Kada Purkšti Bordo mišiniu?

Kada Purkšti Bordo mišiniu?

Bordo mišinys, gaminamas iš vario sulfato ir kalkių hidroksido, yra veiksmingas priemonė prieš augalų ligas ir kenkėjus. Tačiau svarbu žinoti, kada ir kaip purkšti šiuo mišiniu, kad pasiektumėte geriausius rezultatus ir išvengtumėte perteklinio purkštimų poveikio.

Kada Purkšti Bordo Mišiniu?

  1. Ankstyvas Pavasaris: Pavasario pradžioje, kai augalai pradeda žalėti ir vystytis, yra tinkamas laikas pradėti purkšti Bordo mišiniu. Tai padės apsaugoti augalus nuo ankstyvųjų ligų, kurios gali pasirodyti šiltuoju metų laiku.
  2. Prieš Žydėjimą: Prieš augalų žydėjimą purkšti Bordo mišiniu taip pat gali padėti apsaugoti žiedlapius nuo įvairių ligų, kurios gali paveikti žiedus ir vaisius.
  3. Sausra: Kai yra pastovi drėgmė ir sausra nėra didelė, tai yra tinkamas laikas purkšti Bordo mišiniu. Tai padės išvengti drėgmės sankaupos ant lapų paviršiaus, kurioje dažnai plinta ligos.
  4. Prevencija Ir Intervencija: Bordo mišinys gali būti naudojamas kaip prevencinė priemonė, apsaugant augalus nuo ligų jau nuo ankstyvųjų augimo stadijų. Taip pat jis gali būti naudojamas kaip intervencinė priemonė, jei pastebėjote ligos ar kenkėjo požymių.

Kaip Purkšti Bordo Mišiniu?

  1. Paruošimas: Paruoškite Bordo mišinį pagal nurodytus santykius, paprastai mišinant vario sulfatą su kalkių hidroksidu. Laikykitės rekomenduojamos koncentracijos.
  2. Purškimas: Purškite augalus anksti ryte arba vėlai vakare, kai saulės šviesa yra silpna. Taip sumažinsite lapų nudegimo riziką. Purškite visus augalo paviršius, įskaitant apatinius lapus.
  3. Periodiškumas: Purkškite Bordo mišiniu periodiškai, atsižvelgdami į laikines sąlygas ir augalų būklę. Tai gali priklausyti nuo oro sąlygų, augalų veislių ir kitų veiksnių.

Papildomi Patarimai

  1. Laikymas: Paruoštą Bordo mišinį reikia naudoti kuo greičiau, kad būtų išsaugotas jo veiksmingumas. Jis neturėtų būti laikomas per ilgai, nes gali prarasti savo efektyvumą.
  2. Saugumas: Dirbkite su Bordo mišiniu atsargiai ir naudokite apsaugines priemones, tokioms kaip pirštinės ir akiniai. Taip apsaugosite save nuo galimų dirginimų.

Apibendrinant

Bordo mišinys yra veiksminga priemonė apsaugoti augalus nuo ligų ir kenkėjų. Jis turėtų būti naudojamas atsargiai, laikantis rekomenduojamų koncentracijų ir laikymo taisyklių. Purškiant augalus Bordo mišiniu, galite pasiekti gerų rezultatų ir išlaikyti augalus sveikus bei stiprius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *