį ir orientaciją naudodami apkarpymo, pasukimo, išlyginimo ir dydžio keitimo funkcijas arba taikyti stilistinius filtrus, pavyzdžiui, sepijos, juodai baltos ir aliejinės tapybos.
Movavi naudotojams taip pat pateikia keletą nuotraukų koregavimo parinkčių. Joje galima rankiniu būdu koreguoti nuotraukos spalvą, ryškumą, kontrastą ir sodrumą, taikyti „Magic Enhance” (stebuklingas patobulinimas), kad nuotrauką būtų galima redaguoti vienu spustelėjimu, arba pridėti tekstą, pavadinimus ir antraštes, pagal savo skonį.
Dėl to, kad „Movavi” daugiausia dėmesio skiria objektų šalinimui, jos pasiūla yra ribota, bent jau pagrindinėje nuotraukų redaktoriaus programoje. Nors galite pereiti prie „Photo Studio” paketo, kad gautumėte daugiau parinkčių, už šią aukščiausios kokybės versiją turėsite mokėti mėnesinę prenumeratą. Be to, programinė įranga turi ribotas rūšiavimo ir organizavimo priemones, kurios neprilygsta tokioms dirbtinio intelekto apdorojimo technologijoms, kaip „PhotoDirector”.
Programos privalumai:
- Galingos elementų šalinimo funkcijos
- Patogios redagavimo galimybės pradedantiesiems
- Paprastas, kompaktiškas dizainas be pernelyg daug parinkčių
4. BeFunky
Svarstydami apie geriausią nemokamą nuotraukų redagavimo programinę įrangą skirtą kompiuteriams negalima pamiršti „BeFunky”. Nemokama nuotraukų redaktoriaus versija siūlo daugybę įrankių, funkcijų ir ypatybių, kurių reikia pradedantiesiems, norint pagrąžinti nuotraukas, reguliuoti spalvas ir apšvietimą, kurti suasmenintus koliažus ar vaizdus.
Turėdami dešimt nuotraukų redagavimo įrankių kategorijų, iš kurių galite rinktis, galite greitai naršyti po programinės įrangos redagavimo sąsają ir keisti šablonų išdėstymą, įkelti vaizdus ir atlikti nedidelius patobulinimus. Nors nemokama versija suteiks prieigą tik prie maždaug trečdalio platformos įrankių, pradedantiesiems naudotojams gali patikti supaprastintas funkcionalumas. Tačiau įgudę redaktoriai greičiausiai norės daugiau parinkčių – ir kur kas mažiau reklamų.
„BeFunky” įrankiai suskirstyti į tris skirtingus skirtukus – „Essentials”, „Blur & Smooth” ir „Miscellaneous”, o dažniausiai naudojami redagavimo įrankiai yra „Essentials” meniu. Atnaujinus „BeFunky” „Premium” prenumeratą bus atrakintos tokios funkcijos kaip iškirpimo įrankiai, fono keitimas, spalvų keitimas ir kitos labai veiksmingos redagavimo funkcijos. Vis dėlto nemokama programinė įranga leis rankiniu būdu koreguoti elementus, tokius kaip:
- Išlaikymas
- Užpildymas šviesa
- Spalvų sodrumas
- Aiškumas
- Kraštų blukinimas
„BeFunky” neturi plačiai išvystyto įrankių funkcionalumo, kuris prilygtų visapusiškam redagavimo paketui kaip, pavyzdžiui, „PhotoDirector”.
Programos privalumai:
- Paprasta naudojimo sąsaja
- Iš anksto paruošti koliažų šablonai ir išankstiniai nustatymai
- Visiška integracija su „Unsplash“ ir „Pixabay“ internetinėmis vaizdų bazėmis, leidžiančių nemokamai atsisiųsti vaizdinių šablonų