Kaip prižiūrėti batus, kad jie tarnautų ilgiau?

avalyne

Šiais laikais žmonės supranta, kad daugeliu atveju verta investuoti didesnę sumą į avalynę, jeigu tik ji tarnaus ilgiau. Dažniausiai ilgesnis tarnavimo laiko tarpas yra susijęs su aukščiausios kokybės medžiagomis, juolab, su ranku darbu, kuomet kiekvienai detalei skiriama kuo daugiau dėmesio.

Ilgaauliai batai moterims, kedai, aukštakulniai, mokasinai ir visi kiti batai tarnaus ilgiau ne tik tokiu atveju, jeigu jie bus pagaminti iš kokybiškų priemonių, tačiau ir tokiu atveju, kai skirsite jiems tiek dėmesio, kiek reikia…   Atskleisime kelis pagrindinius niuansus, kuriuos žinant pavyks kur kas paprasčiau pasirūpinti savo avalyne.

Smulkmenos, tačiau jas žinant ilgauliai batai moterims Jums tarnaus kur kas ilgiau.

  • Žiemos metu batams reikia skirti daugiau dėmesio, kadangi druskos juos gadina. Taigi, kiekvieną kartą grįžus iš lauko turėtumėte nuvalyti druskas, kurios dažnai prilimpa ne tik prie batų padų, tačiau ir prie šonų. Taip ilgainiui jos gadina paviršių ir net natūralios odos batai praranda savo grožį.
  • Batams prižiūrėti ir valyti reikia įsigyti specialias priemones. Jos skiriasi pagal tai, kokiam sezonui, kokios medžiagos batai, net kokios spalvos. Geriausia pirkti kartu su batais, kadangi specialistas gali suteikti išsamią konsultaciją, kuri padės tikslingai pasirinkti. Juolab, ne konkrečiai medžiagai pritaikyti batų tepalai negali būti naudojami, kadangi taip galite sugadinti paviršių.
  • Jeigu ilgaauliai batai moterims jau nebeatrodo gražiai, tačiau yra labai patogūs bei šilti – tokiu atveju siūlome pabandyti juos atgaivinti. Taip geriausiai tinka specialūs kremai, kurie skiriasi savo spalvomis. Tikrai rasite ir skirtus baltiems batams, ir juodus, ir rudus. Valykite kuo dažniau, kad batų spalvų gyvingumas išliktų, jie būtų blizgūs. Kuo daugiau dėmesio skirsite – tuo batai atrodys gražiau.
  • Jeigu norite, kad odiniai batai atrodytų gražiai – tokiu atveju specialiomis priemonėmis geriausia juos ištepti vakare. Per naktį įsigers ir ryte teliks pravalyti šepetėliu, kad tepalas tolygiai pasiskirstytų.
  • Permirkusiems batams reikia daugiau dėmesio, kadangi jie gali deformuotis. Pats paprasčiausias būdas greitai susiurbti drėgmę – laikraščiai. Juos kuo standžiau sukiškite į batus ir pastaruosius padėkite greta radiatorių. Išdžiovinsite greitai ir batai išlaikys savo formą.

Akivaizdu, kad batai tikrai nėra lepi stiliaus dalis. Svarbiausia jiems kasdien skirti bent minimaliai dėmesio, kad galiausiai bendras rezultatas būtų geras. Ir apskritai, juk investavus nemažus pinigus į tikrai kokybiškus batus galiausiai visada norisi džiaugtis ilgaamžiškumu, o ne kiekvieną kartą perėjus per purvą numesti batus į kampą. Jeigu jau skiriate batams daugiau pinigų – tokiu atveju siūlome jiems skirti daugiau laiko. Pigius batus išmesti nebus gaila, nors ir ne ekologiška.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *