Agurkai – kalorijos ir maistinė vertė

Agurkai - kalorijos ir maistinė vertė

Agurkai yra gaivus ir šviežias daržovės pasirinkimas, labai populiarus vasaros metu. Tačiau, be jų skonio ir šviesios tekstūros, agurkai taip pat turi nemažai naudingų savybių. Šiame straipsnyje aptarsime agurkų sudėtį ir maistinę vertę, kokių vitaminų jie turi, kiek kalorijų yra agurkuose, ir kiek agurkų galima suvalgyti per dieną, atsižvelgiant į sveikatingumo rekomendacijas.

Agurkų sudėtis ir maistinė vertė

Agurkai yra žemaenergetinė daržovė, turinti daug vandens ir skaidulų. Jie yra labai mažakalorės ir turi nedaug angliavandenių, todėl dažnai yra įtraukiami į įvairias dietas. Agurkai taip pat yra geras vitamino K, vitamino C ir kalis šaltinis. Jie taip pat suteikia organizmui skaidulų, kurios gali padėti palaikyti normalią virškinimo sistemą ir prisotinti organizmą.

Kokių vitaminų yra Agurkuose?

Agurkuose yra keli svarbūs vitaminai, kurie yra būtini organizmo veiklai. Jie yra geri vitamino K, vitamino C ir vitamino A šaltiniai. Vitaminas K yra svarbus kraujo krešėjimui, o vitaminas C padeda stiprinti imuninę sistemą ir dalyvauja kolageno gamyboje. Vitaminas A yra svarbus regėjimui ir odos sveikatai.

Kiek kalorijų turi Agurkai?

Agurkų kaloringumas yra labai žemas. Vidutiniškai, vidutinio dydžio agurkas (apie 300 gramų) turi tik apie 15-20 kalorijų. Tai reiškia, kad agurkai yra puikus pasirinkimas, jei norite mažinti kalorijų suvartojimą arba palaikyti tinkamą svorį.

Kiek per dieną reikia/galima suvalgyti Agurkų?

Agurkai yra labai švelnus ir lengvai virškinamas maistas, todėl jų suvartojimo kiekis gali būti gana didelis. Rekomenduojama suvartoti maistinių medžiagų įvairovę iš įvairių šaltinių, taigi galite valgyti agurkų kartu su kitomis daržovėmis ir maisto produktais. Konkrečių agurkų suvartojimo ribų nėra, tačiau svarbu atsižvelgti į bendrą kalorijų kiekį dienos racione ir individualius sveikatingumo tikslus.

Apibendrinant

Agurkai yra mažakalorės daržovės su aukštu vandens ir skaidulų kiekiu. Jie yra vertingas vitamino K, vitamino C ir vitamino A šaltinis. Agurkai yra puikus pasirinkimas, jei norite mažinti kalorijų suvartojimą arba palaikyti tinkamą svorį. Jų suvartojimo kiekis per dieną gali būti nustatomas individualiai, atsižvelgiant į kitus mitybos veiksnius ir asmeninius poreikius. Taigi, pridėkite agurkus į savo mitybą, gaukite jų suteikiamą naudą ir mėgaukitės jų gaiviu skoniu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *