Kaip pakeisti Wi-Fi slaptažodį?

Wi-Fi slaptažodžio keitimas nėra dažnas dalykas, kurį reikia atlikti, tačiau pasitaiko atvejų, kada jį reikia pakeisti. Galbūt pamiršote savo Wi-Fi slaptažodį ir norite pakeisti esamą į kažką lengviau įsimenamo. Arba įtariate, jog kažkas galimai naudojasi jūsų interneto ryšiu be jūsų leidimo. Tokiu atveju galite greitai pakeisti slaptažodį į tokį, kurį būtų sudėtinga atspėti.

Kad ir kokia bebūtų priežastis, Wi-Fi slaptažodį galite lengvai pakeisti prisijungę prie savo interneto maršrutizatoriaus nustatymų ir juose įvedę naujai sugalvotą slaptažodį. Tiesa sakant, kai kuriais atvejais, galite pakeisti savo Wi-Fi slaptažodį į naują, net jeigu pamiršote senąjį.

Įspėjimas: Žemiau nurodytos instrukcijos yra pateiktos naudojantis „Technicolor“ gamintojo maršrutizatoriumi, tačiau priklausomai nuo gamintojo ir maršrutizatoriaus modelio, tam tikri nustatymai ir jų išdėstymas, atliekant nustatymų pakeitimus, gali skirtis.

Wi-Fi slaptažodžio keitimas

  1. Prisijunkite prie savo maršrutizatoriaus su administratoriaus prieiga

Norėdami prisijungti prie savo maršrutizatoriaus, turite žinoti maršrutizatoriaus:

  • IP adresą;
  • Prisijungimo vardą (Username);
  • Slaptažodį (Password arba Access Key).

IP adresui sužinoti kompiuteriu prisijunkite prie savo namų interneto, kompiuteryje atidarykite Control Panel (Valdymo skydas), pasirinkite skiltį Network and Internet (Tinklas ir Internetas), ir po skiltimi Network and Sharing Centre (Tinklo ir Bendrinimo Centras) pasirinkite View network status and tasks (Peržiūrėti tinklo būseną).

Atsiradusiame lange paspauskite ant savo interneto ryšio pavadinimo.

Naujai atsiradusiame lange spauskite mygtuką Details… (Detaliau…). Atsiradusiame sąraše susiraskite eilutę IPv4 Default Gateway, šalia jos esantys skaičiai atskirti taško simboliais bus jūsų maršrutizatoriaus IP adresas.

Maršrutizatoriaus prisijungimo vardas priklausomai nuo gamintojo ir maršrutizatoriaus modelio gali skirtis, tačiau dažniausiai interneto tiekėjai suteikia nesudėtingą prisijungimo vardą, kurį būtų lengva atsiminti. Dažniausiai naudojami prisijungimo vardai yra admin, cisco, arba tiesiog paliekamas tuščias laukelis.

Maršrutizatoriaus slaptažodį greičiausiu atveju rasite dėžutėje, kurioje buvo supakuotas maršrutizatorius, arba tiesiog ant pačio maršrutizatoriaus galinėje pusėje šalia užrašo Password arba Access Key.

Jeigu jau turite visus reikalingus prisijungimo duomenis, kompiuteryje atsidarykite interneto naršyklę ir adresų juostoje įveskite savo maršrutizatoriaus IP adresą. Atsidariusiame lange įveskite prisijungimo duomenis ir prisijunkite prie maršrutizatoriaus.

  1. Susiraskite Wi-Fi slaptažodžio nustatymų skiltį

Prisijungus prie maršrutizatoriaus surasti Wi-Fi slaptažodžio nustatymus turėtų būti nesudėtinga. Ieškokite nustatymų, kuriuose paminėtos Network (Tinklas), Wireless (Belaidis tinklas), Wi-Fi, ar panašūs terminai, kad patektumėte į Wi-Fi nustatymus. Terminai gali skirtis, priklausomai nuo maršrutizatoriaus gamintojo ir modelio.

Patekę į Wi-Fi nustatymų puslapį, kuriame galima pasikeisti slaptažodį, šalia greičiausiai rasite ir kitus saugumo nustatymus, kaip SSID ir Encryption (Šifravimas), tačiau jums šiuo atveju svarbu tik slaptažodžio keitimas, todėl ieškokite tokių terminų kaip Network key, Wireless password, Shared key, Passphrase, ar WPA-PSK.

  1. Įveskite naują Wi-Fi slaptažodį

Įveskite naują slaptažodį nurodytame laukelyje, ir įsitikinkite, jog slaptažodis yra pakankamai sudėtingas atspėti pašaliniams. Kad slaptažodis būtų sudėtingesnis patartina panaudoti bent vieną didžiąją raidė ir skaičių simbolį.

  1. Išsaugokite Wi-Fi slaptažodžio pakeitimus

Paskutinis dalykas, kurį būtina atlikti pakeitus Wi-Fi slaptažodį, yra išsaugoti pakeitimus. Tame pačiame lange, kuriame įvedėte naują slaptažodį turėtų būti mygtukas su užrašu Save Changes (Išsaugoti pakeitimus) arba Save (Išsaugoti).

Nepavyksta pakeisti Wi-Fi slaptažodžio?

Jeigu ankščiau išvardinti žingsniai jums nepadėjo, galite pabandyti susisiekti su interneto tiekėju, jeigu maršrutizatorius buvo iš anksto pridėtas užsisakant interneto planą, arba jei įsigijote maršrutizatorių atskirai, galite peržvelgti maršrutizatoriaus naudojimosi instrukcijas, kuriose turėtų būti nurodyti žingsniai kaip pakeisti Wi-Fi slaptažodį jūsų konkrečiam maršrutizatoriui. Naudojimosi instrukcijas galite rasti gamintojo svetainėje įvedę savo maršrutizatoriaus modelio serijinį numerį (Serial number), kuris dažniausiai yra nurodytas ant maršrutizatoriaus galinės pusės.

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *