Elektrinis paspirtukas. Ką pasirinkti: Xiaomi Mijia M365 ar Segway-Ninebot ES2?

Elektrinis paspirtukas Ką pasirinkti Xiaomi Mijia M365 ar Segway-Ninebot ES2

Xiaomi Mijia M365 ir Segway-Ninebot ES2 šiuo metu yra labiausiai perkami paspirtukai – ir tam yra keletas gerų priežasčių. Abu produktai yra gaminami kompanijos Ninebot, kuri yra įsikūrusi Kinijoje esančiame mieste, netoli Pekino. 2015 metais kompanija Ninebot nusipirko Amerikiečių įmonę Segway ir atnaujino šį prekinį ženklą, papildydami rinką platesniu produktų asortimentu ir sumažindami gaminamų produktų kainas.

Nepaisant to, kad Segway-Ninebot sukūrė ir išvystė M365 paspirtuko dizainą, Segway yra sudariusi sutartį su kompanija Xiaomi, kuri leidžia M365 platinti po Xiaomi Mijia produktų linijos vardu. Dėl šios sutarties Segway ES2 paspirtuko tiekėjas yra Segway-Ninebot, o Mijia M365 tiekėjas yra Xiaomi.

Xiaomi Mijia M365 prieš Segway-Ninebot ES2 specifikacijos:

Xiaomi Mijia M365 Ninebot-Segway ES2
Maks. atstumas – 30 km Maks. atstumas – 25 km
Maks. greitis – 25 km/val. Maks. greitis – 25 km/val.
Įkrovimo laikas – 5,5 val. Įkrovimo laikas – 3,5 val.
Svoris – 12,7 kg Svoris – 12,5 kg
Padangų tipas – pripučiamos Padangų tipas – bekamerinės (tubeless)
Amortizatoriai – nėra Amortizatoriai – priekyje ir gale
Stabdžiai: elektrinis (priekinis ratas) mechaninis (galinis ratas) Stabdžiai: elektrinis (priekinis ratas); stabdymas su koja (galinis ratas)
Spidometras – nėra Spidometras – yra

Turinys pakuotėje

Tiek Xiaomi Mijia M365 tiek Ninebot ES2 įsigyjant gausite beveik pilnai surinktus. Vienintelis surinkimas, kurį turėsite atlikti, tai abiem paspirtukams pritvirtinti vairą su 4 varžteliais, kuriuos rasite pakuotėje. Abiejose paspirtukų pakuotėse rasite visus reikalingus įrankius surinkimui. Į pakuotės turinį įeina:

 • Paspirtukas
 • 2 vnt. atsarginiai ratai (Tik Xiaomi Mijia M365 paspirtukams)
 • 4 vnt. varžteliai vairui pritvirtinti
 • 1 vnt. šešiakampis atsuktuvas varžtelių tvirtinimui
 • 1 vnt. pompos adapteris padangų pripūtimui (Tik Xiaomi Mijia M365 paspirtukams)
 • Naudojimosi instrukcijos

Išvaizda ir dizainas

Abu paspirtukai yra pagaminti iš tvirto metalinio rėmo ir svorio atžvilgiu yra beveik identiški. Xiaomi Mijia M365 sveria 12,7 kg, o Ninebot-Segway ES2 yra tik porą šimtų gramų lengvesnis – 12,5 kg. Abiejų paspirtukų aukštis atlenkus vairą yra beveik vienodas. Pagrindas kojoms taip pat yra panašių gabaritų – ilgis 55 cm, plotis 15 cm. Tiek vieno tiek kito paspirtuko pagrindas yra padengtas rifliuota guma, kuri sudaro neslystantį paviršių, suteikiantį stabilumo naudojantis paspirtuku. Pagal nurodytas specifikacijas, abiem paspirtukams maksimalus apkrovos svoris neturėtų viršyti 100 kg.

Prireikus užlipti laiptais, paspirtukus galima sulenkti ir neštis kartu su savimi – žinoma tai nebus lengva, dėl ne mažo paspirtukų svorio, tačiau abu paspirtukai turi labai paprastą ir tvirtą mechanizmą, kuris leidžia per keletą sekundžių sulenkti ir užfiksuoti vairą. Tai labai pravartu, norint sutaupyti vietos namuose, arba norint paspirtukus įsidėti į automobilį.

Abu paspirtukai turi panašų minimalistinį dizainą, kuris puikiai atrodo, tačiau skiriasi vienas esminis dalykas – baterijos vieta. Xiaomi Mijia M365 paspirtuko baterija yra po pagrindu kojoms, kuri yra uždengta plastikiniu dangčiu, tad važinėdami paspirtuku vertėtų pasisaugoti gilesnių duobių ir aukštų šaligatvių kraštų, tam kad nepažeistumėte baterijos. Ninebot-Segway ES2 baterija yra pačiame paspirtuko vairo rėme, todėl jis yra platesnis lyginant su M365 ir ne toks patogus prireikus paspirtuką nešti, tačiau galite jaustis ramiau važiuodami per įvairius nelygius paviršius. Todėl šiuo atveju Ninebot-Segway ES2 yra pranašesnis už savo konkurentą.

Baterija ir motoras

Xiaomi Mijia M365 paspirtukas turi 250 vatu galios motorą, tuo tarpu Ninebot-Segway ES2 paspirtuko motoro galia siekia 300 vatų. Abiejuose prietaisuose motoras įtaisytas priekiniame rate, ir nors motorų galia skiriasi, abu paspirtukai pasiekia vienodą maksimalų greitį iki 25 km/val. Pagal paspirtukų pakuotėse esančias techninės specifikacijos knygeles, Xiaomi paspirtuko baterijos talpa siekia 280 vatvalandžių, kurios leidžia nukeliauti iki 30 km atstumo keliones, o Ninebot ES2 baterijos talpa kiek mažesnė – 187 vatvalandės, todėl nuvažiuojamas atstumas taip pat mažesnis – 25 km. Žinoma reikėtų paminėti, kad šiuos rezultatus pasieki įmanoma tik įsijungus Eco rėžimą, esantį abiejuose paspirtukuose, kuris taupo bateriją sumažindamas galios padavimą į motorą, todėl iš karto pajusite, kad nuspaudus akseleratoriaus svirtį įsibėgėjimas bus lėtesnis, o maksimalus greitis taip pat sumažės. Įsibėgėjimas į įkalnę tarp abiejų produktų yra labai panašus.

Ninebot ES2 paspirtukas, baterijos atžvilgiu turi 2 esminius pranašumus lyginant su Xiaomi M365. Pirmiausia yra tai, kad įkrovimo laikas yra trumpesnis. Segway ES2 paspirtuką galėsite pilnai įkrauti per 3,5-4 val., o tuo tarpu Xiaomi M365 reikalauja 5,5-6 val. trukmės įkrovimo. Sekantis privalumas yra tai, jog Ninebot ES2 galite įsigyti ir pridėti papildomą bateriją, kuri padidins nuvažiuojamą atstumą iki 45 km, o maksimalų greitį iki 30 km/val. Tačiau papildomos baterijos kaina siekia apie 140-160 €, ir pridėdami bateriją taip pat padidinsite paspirtuko svorį iki 14 kg. (Verta paminėti, jog Ninebot-Segway ES2 paspirtukas parduotuvėse yra vadinamas Ninebot-Segway ES4). Kadangi Ninebot ES2 įkrovimo laikas yra greitesnis, tačiau nuvažiuojamas atstumas yra mažesnis už Xiaomi M365, baterijos ir motoro atžvilgiu abu paspirtukai yra lygiaverčiai.

Ekranas ir apšvietimas

Abu paspirtukai turi integruotas LED lempas priekyje ir gale. Priekinė lempa yra skirta kelio apšvietimui važiuojant tamsiu paros metu, o galinė lempa indikuoja stabdymą imdama mirksėti paspaudus stabdymo svirtelę. Ninebot ES2 papildomai turi išsiskiriantį LED apšvietimą po paspirtuko rėmu, kuri tamsoje pastebėsite akimirksniu. Apšvietimą galite reguliuoti atsisiuntę ir atidarę programėlę savo telefone, kuri leidžia pasirinkti iš keleto spalvų ir šviesos mirksėjimo efektų. Xiaomi M365 paspirtuko priekinė lempa yra kiek ryškesnė, todėl važiavimas tamsoje yra truputį komfortabilesnis.

Xiaomi M365 ekranas turi tik 4 baltas LED lemputes, kurios nurodo baterijos įkrovimo būseną. Šviečiant visoms 4 lemputėms reiškia, kad baterija yra pilnai įkrauta. Įjungus Eco režimą, apatinė LED lemputė užsidega žalia spalva. Norėdami pamatyti, kokiu greičiu važiuojate, turėsite atsisiųsti ir atsidaryti programėlę telefone. Važiuojant paspirtuku stebėti greitį kitoje rankoje laikant telefoną yra kiek sudėtinga ir netgi pavojinga tiek savo tiek aplinkinių atžvilgiu, todėl greičiausiai teks papildomai įsigyti telefono laikiklį prie paspirtuko. Ninebot ES2 ekrane suteikiama daugiau informacijos. Ekrane yra integruotas spidometras, rodantis važiavimo greitį, taip pat matysite baterijos įkrovimo būseną, kurį iš 3 greičio režimų naudojate ir Bluetooth ikonėlę, kuri nurodo ar jūsų telefonas yra susietas su paspirtuku Bluetooth ryšiu.

Svarbiausia informacija, kurią būtina matyti paspirtuko ekrane yra baterijos įkrovimo būsena, kurią abu paspirtukai suteikia, tačiau pažvelgus į Ninebot ES2 ekraną galima pamatyti gerokai daugiau, šalia to, paspirtukas turi stilingesnį apšvietimą, todėl šiuo atveju Ninebot ES2 yra truputį pranašesnis.

Padangos ir amortizatoriai

Tarp šių paspirtukų labiausiai išsiskirianti detalė yra padangos. Xiaomi M365 naudoja įprastines pripučiamas padangas, kurios veikimo principu yra panašios į standartines dviračių padangas. Tuo tarpu Ninebot ES2 naudoja bekamerines (tubeless), iš vientisos gumos pagamintas padangas. Taip pat šis paspirtukas turi amortizatorius tiek priekinėje tiek galinėje paspirtuko dalyje, kol Xiaomi M365 amortizavimui pasikliauja tik pripučiamomis padangomis.

Reikėtų nepamiršti, jog pripučiamas padangas galima pradurti ar pažeisti važiuojant labai nelygiais ir aštriais paviršiais. Taip pat gali tekti gerai paplušėti norint pakeisti padangas Xiaomi M365 paspirtukui, ypač prireikus keisti priekinio rato padangą, kadangi jame randasi paspirtuką varantis motoras. Su šiomis problemomis naudodamiesi Ninebot ES2 paspirtuku nesusidursite. Visgi, nors ir Ninebot ES2 paspirtukas turi amortizatorius, dėl naudojamų bekamerinių padangų, važiavimas nelygia danga, asfaltu ar žvyru yra ne toks sklandus kaip su pripučiamomis padangomis. Todėl nors ir važiuojant reikia atidžiau žiūrėti į kelią, kad nepažeisti padangų, visgi važiavimas yra komfortiškesnis su Xiaomi M365, todėl šiuo atveju yra pranašesnis.

Taip pat jei Xiaomi M365 jums yra patrauklesnis, tačiau nepasitikite pripučiamomis padangomis, galite internete įsigyti ir bekamerines padangas šiam paspirtukui.

Stabdžiai

Abu paspirtukai turi dviejų tipų stabdžius. Galinis ratas yra stabdomas mechaniniu būdų, nuspaudus ant vairo esantį rankinį stabdį, o priekiniam ratui stabdyti naudojamas pats elektrinis motoras. Abiejuose paspirtukuose priekinis ratas stabdomas naudojant atgalinę įkrovą, tai reiškia, jog priekinio rato motoras palengva stabdo paspirtuką ir tuo pačiu metu išnaudoja stabdymo energiją baterijos įkrovimui. Tai reiškia, jog važiuodami nuokalne po truputį įkrausite paspirtuko bateriją.

Skirtumas tarp Xiaomi M365 ir Ninebot ES2 stabdžių yra tai, jog su Xiaomi M365 pagrindinis stabdymas vyksta galiniu ratu nuspaudus stabdžio rankenėlę esančią ant vairo, o priekinio rato stabdymas yra papildomas. Atleidus akseleratoriaus svirtelę paspirtukas iš karto ima lėtėti dėl elektrinio motoro stabdymo, kuris įkrauną bateriją. Priekinio rato stabdymo intensyvumą galite nusistatyti naudodamiesi programėle telefone.

Ant Ninebot ES2 paspirtuko vairo rasite dvi svirteles. Svirtelę elektriniam stabdžiui, esančią kairėje, ir akseleratoriaus svirtelę dešinėje vairo pusėje. Šiam paspirtukui pagrindinis stabdymas vyksta naudojant elektrinį priekinio rato stabdymą, o galinio rato stabdymas yra kaip papildoma funkcija. Galinis ratas stabdomas tiesiog uždėjus koją ant galinio rato sparno, visai kaip ir su įprastiniais paspirtukais.

Sunku pasakyti, kurio paspirtuko stabdžių sistema yra geresne. Šiuo atveju abu paspirtukai turi kokybiškus stabdžius, kurie tinkamai atlieka savo funkciją. Vienintelis pastebėjimas yra tai, jog Xiaomi M365 paspirtuko stabdymo rankena yra truputi per toli nuo vairo ir siekiant stabdymo rankenos rankos pirštai atsiduria kiek nepatogioje pozicijoje, tuo tarpu Ninebot ES2 paspirtukui pakanka nykščiu spustelti stabdymo svirtį, ką atlikti yra kiek patogiau, tačiau tai didelės įtakos stabdymui nedaro, todėl abu paspirtukai šiuo atveju yra lygūs.

Valdymas

Vairas abiejuose paspirtukuose yra labai panašus. Stabdymo rankena kairėje pusėje, o akseleratorius dešinėje. Vairo viduryje, po ekranu rasite įjungimo mygtuką. Papildomai Xiaomi M365 kairėje vairo pusėje turi skambutį, kas tam tikrais atvejais didelėse žmonių spūstyse gali būti pravartu. Xiaomi M365 turi 2 važiavimo rėžimus: Eco, kurio maksimalus važiavimo greitis yra 18 km/val. ir Standartinis, su kuriuo pasieksite iki 25 km/val. Režimus galite perjungti dukart spustelėdami įjungimo mygtuką. Jeigu ekrane matysite degančią žalią LED švieselę, vadinasi važiuojate Eco režimu. Jeigu visos LED lemputės šviečia balta spalva, vadinasi važiuojate standartiniu režimu.

Ninebot ES2 turi 3 važiavimo režimus: Eco – 5 km/val., Normalus – 15 km/val., ir Sportinis – 25 km/val. Kokiu režimu naudojatės matysite pagal ekranėlyje nurodytas raides E – Eco rėžimui, N – Normaliam ir S – sportiniam rėžimui. Režimų perjungimui taip pat reikia dukart spustelėti įjungimo mygtuką.

Norėdami pajudėti iš vietos tiek su vienu tiek su kitu paspirtuku, pirmiausia turėsite pasispirti, kad pasiektumėte bazinį paspirtuko greitį, o toliau visa darbą atliks elektrinis motoras. Abu paspirtukai turi labai naudingą autopiloto funkciją – išlaikydami vienodą greitį ir 5 sekundes nuspaudę ir palaikę akseleratoriaus svirtį įjungsite autopilotą, kuris automatiškai palaikys vienodą paspirtuko greitį iki kol pradėsite stabdyti ar vėl paspausite akseleratoriaus svirtelę.

Abu paspirtukai turi beveik identiškas funkcijas ir valdymą, todėl valdymo aspektu abu paspirtukai yra lygūs.

Paspirtukų programėlės telefone

Abiejų paspirtukų programėlės yra prieinamos tiek Android tiek iOS telefonams, kurias galite nemokamai atsisiųsti iš Google Play arba Apple Store parduotuvių. Programėlės tarpusavyje teikia identiškas funkcijas – galite matyti važiavimo greitį, vidutinį kelionės greitį ir nuvažiuotą atstumą. Taip pat galite įjungti arba išjungti autopiloto funkciją, reguliuoti apšvietimo nustatymus, pasirinkti elektrinio stabdymo stiprumą. Tai pat programėlėse galite įjungti apsaugą nuo vagystės, kuri užblokuoja paspirtuko ratus, o jeigu paspirtukas yra pajudinamas, iš paspirtuko pasigirsta įspėjamasis signalas ir į telefoną atsiunčiamas įspėjimas dėl galimos vagystės. Žinoma pranešimą į telefoną gausite tik tuo atveju jei būsite pakankamai arti paspirtuko, ir būsite susieję paspirtuką su telefonu per Bluetooth ryšį.

Programėlės nėra būtinos kasdieniam naudojimuisi paspirtuku, tačiau yra naudingos prireikus pakeisti keletą nustatymų patogesniam naudojimuisi. Programėlių atžvilgiu abu paspirtukai yra lygūs.

Kaina

Šiuo metu, pagal www.kainos.lt duomenis Ninebot-Segway ES2 pigiausia kaina Lietuvos parduotuvėse yra 399,00 €, o Xiaomi Mijia M365 yra truputį pigesnis – 373,95 €. Skirtumas nedidelis, tačiau kainos ir kokybės santykis yra geresnis, todėl šiuo atveju Xiaomi Mijia M365 yra pranašesnis, jeigu paspirtuką pirksite Lietuvos parduotuvėse.

Galutinės išvados

Apibendrinus, abu paspirtukai yra pagaminti iš kokybiškų medžiagų ir yra tvirti. Tiek Xiaomi tiek Ninebot paspirtukai yra manevringi ir lengvai valdomi važiuojant net per ganėtinai nelygius ir šiurkščius miesto paviršius. Jais galima važiuoti ir šlapia danga, nors tiek gamintojas tiek mes nerekomenduojame to daryti, kadangi tarp paspirtuko ratų ir šlapios kelio dangos gerokai sumažėja sukibimo jėga ir suvaldyti paspirtuką, ypač dideliais greičiais gali būti itin sudėtinga ir kyla pavojus susižeisti ar sužeisti kitus.

Pagrindiniai Ninebot-Segway ES2 pranašumai:

 • Paspirtuko ekrane yra suteikiama daugiau informacijos
 • Paspirtuko baterija yra integruota į vairo rėmą, todėl sumažėja tikimybė pažeisti bateriją
 • Galite pamiršti apie pradurtas ar pažeistas padangas, kadangi paspirtukas naudoja bekamerines padangas
 • Papildomas apšvietimas po paspirtuko rėmu suteikia išskirtinumo ir patrauklių stiliaus akcentų.
 • Paspirtukui galima suteikti papildomo greičio ir didesnį nuvažiuojamą atstumą pridėjus papildomą bateriją

Pagrindiniai Ninebot-Segway ES2 trūkumai:

 • Dėl baterijos, integruotos vairo rėme, paspirtukas yra mažiau patogus nešti rankoje
 • Svorio centras esantis priekyje dėl baterijos pozicijos, sumažina paspirtuko stabilumą stabdant.
 • Nors paspirtukas turi priekinį ir galinį amortizatorių, bekamerinės padangos, lyginant su pripučiamomis yra kietesnės ir suteikia mažiau amortizacijos
 • Su standartine paspirtuko komplektacija (be papildomos baterijos), nuvažiuosite mažesnį atstumą, nei su Xiaomi Mijia M365

Pagrindiniai Xiaomi Mijia M365 pranašumai:

 • Baterija yra integruota po paspirtuko pagrindo rėmu, todėl paspirtukas važiuojant yra stabilesnis
 • Pripučiamos padangos suteikia daugiau amortizacijos, lyginant su bekamerinėmis padangomis
 • Su vienu įkrovimu galima nuvažiuoti didesnį atstumą, lyginant su Ninebot-Segway ES2
 • Kainos ir kokybės santykis, perkant Lietuvos parduotuvėse yra geresnis

Pagrindiniai Xiaomi Mijia M365 trūkumai:

 • Dėl baterijos integravimo po paspirtuko pagrindo rėmu, didesnė pažeidimo tikimybė
 • Atsiranda tikimybė pradurti ar pažeisti pripučiamas padangas, lyginant su bekamerinėmis padangomis
 • Paspirtuko ekranas suteikia mažiau informacijos

Nors ir Ninebot-Segway ES2 turi net kelias patrauklias funkcijas, tokias kaip amortizatoriai, bekamerinės padangos, išsamesnis ekranas, stilingas LED apšvietimas po paspirtuko rėmu ir galimybė patobulinti paspirtuką įsigijus papildomą bateriją, tačiau aplamai važiavimo patirtis naudojantis Xiaomi Mijia M365 yra malonesnė, jaučiamas didesnis komfortas ir stabilumas važiuojant įvairiais paviršiais, o taip pat kainos atžvilgiu paspirtukas yra pigesnis. Todėl aiškus nugalėtojas šioje kovoje yra Xiaomi Mijia M365!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *