Kaip siųsti siuntas paštomatu?

Kaip siųsti siuntas paštomatu?

Kasdien spartėjant gyvenimo tempui, maži patogumai ir palengvinimai darosi vis svarbesni mūsų gyvenime. Kai daugelį prekių galime pasiekti internetu keliais mygtuko paspaudimais, kodėl nepadarius to paties su siuntomis, kurias patys norime pristatyti kitiems žmonėms? Čia į pagalbą ateiną prieš keletą metų Lietuvoje sparčiai išpopuliarėję paštomatai, kuriais galima siųsti įvairaus dydžio siuntas po visą Lietuvą.

Visgi ne visada yra aišku kaip reikia naudotis šia naujove norint išsiųsti siuntą, todėl šiame straipsnyje aprašysime žingsnis po žingsnio, ką turite padaryti norėdami išsiųsti siuntą paštomatu, o tai atlikę, galėsite būti ramūs, kad siuntinys tikrai pasieks jūsų nurodytą adresatą.

Paštomatų kurjeriai

Paštomatai yra vienas iš patogiausių siuntų pristatymo būdų, todėl jų galima rasti beveik kiekviename Lietuvos miestelyje šalia prekybos centrų, parduotuvėse ar kitose dažnai lankomose vietose. Šiuo metu Lietuvoje iš viso yra 4 siuntų tarnybos, kurios teikia siuntų pristatymo paštomatu paslaugas:

 • LP Express
 • Omniva
 • DPD Lietuva
 • Venipak

Siuntos paruošimas ir išsiuntimas

Šiame straipsnyje nurodysime, kaip reikia paruošti ir išsiųsti siuntą naudojantis „LP Express“ savitarnos paslaugomis, tačiau nurodytos instrukcijos tinka naudojantis ir kitų paštomatų tiekėjų paslaugomis.

Naudodamiesi siuntų pristatymo paslauga paštomatu galėsite siųsti iki 30kg sveriančias siuntas. Pagal savo siuntos dydį pasirinkite vieną iš pateiktų dydžių. Kuo mažesnis siuntos dydis, mažiau reikės mokėti už pristatymo paslaugą:

 • XS (iki 80 x 185 x 610 mm) – 1,95 €
 • S (iki 80 x 350 x 610 mm) – 2,07 €
 • M (iki 175 x 350 x 610 mm) – 2,87 €
 • L (iki 365 x 350 x 610 mm) – 3,67 €
 • XL (iki 745 x 350 x 610 mm) – 5,77 €

Pastaba: Priklausomai nuo jūsų pasirinktos siuntų tarnybos (LP ekspress, Omniva, DPD Lietuva, Venipak) kainos ir didžiausi galimi siuntų dydžiai gali skirtis.

 1. Prieš siunčiant siuntą, svarbu ją kruopščiai supakuoti į kartoninę dėžę arba pakavimo plėvelę ir įsitikinti, kad pakuotė nebūtų pažeista, taip užtikrinant, kad pakuotė tinkamai apsaugos siuntos turinį ir gavėją pasieks be pažeidimų.
 2. Paruošę prekę siuntimui užregistruokite siuntą LP Express interneto puslapyje, paspaudę mygtuką SIŲSTI SIUNTĄ.
 3. Atsidariusiame lange galite susikurti paskyrą, arba prisijungti prie esamos, o jei registruotis nenorite spauskite mygtuką SIŲSTI BE REGISTRACIJOS.
 4. Sekančiame lange pasirinkite Paslaugą Siuntimas ir žemiau pasirinkite siuntimo būdą iš jūsų paėmimo vietos. Siunčiant paštomatu pasirinkite siuntimo būdą IŠ LP EXPRESS paštomato, ir pristatymo vietą – Gavėjo adresu, Į LP EXPRESS paštomatą arba į nurodyta pašto padalinį. Taip pat žemiau pasirinkite, kokio dydžio bus jūsų siunta. Atlikę šiuos veiksmus spauskite mygtuką TĘSTI.
 5. Sekančiame lange reikės nurodyti savo kontaktinius duomenis įvedant laukeliuose savo vardą ir pavardę, el. pašto adresą, bei telefono numerį. Taip pat nurodyti miestą ir adresą, kuriuo bus pristatyta siunta, bei gavėjo vardą pavardę bei telefono numerį. Užpildę visus būtinus laukelius, spauskite mygtuką TĘSTI.

Pastaba: Nurodyti savo telefono numerį reikia tam, kad iškilus netikėtumams ir nepavykus pristatyti siuntos jus apie tai būtumėte iš karto informuoti ir jums būtų grąžinta siunta.

 1. Sekančiame lange pasirinkite siūlomą variantą, kuriame matysite pristatymo paslaugos kainą. Jeigu nenorite iš anksto apmokėti už paslaugą, galite tai padaryti prie paštomato išsiuntę siuntinį. Norėdami tai padaryti varnele pažymėkite pasirinkimą Apmokėti paštomate, tačiau turėkite omenyje, kad už paslaugą galima apmokėti tik naudojantis banko kortele. Atlikę šiuos veiksmus spauskite mygtuką TĘSTI.
 2. Sekančiame lange spauskite mygtuką PERŽIŪRĖTI UŽSAKYMĄ.
 3. Sekančiame lange peržiūrėkite ar teisinga užpildėte visus duomenis, pažymėkite varnele kad sutinkate su naudojimosi sąlygomis ir spauskite mygtuką
 4. Sekančiame lange atlikite mokėjimą. Po apmokėjimo ekrane matysite savo siuntos lipduką (adreso kortelę) – jį atsispausdinkite ir priklijuokite ant siuntinio. Jei galimybės atsispausdinti neturite, tą galima padaryti prie paštomato.
 5. Paruošę siuntą, nuvykite iki artimiausio paštomato ir norėdami išsiųsti iš anksto paruoštą siuntinį su atspausdintu siuntos lipduku, paštomate pasirinkite Siųsti siuntinį privačiam klientui. Toliau pasirinkite Nuskaityti brūkšninį kodą ir nuskaitykite siuntinio brūkšninį kodą. Skaitytuvą rasite paštomate, po mokėjimo terminalu.
 6. Nuskaičius lipduko brūkšninį kodą ir atsidarius paštomato durelėms, įdėkite siuntą, uždarykite dureles ir patvirtinkite, kad siuntinys įdėtas, ekrane paspaudę mygtuką Patvirtinti. Atlikus patvirtinimą galėsite atsispausdinti kvitą. Štai ir viskas, jūsų siunta paruošta!

Jeigu neturite prieigos prie kompiuterio ar išmaniojo įrenginio visus aukščiau išvardintus žingsnius susijusius su siuntos registravimu galite atlikti pačiame paštomato ekrane.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *