Aliexpress internetinė parduotuvė: pirkimo gidas

Aliexpress internetinė parduotuvė pirkimo gidas

Esu įsitikinęs, jog jau esate girdėję apie tokias internetines parduotuves kaip eBay, Amazon, ir tikriausiai jau girdėjote apie Alibaba, tačiau, kas yra Aliexpress? Internetui plečiantis, kartu su juo auga ir vartotojų skaičius, kurie perka naujas prekes geresnėmis kainomis internetu. Internetinės parduotuvės lėmė elektronikos prekių pirkimo augimą, kadangi vartotojai ieško prekių žemesnėmis kainomis iš užsienio parduotuvių. Niekam ne paslaptis, jog Kinijoje yra įsikūręs milžiniškas kiekis įvairiausių prekių gamyklų ir parduotuvių, tačiau vartotojai, sėdintys namuose, net jei ir norėtų įsigyti prekes iš jų, neturėtų kaip su jomis susisiekti. Štai kur pasirodo Aliexpress internetinė parduotuvė. Aliexpress leidžia paprastam vartotojui pasiekti daugybę Kinijoje esančių parduotuvių ir pirkti prekes patraukliomis kainomis tiesiogiai iš tiekėjų.

Kyla klausimas: ką turėčiau pirkti Aliexpress parduotuvėje? Tai turbūt yra vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų, naujiems parduotuvės vartotojams, kas neturėtų stebinti – nors ir Aliexpress populiarumas su kiekviena diena vis auga, daugelyje pasaulio šalių ši parduotuvė yra mažai žinoma. Visgi parduotuvei teikiant itin palankias sąlygas pirkėjams, dauguma iš jų išbandę šią parduotuvę, turi tik teigiamus atsiliepimus.

Kas yra Aliexpress?

Aliexpress yra internetinės prekybos platforma, prekyvietė, kurioje keletas prekybininkų konkuruoja vienas su kitu. Dėl tos pačios priežasties, kai paieškoje įvedate prekės apibūdinimą, matote besikartojančias prekes, kurios atrodo identiškai, tačiau kainos skiriasi. Parduotuvė pasiekiama tiek kompiuterio naršyklėje atsidarius Aliexpress puslapį, tiek išmaniajame telefone, atsisiuntus Aliexpress mobiliąją programėlę. Galima pasirinkti iš keleto kalbų variantų, deja tarp jų nėra lietuvių kalbos.

Dauguma žmonių mano, kad perkant prekes iš Kinijos gamintojų, prekių kokybė bus prasta arba tik vos patenkinama. Be abejo, Aliexpress, kaip ir visose parduotuvėse galima rasti prekių, kurių kokybė yra abejotina, tačiau vadovaudamiesi vartotojų atsiliepimais, galėsite nesunkiai atkirti prastas prekes nuo tikrai gerų, su aukštu kokybės ir kainos santykiu. Iš tiesų atidžiau pažvelgus galite pastebėti, jog daugumą prekių kasdieniame gyvenime perkame iš Kinijos gamintojų, skirtumas tas, kad įprastai šias prekes į mūsų šalį įveža prekių importavimo įmonės, kurios už tai užsideda papildomą antkainį prie prekės kainos, Aliexpress panaikiną šį „tarpininką“ tarp jūsų ir gamintojo, ir leidžia pirkti prekes tiesiogiai. Dėl šios priežasties pastebėsite, jog tos pačias ar panašias prekes, kurias rastumėte įprastinėse šalies parduotuvėse, Aliexpress parduotuvėje galite įsigyti net keletą kartų pigiau.

Ką galima pirkti Aliexpress parduotuvėje?

Šiuo klausimu, turbūt būtų paprasčiau pasakyti, ko negalima pirkti šioje parduotuvėje. Dėl itin galingo parduotuvės paieškos algoritmo, gali rasti praktiškai beveik bet ką. Nereikia žinoti tikslaus prekės pavadinimo, pakanka įvesti nors vieną prekę apibudinančią frazę ir sulauksite daugybės prekių pasiūlymų susijusių su jūsų paieškos apibūdinimais. Parduotuvėje rasite nuo elektronikos, namu apyvokos prekių, drabužių, aksesuarų, žaislų, kosmetikos, automobilių prekių ir dar daugybę kitų. Šioje parduotuvėje rasite beveik viską, išskyrus maistą.

Į ką vertėtų atkreipti dėmesį perkant?

Jeigu ketinate pirkti rūbus Aliexpress parduotuvėje, būkite atidūs rinkdamiesi drabužių dydį. Daugelyje parduotuvių drabužių dydis yra nurodytas azijietišku standartu, kas europiečiams yra labai mažas. Kaip pavyzdį, kai perku megztinį renkuosi L dydį, tačiau pirkdamas per Aliexpress iš patirties žinau, kad dažniausiai rūbus reikia pikti 1-2 didesniais, kitu atveju jie bus per maži.

Kitas pastebėjimas yra susijęs su elektronikos prekėmis. Jeigu pirksite prekes, kurių veikimui reikalingas maitinimo laidas, pasitikrinkite ar pasirinkote prekę su tinkamu kištuku. Dažnu atveju prieš perkant galima pasirinkti tarp Amerikos standarto ir Europos standarto kištuko.

Kaip išvengti sukčių Aliexpress parduotuvėje?

Nors Aliexpress platforma nuodugniai tikrina gamintojus, iš kurių yra siūlomos prekės vartotojui internetinėje parduotuvėje, nepaisant to derėtų imtis tam tikrų atsargumo priemonių prieš pasileidžiant į pirkimo maratoną. Vienas iš kertinių aspektų ir pagrindinių būdų, norint pasitikrinti ar gamintojas yra sąžiningas ir neketina jūsų apgauti įsigyjant prekes yra komentarų skiltis, kurioje iš kitų vartotojų atsiliepimų matysite ar gamintojas sąžiningai išsiunčia prekes, bei ar prekės ir jų kokybė atitinka tai, kas yra nurodyta prekės aprašyme.

Taip pat pastebėsite, kad visos prekės ir prekių gamintojai turi įvertinimą žvaigždutėmis pagal kurį galite lengvai atsirinkti, kurios prekės yra vertos dėmesio, ir kurie gamintojai yra patikimi.

Visgi, net jei atsitiko taip, kad įsigyta prekė sėkmingai atkeliavo iki namų, tačiau pastebėjote pažeidimą ar defektą joje, galite iškelti užklausą dėl sumokėtų pinigų grąžinimo arba brokuotos prekės pakeitimo nauja. Pakanka nufotografuoti brokuotą prekę ir parašyti, koks yra prekės defektas ir Aliexpress per 1-2 savaites pasirūpins, kad jums, vartotojui, vienu ar kitu būtų kompensuota.

Koks yra Aliexpress prekių pristatymo laikas?

Prekių pristatymo laikas yra vienas iš svarbiausių aspektų, kuriuos turėtumėte žinoti. Jeigu Lietuvos internetinių parduotuvių prekių pristatymo laikas vidutiniškai svyruoja tarp 2-3 dienų, perkant iš Aliexpress reikės palūkėti gerokai ilgiau. Pagal Aliexpress sąlygas prekės gali keliauti iki 60 dienų, kol pasieks jūsų namų duris. Iš dalies tai savaime suprantama – prekės iki jūsų turi nukeliauti didelį atstumą, kadangi jų kelionė prasideda visai kitame žemyne, viename iš daugelio Kinijos parduotuvių sandėlių. Iš sandėlio prekės pirmiausia yra gabenamos iki artimiausio tarptautinio oro uosto, iš kurio vėliau jos bus gabenamos lėktuvu į vieną iš Europos šalių. Iš ten prekės bus perkeliamos į komercinius keleivinius lėktuvus, kurie prekes pakeliui su keleiviais skraidina į paskirtą šalį. Retais atvejais prekių kroviniai gali būti tikrinami muitinėse, kas dar labiau sulėtina jų pristatymo laiką. Galiausiai atvykusios prekės yra priimamos jūsų vietinio pašto skyriaus, iš kurio prekes turėsite pasiimti patys, arba jei prekių dydis nedidelis, rasite jas savo pašto dėžutėje.

Visgi ne visada reikia laukti taip ilgai, ir kartais pasiseka gauti prekes per 1-2 savaičių laikotarpį.

Aliexpress daugumai prekių suteikia galimybę pasitikrinti, kurioje vietoje yra jūsų užsakytą prekė, įvedus jos sekimo numerį į www.17track.net puslapį.

Kokius mokėjimo būdus priima Aliexpress?

Aliexpress priima visus didžiuosius mokėjimo būdus:

  • Visa ir Mastercard kreditinėmis kortelėmis;
  • Bankiniais pavedimais;
  • Internetiniais pavedimais;
  • Išankstinio mokėjimo kortelėmis.

Ar vartotojams gali būti taikomas muito mokestis perkant Aliexpress?

Dar vienas dalykas, į kurį svarbu atkreipti dėmesį perkant už Europos Sąjungos ribų yra muito mokestis. Jeigu vienos prekės užsakymas viršija 22 €, yra tikimybė, jog jums reikės susimokėti PVM mokestį už įsigytą prekę. Tačiau tai yra sėkmės reikalas ir ne visada muitinė patikrina įvežamas prekes, todėl yra ir nemaža tikimybė, jog papildomo mokesčio mokėti nereikės. Kuo brangesnė prekė, tuo didesnė tikimybė, jog prekė bus patikrinta muitinėje ir reikės susimokėti PVM mokestį už pirkinį. Įsigydami pirkinius, kurių suma ne didesnė nei 22 €, tokių netikėtumų nesulauksite.

AliExpress nuolaida!

Užsiregistruok per šią nuorodą – NUORODA

Ir gauk dovanų 3 Dolerių kuponą pirmam apsipirkimui!

4 komentarai

  1. VIRGINI Atsakyti

    Laba diena žiūrėjau prekes ir netyčia paspaudžiau Pirkti. Man nereikia tis prekės. Prekė buvo apmušalai automobiliui kainavo 141€. Būkit geri padėkit atšsukti prekę

  2. VIRGINIJA Atsakyti

    Laba diena žiūrėjau prekes ir netyčia paspaudžiau Pirkti. Man nereikia tis prekės. Prekė buvo apmušalai automobiliui kainavo 141€. Būkit geri padėkit atšsukti prekę

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *