Pasigaminkite daugiafunkcinę priemonę namams iš degtinės

Nustatyta, kad degtinė Lietuvoje yra labiausiai mėgstamas stiprusis gėrimas. Lietuviai degtinę vartoja jau nuo seno- nuo XV amžiaus. Degtinė geriama sielai pradžiuginti arba paguosti, yra sudėtinė dalis įvairių vaistų, tinktūrų. Mažai kas žino, kad degtinė turi daugybę panaudojimo būdų ir mūsų namuose. Štai keletas pavyzdžių, kur dar gali pasitarnauti degtinė:

  • Apsauga nuo rūdijimo. Ką tik pagalandus peilius, reikia pamerkti juos į degtinę – aštrūs peiliai tarnaus ilgiau.
  • Batų dezinfekcija. Ypač naudinga turintiems dažnai prakaituojančias pėdas – patariama papurkšti degtinės į avalynės vidų ir palikti išdžiūti. Šitaip apdorojus, žūva visos kenksmingos bakterijos, išnyksta blogas kvap
  • Pleistrų klijų šalinimas. Norint nuo odos švelniai nuimti pleistriuką, verta suvilgyti jį degtine- klijai ištirps ir pleistras nusilups be jokio diskomforto.
  • Grybelis ir pelėsiai vonioje. Jei tarpai tarp vonios plytelių pajuodavo, juos nesunkiai galima nuvalyti išpurškus degtine ir palikus 10 minučių išdžiūti. Vėliau nuplovus, juodumo, pelėsio ir grybelio nebus likę nė kvapo.
  • Įvairių paviršių valymo priemonė. Praskiedus vandeniu degtinę, tokiu valikliu galima valyti ne tik baldus, bet netgi veidrodžius,langus ir stiklinius indus.
  • Papuošalų valymas ir blizginimas. Pamerkus juvelyrinius dirbinius kelioms minutėms į degtinę, apnašos nusivalo ir dirbinius lengviau nublizginti.
  • Dažnai naudojamų daiktų dezinfekcija. Alkoholis- puikus dezinfektantas, todėl verta į degtinę pamerkti dantų šepetėlius, šukas, skutimosi peiliukus ir kitas kasdien naudojamas buitines priemones. Žus visos blogos bakterijos ir grybeliai, daiktai atrodys tarsi nauji.
  • Skintų gėlių žydėjimo prailginimas. Parsinešus namo žydinčių gėlių puokštę, verta į vandenį įlašinti kelis lašus degtinės ir žiupsnelį cukraus- taip gėlės ilgiau išsilaikys. Tiesa, vandenį su minėtu mišiniu reikia atnaujinti kasdien.
  • Dėmių iš drabužių šalinimas. Jei ant mėgstamo rūbo užtiško riebalų, prisitrynė lauko žolės ar po audringo vakarėlio liko skrandžio turinio pėdsakų, suvilgykite dėmes degtine, o po to dėkite skalbyklėn. Išplovus, dėmių nebeliks.
  • Sunkiai pasiekiamų nešvarumų šalinimas. Tam tikruose buities daiktuose, tokiuose kaip kompiuterio klaviatūra, įvairūs techniniai prietaisai, kaupiasi dulkės, riebalai ir kiti nešvarumai. Braukdami šluoste, suvilgius ją degtine, sunkiai pasiekiamas vietas išvalysite kur kas geriau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *