Kaip pasirinkti tinkamo galingumo vandens šildytuvą?

Rinkoje gausu itin skirtingų vandens šildytuvų (boilerių). Taigi, kartais pasirinkti tinkamą variantą yra išties sudėtinga. Atsakyti į klausimą, kuris vandens šildytuvas geriausias, būtų pernelyg sunku. Tai priklauso nuo skirtingų aplinkybių, pavyzdžiui, šeimoje gyvenančių asmenų kiekio, vandens naudojimo ypatumų, biudžeto ir panašiai. Visgi, renkantis tinkamą variantą pravartu atsižvelgti į kelis aspektus: talpą, funkcionalumą, galingumą. Pastarasis faktorius yra bene svarbiausias. Taigi – kaip pasirinkti tinkamo galingumo vandens šildytuvą?

Vandens šildytuvo galingumas

Vandens šildytuvo galingumas įprastai yra matuojamas kilovatais (kW) arba išreiškiamas plotu (kvadratiniais metrais). Vandens šildytuvų / boilerių pardavėjai siūlo ganėtinai skirtingus variantus. Taigi – kaip pasirinkti tinkamai? Jeigu įrenginį jungsite į elektros šaltinį, patariama rinktis šildytuvą, kurio galia siektų nuo 1,2 iki 2,5 kW. Kita vertus, jei vanduo bus šildomas nuo centrinio katilo, verta pasirinkti kombinuotą boilerį. Įprastai šių galia yra ganėtinai didelė. Tačiau egzistuoja ir momentiniai boileriai, kurie akimirksniu suteikia karšto vandens. Šių galingumas gali būti skirtingas, todėl svarbu atsižvelgti į būste gyvenančių asmenų skaičių bei vandens naudojimo ypatumus. Daugiau informacijos galite rasti: https://vandens-sildytuvai.lt/straipsniai/momentiniai-vandens-sildytuvai-kokio-galingumo-pasirinkti-b28.html. Bet kokiu atveju, renkantis tinkamą vandens šildytuvą, galingumas išlieka pačiu svarbiausiu aspektu, todėl būtinai į tai atsižvelkite. 

Į ką dar svarbu atsižvelgti?

Renkantis tinkamą vandens šildytuvą svarbu atsižvelgti ne tik į jo galingumą, tačiau ir kitus aspektus, pavyzdžiui, talpą. Tinkamas variantas labai priklauso nuo šeimoje esančių žmonių skaičiaus. Pavyzdžiui, 2 asmenims greičiausiai užteks maždaug 80 litrų vandens šildytuvo. Kita vertus, didesnei šeimai gali prireikti net 120 litrų boilerio. Žinoma, pravartu atsižvelgti ir į vandens šildytuvo funkcionalumą, paprastą valdymą bei montavimo ypatumus. Jeigu Jūsų biudžetas ribotas, tikriausiai taip pat norėsite rasti geriausią variantą kainos ir kokybės prasme. Be to, kai kurie šildytuvai yra kiek taupesni, taigi nepamirškite į tai atsižvelgti. Laimei, rinkoje tikrai netrūksta skirtingų variantų. Visgi, jeigu patiems pasirinkti pernelyg sudėtinga, nedvejokite ir pasitarkite su profesionalais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *