Atėjuas pavasaiui, prie vietinių tvenkinių ir drėgnose vietose galite pastebėti varlių. Jos pabunda iš žiemos miego ir keliauja prie tvenkinių ieškoti partnerių ir daugintis. Surinkome keletą svarbiausių faktų, kad sužinotumėte daugiau.
Kuo maitinasi varlės ir buožgalviai?
Mažos varlės minta vabzdžiais, pavyzdžiui, musėmis ir kandimis, taip pat sraigėmis, šliužais ir kirminais. Jos naudoja ilgus liežuvius ir lipnias seiles, kad sugautų pasitaikiusį grobį.
Buožgalviai minta dumbliais tvenkiniuose, kuriuose auga. Augdami jie minta augalais ir smulkiais vabzdžiais. Jei maisto nepakanka, jie gali net suėsti kitus buožgalvius.
Kiek laiko varlė gali išbūti po vandeniu?
Varlė po vandeniu gali išbūti nuo kelių minučių iki kelių mėnesių! Tai priklauso nuo jų aktyvumo. Daug judanti varlė per odą gali negauti pakankamai deguonies, todėl jai teks pakilti į paviršių. Tačiau žiemojanti varlė visą žiemą gali išbūti užkasta tvenkinio dugno purve.
Kaip varlės kvėpuoja?
Varlės iš tikrųjų gali kvėpuoti per odą. Ji yra labai plona, todėl deguonis patenka pro ją, kai varlė yra po vandeniu. Jos taip pat gali kvėpuoti per burnos gleivinę. Jos turi plaučius, tačiau jais naudojasi tik tada, kai reikia papildyti deguonies kiekį.
Buožgalviai kvėpuoja žiaunomis, kaip ir žuvys, tačiau subrendę į varles jų netenka.
Ar galima pasiimti varlių jauniklių namo ir stebėti, kaip jie vystosi?
Visada geriausia palikti būtybes ten, kur jas radote. Perkeliant varlių jauniklius iš vieno tvenkinio į kitą, gali plisti ligos ir sutrikti jų vystymasis.
Vietoj to susiraskite netoli jūsų esantį tvenkinį ir reguliariai jame lankykitės, kad pamatytumėte, kaip varlių jaunikliai vystosi natūralioje aplinkoje.
Kaip sukurti varlių tvenkinį
Jei norite pritraukti varles į savo sodą, galite įrengti varlių tvenkinį. Turėsite būti ne toliau kaip 100 metrų nuo esamos buveinės, tačiau varlės turi daugybę galimybių įsikurti, todėl jums gali pasisekti.
Jums prireiks:
- Kastuvo
- Didelės tvirtos talpyklos
- Senų plytų arba medžio gabalų
- Kelių nedidelių tvenkinio augalų
Eiga:
- Susiraskite talpyklą, kuri gali atlaikyti blogas oro sąlygas.
- Iškaskite pakankamai didelę duobę ir į ją įdėkite talpyklą.
- Tvenkinį pripildykite lietaus vandeniu – vanduo iš čiaupo kenkia tvenkinio gyvūnijai.
- Į tvenkinį pridėkite plytų arba medžio, kad padarytumėte laiptelius, kurie padėtų varlėms įlipti ir išlipti iš tvenkinio.
- Pridėkite tvenkinio augalų.
- Laukite, kol atplauks varlės.
Kuo maitinti varles
Jei pastebėjote varles savo sode, greičiausiai jos jau turi daug maisto. Įsitikinkite, kad nededate šliužams skirtų granulių, pirmiausia todėl, kad jos gali pakenkti varlėms, bet taip pat ir todėl, kad varlės už jus atliks kenkėjų kontrolę.
Naudinga pasirūpinti, kad jūsų sode augtų laukiniai ir vietiniai augalai, kurie pritrauktų kuo daugiau skanių vabzdžių ir suteiktų prieglobstį varliagyviams svečiams.