Kaip pakeisti ekrano rezoliuciją? (Windows 7, 8, 8.1, 10)

kaip pakeisti ekrano rezoliucija

Ekrano rezoliucija yra ganėtinai paprastas terminas, nusakantis, kokia raiška yra rodomas vaizdas jūsų ekrane pikseliais. Kiekvienas vaizdą atvaizduojantis įrenginys, ar tai būtų televizorius, monitorius, išmanusis telefonas, ar net ant šaldytuvo esantis ekranas turi savo vietinę rezoliuciją. Kompiuterių monitorių srityje yra naudojamos 1280×768 (HD), 1336×768 (HD nešiojamuose kompiuteriuose), 1920×1080 (Full HD), 2560×1440 (Quad HD) ir 3840×2160 (4K Ultra HD), kurias turbūt ne kartą pastebėjote, jei žvalgėtės elektronikos prekių parduotuvės kompiuterių skyriuose.

Daugeliu atveju kompiuteris pats automatiškai pasirenka ir nustato optimaliausią ekranui rezoliuciją, tačiau kartais dėl vaizdo tvarkyklių (angl. video drivers) trikdžių, kompiuteris gali nustatyti netinkamą rezoliuciją. Dėl šios priežasties vaizdas ekrane gali atrodyti išblukęs, ištemptas, kas sukelia nepatogumų. Tad kaip galima pasikeisti ekrano rezoliuciją rankiniu būdu? Visai paprasta!

Windows 10

Spustelkite dešinį pelės mygtuką bet kurioje tuščioje darbalaukio vietoje ir pasirinkite Display settings (Ekrano parametrai) > spustelkite laukelį Resolution (Skiriamoji geba) ir pasirinkite norimą skiriamąją gebą.

win-10-ekranas

win-10-rezoliucija

Windows 7, 8, 8.1

Spustelkite dešinį pelės mygtuką bet kurioje tuščioje darbalaukio vietoje ir pasirinkite Screen Resolution (Ekrano skiriamoji geba) > spustelkite laukelį Resolution (Skiriamoji geba) ir pasirinkite norimą skiriamąją gebą.

win-7-8-8,1-ekranas

win-7-8-rezoliucija

2 komentarai

  1. Zenius Atsakyti

    Nežinau ,kaip pakeisti ekrano rezoliuciją, jei yra tik du skiriamosios gebos nustatymai, didžiausias 1024×768, vaizdas išsitempęs ir neryškus. Kompiuteris Samsung r60. windows 10 pro

    • admin Atsakyti

      Sveiki, gali būt kad trūksta Display driverių dėl to duoda pasirinkimus tik kažkokius standartinius. Reiktų susirasti to modelio taip vadinamus driver’ius įsirašyti ir žiūrėti kokia situacija tada bus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *