Kaip patikrinti telefono IMEI?

Kaip patikrinti telefono IMEI

Kiekvienas mobilusis telefonas turi IMEI (International Mobile Equipment Identity) numerį, pažodžiui išvertus tai reiškia – „Tarptautinis Mobiliosios Įrangos Identifikavimas“. Jeigu jūsų telefonas buvo pavogtas, galite pranešti savo mobiliojo ryšio tiekėjui, kad pavogtą telefoną užblokuotų. Užblokuotas įrenginys nebegali prisijungti prie jokių mobiliųjų ryšių, netgi pakeitus SIM kortelę, tad telefonas praktiškai tampa bevertis.

Kaip sužinoti savo telefono IMEI?

Šis metodas tinka tiek Apple, tiek Android, tiek visiems kitiems mobiliesiems telefonams. Telefone atidarykite numerio rinkiklį ir surinkite *#06#. Ekrane pasirodys numeris su 15 skaitmenų, tai jūsų įrenginio IMEI numeris.

 

Pasitikrinkite, ar jūsų telefonas nėra vogtas?

Jeigu įsigijote ne naują telefoną iš kito asmens ir norite pasitikrinti ar jis nėra vogtas, tai galite padaryti ČIA, laukelyje įvedę savo įrenginio IMEI kodą. Paieškos rezultatuose galėsite matyti savo telefono modelį, IMEI išdavimo datą, ar telefonas paskelbtas pavogtu, ir ar yra įtrauktas į blokuojamųjų sąrašą.

imei-patikrinti

Kodėl mano telefonas turi 2 IMEI numerius?

Kai kuriuose telefonuose yra pateikiami du IMEI kodai, o kituose tik vienas. Jeigu jūsų telefonas turi 2 SIM kortelių lizdus ir abi kortelės vienu metu gali prisijungti prie skirtingų mobiliųjų ryšių operatorių, jūsų telefone bus rodomi du IMEI numeriai, o jei telefone gali veikti tik viena SIM kortelė, bus rodomas tik vienas IMEI numeris.

Kaip sužinoti IMEI, jei telefonas jau pavogtas?

Įsigijus telefoną patartina IMEI numerį užsirašyti, kad vagystės atveju telefoną būtų galima iš karto užblokuoti, tačiau jeigu pamiršote tai padaryti vis dar yra tikimybė jį sužinoti. Jeigu neišmetėte telefono pakuotės yra nemažai šansų, jog rasite ant jos užklijuotą lipduką, kuriame įrašytas jūsų įrenginio IMEI numeris.

imei ant dezutes

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *