Kaip išregistruoti automobilį?

Kaip išregistruoti automobilį?

Jeigu jums yra tekę pirkti automobilį, nesvarbu ar iš salono ar iš kito asmens – puikiai žinote, kad pirkimo metu yra reikalinga pasirašyti pirkimo-pardavimo sutartį. Vėliau įsigytą transporto priemonę reikia įregistruoti valstybinėje automobilių registravimo įstaigoje „Regitra“, kurioje patvirtinama, kad įsigytas automobilis teisėtai priklauso jums.

Pardavus arba utilizavus automobilį, yra privalomą jį išregistruoti, tokiu būdų oficialiai nurodant, kad transporto priemonė jums nebepriklauso arba nėra eksploatuojamas kelyje. Visgi yra atvejų kai asmenys pardavę automobilį pamiršta išregistruoti transporto priemonę, arba šia procedūra atideda vėlesniam laikui, ar net visai pamiršta tai padaryti.

Kas gali nutikti neišregistravus parduotos transporto priemonės?

 • Laikui bėgant, keičiasi įstatymai ir viešosios tvarkos, taip pat taikomi įvairūs nauji mokesčiai, kurie vieną dieną gali būti pritaikyti jūsų automobiliui ir adresuotos jūsų vardu, jeigu jo neišregistravote.
 • Neišregistravus automobilio, nors ir parduotas automobilis vis dar yra įregistruotas duomenų bazėse, todėl jei naujasis savininkas paliks automobilį neleistinoje vietoje, išrašyta bauda bus išsiųsta jums.
 • Naujasis savininkas su neišregistruota transporto priemone gali padaryti žalos, pažeidimų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, tačiau už padarytą žalą teks atsakyti jums.

Kaip išregistruoti automobilį?

Parduotą automobilį galima išregistruoti dviem būdais. Vienas iš jų – tai tiesiog nuvykus į artimiausią „Regitra“ padalinį jūsų mieste. Visgi šis būdas tampa vis mažiau populiarus, kadangi nors ir išregistravimo procedūra trunka vos keletą minučių, laukti eilėje tenka gerokai ilgiau.

Jau kuris laikas pardavus automobilį, jo išregistravimą galima atlikti savarankiškai „Regitra“ internetinio puslapio savitarnoje prisijungus prie elektroninės transporto priemonių registravimo sistemos per Elektroninius valdžios vartus, jums patogiu laiku.

Jei norite išregistruoti automobilį ir įsitikinti, kad teisingai atlikote visus žingsnius, sekite žemiau nurodytą gidą:

Automobilio išregistravimas internetu

 1. Kompiuterio ar telefono naršyklėje prisijunkite prie elektroninės transporto priemonių registravimo sistemos, paspausdami mygtuką PRISIJUNGTI.
 1. Atsidariusiame lange spauskite mygtuką Gyventojas ar rezidentas.
 2. Sekančiame lange pasirinkite vieną iš prisijungimo būdų. Jei savo išmaniajame įrenginyje turite įdiegę Smart-ID programėle, galite prisijungti prie automobilių registravimo sistemos pasirinkę vieną jūsų naudojamo banko elektroninėmis paslaugomis ir įvedę savo elektroninio banko Naudotojo ID bei išmaniajame telefone patvirtinę savo tapatybę per Smart-ID programėlę.
 3. Atsidariusiame lange pasirinkite Elektroniniai valdžios vartai.
 4. Atsidariusiame lange partvirtinkite savo prisijungimo duomenis paspaudę mygtuką
 5. Pagrindiniame „Regitra“ puslapyje iš kairėje ekrano pusėje esančio sąrašo pasirinkite Paslaugų pasirinkimas, ir spauskite Noriu panaikinti leidimą dalyvauti viešajame eisme išregistruojant transporto priemonę.
 6. Sekančiame lange matysite laukelį, kuriame bus nurodytos jūsų vardu įregistruotos transporto priemonės. Susiraskite norima išregistruoti transporto priemonę ir spauskite Toliau.
 7. Jeigu pardavėte transporto priemonę kitam asmeniui ekrane pasirinkite Pirkimo-pardavimo sutartis, taip pat nurodykite transporto priemonės vertę, valstybę, dokumento datą bei dokumento numerį, Perdavimo – priėmimo datą ir laiką bei transporto priemonės ridą. Dar kartą atidžiai patikrinkite ar teisingai užpildėte duomenis ir spauskite mygtuką Toliau.
 8. Jeigu jums reikia pažymos apie automobilio išregistravimą sekančiame lange galite pasirinkti kokiu būdų norėsite atsiimti pažymą. Jeigu pažymos nereikia, palikite tuščius laukelius ir spauskite mygtuką Toliau.
 9. Sekančiame lange būsite paprašyti Pridėti naują dokumentą, kuriuo yra patvirtinama, jog transporto priemonė yra perleidžiama kitam asmeniui. Šiuo atveju Pirkimo – pardavimo sutartis. Pakanka nufotografuoti dokumentą telefonu ir įkelti į nurodytą laukelį, svarbu, kad matytųsi dokumente užpildyti duomenys.
 10. Sekančiame lange patvirtinkite, kad jūsų užpildyti duomenys yra teisingi, bei sutinkate su „Regitra“ paslaugų teikimo sąlygomis pažymėdami laukelį varnele ir paspaudę mygtuką Pateikti.
 11. Galiausiai paskutiniame lange jums bus pateikta išankstinė sąskaita – faktūra. Norėdami apmokėti už išregistravimo paslaugą spauskite mygtuką Apmokėti, puslapis automatiškai nukreips jus į jūsų elektroninės bankininkystės puslapį, kur galėsite lengvai sumokėti už paslaugas. Po sėkmingo apmokėjimo jūsų transporto priemonei įsigalios išregistravimo statusas ir po keleto dienų jūsų automobilis bus pilnai išregistruotas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *