Granulių veikimo principas ir privalumai

Skirtingai nuo malkų, granulėms nereikia šviežios medienos. Gamyboje dažnai naudojamos daugelio pramonės šakų pjuvenos. Tiesa, ne visos medienos atliekos ateityje gali tapti granulėmis. Granulėms gaminti naudojant tik nužievintą medieną galima pasiekti didžiausią granulių šilumą ir mažiausią pelenų kiekį. Paprastai visos medienos dalys susmulkinamos į grynas pjuvenas, kol jos būna panašaus dydžio. Tai svarbu, kad džiovinimo procesas vyktų sklandžiau ir efektyviau, taip pat, kad visos pjuvenos būtų sunaudojamos ir nebūtų švaistomos. Medienos granulės yra švarus, natūralus ir visiškai nekenksmingas aplinkai biokuro šaltinis, gaunamas iš atsinaujinančių gamtos šaltinių. Granules gaminamos tik iš neapdorotos medienos pjuvenų, kuriose nėra nei klijų, nei jokių kitų cheminių medžiagų priemaišų. Tokių granulių degimo metu neišsiskiria jokių lakių ar kenksmingų medžiagų. Nors toks šildymo būdas ir kainuoja daugiau nei kūrenimas malkomis, nes granulių kainos didesnės,  viską atperka granulinio katilo naudojimo patogumas – dėka automatizavimo nebereikia dirbti pečkuriu.

Granules labai lengva laikyti: jums reikia tik sukrauti sandarius maišus suplanuotoje vietoje. Kaip ir kitų natūralių degalų atveju, pakuotę rekomenduojama laikyti patalpoje, o ne lauke, kad sumažintumėte drėgmės patekimo į daleles galimybę. Šio kuro pelenų kiekis yra mažas, todėl nereikia dažnai valyti kietojo kuro katilo. Šildymas yra labai efektyvus, nes dėl profesionalaus džiovinimo proceso jos yra iškart sausesnės už malkas, o sausumui padidinti jų nereikia laikyti keletą metų. Jei granulės tinkamai laikomos sausoje vietoje, jos mažiau pūva ir yra ilgaamžės, jei nesinaudojote ir taisyklingai jas laikėte, galėsite naudoti ir kitais metais.

Svarbu pažymėti, kad norint išgauti šilumą iš granulių, jums reikia specialios granulių krosnies namuose. Iš tiesų, jų veikimas yra automatizuotas, o šildymo temperatūra yra nustatyta iš anksto. Nors iš pirmo žvilgsnio šios krosnys gali atrodyti mažos, į baką įpylus medienos granulių, degalų pakaks maždaug parai. Granulių krosnelė pasižymi dideliu šildymo efektyvumu, o veikiant sistemai beveik nėra garso, todėl ji tinka net jei jūsų namuose yra kūdikių arba esate jautrus aplinkos triukšmui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *