Kaip sumažinti nuotrauką ir jos failo dydį?

Kaip sumažinti nuotrauką ir jos failo dydį?

Ar yra kada nors tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai norite pasidalinti džiaugsmą keliančiomis nuotraukomis su kitais socialiniuose tinkluose, tačiau prieš paspaudžiant mygtuką „Dalintis“ ekrane iššoka užrašas su įspėjimu, jog nuotraukos failo dydis yra per didelis? Nesijaudinkite, jūs esate tikrai ne vienintelis, susidūręs su šiuo erzinančiu scenarijumi, ir šiai modernių laikų problemai yra tikrai paprastų sprendimo būdų.

Pastaruoju metu, tobulėjant fotoaparatų ir išmaniųjų telefonų kameroms, galima išgauti aukštesnės kokybės nuotraukas, nei bet kada ankščiau. Nors su kiekvienais metais gerėjanti nuotraukų kokybė yra be abejo geras dalykas, tačiau tai atveria kitų problemų, ypač kai norime internetu kitiems išsiųsti arba tiesiog viešai pasidalinti nuotraukomis, kadangi nemažai populiarių interneto svetainių (Facebook, Google Drive, Twitter, Instagram ir kt.) turi apribojimą įkeliamiems failams, kuris gali svyruoti tarp 5-25 MB vienam failui. Tad, ką galima padaryti norint apeiti šiuos apribojimus įkeliant nuotraukas internetu?

Yra 2 esminiai būdai šiai problemai išspręsti:

  1. Sumažinti nuotraukos matmenis. Dažniausiai nuotraukos dydis yra matuojamas pikseliais (px). Pavyzdžiui, jeigu originali nuotrauka yra 4000 px x 2000 px, galite sumažinti jos matmenis iki 2000 px x 1000 px.
  2. Naudoti failo glaudinimą. Taip sumažinamas nuotraukos failo dydis, pašalinant iš nuotraukos nereikalingą vaizdine informaciją.

Žinoma, yra nemažai visiems žinomų nuotraukų redagavimo programų, tokių kaip Adobe Photoshop ar GIMP, kurios leidžia redaguoti nuotraukas ankščiau minėtais būdais, tačiau norint jomis naudotis, reikia turėti tam tikrą žinių bagažą, vien tam, kad žinoti jų veikimo principus. Todėl smulkiems nuotraukų redagavimams, kaip matmenų ar failo dydžio sumažinimas yra paprastesnių variantų, kurie jums nieko nekainuos, o taip pat sutaupysite laiko.

1 Būdas. Nuotraukos matmenų sumažinimas.

Microsoft Paint

Vienas iš paprasčiausių ir patogiausių įrankių, kurį galite naudoti norėdami sumažinti nuotraukos matmenų dydį yra Microsoft Paint programa. Šią programą Windows operacinėse sistemose buvo ir yra galima rasti nuo pirmųjų šios operacinės sistemos versijų. Tad jeigu turite kompiuterį su Windows, turite ir programą Paint.

Programos paleidimui paieškoje įrašykite frazę Paint (Piešimas), ir pasirinkite pirmąjį atsiradusį rezultatą paieškoje. Programai pasileidus, viršutiniame kairiajame kampe spauskite mygtuką File (Failas), tada spauskite Open (Atverti) ir pasirinkite norimą redaguoti nuorodą, arba pele nuvilkite nuotraukos piktogramą į Paint programos langą.

Jeigu norite iškirpti tam tikrą dalį nuotraukos, kaip kažkieno veidą, ženklą su užrašu, ar knygos, kurią skubiai nufotografavote, pavadinimą, galite apkirpti nuotrauką. Pasirinkite Home (Pradžia) skiltį ir pasirinkite Select (Pažymėti) įrankį. Naudodamiesi pele pažymėkite formą kurią norite pasilikti, ir spauskite mygtuką Crop (Apkirpti), norėdami pašalinti nereikalingas nuotraukos dalis.

Apkirpus nuotrauką, galite ją išdidinti. Paspauskite mygtuką Resize (Padidinti) ir atsiradusiame lange įrašykite, kokia procentine reikšme norite išdidinti nuotrauką, arba galite įrašyti tikslią reikšmę pikseliais, kokio dydžio norite nuotraukos, pažymėję mygtuką Pixels (Pikseliai). Norėdami, kad nuotrauka neišsitemptų ir išlaikyti jos originalią formą, įsitikinkite, kad pasirinkimas Maintain aspect ratio (Išlaikyti nuotraukos proporcijas).

Apkirpus ir išdidinus nuotrauką iki norimo dydžio, vėl spauskite File (Failas), pasirinkite Save as (Išsaugoti kaip), įrašykite norimą failo pavadinimą, žemiau esančiame laukelyje Save as type (Failo tipas) pasirinkite norimą failo formatą ir spauskite Save (Išsaugoti). Įprastai, geriausias failo tipas nuotraukai yra JPEG, o jeigu turite nuotrauką, kurioje yra daug teksto, derėtų pasirinkti PNG formatą.

2 Būdas. Nuotraukos failo dydžio sumažinimas.

Jeigu turite bet kurią iš Microsoft Office programų (Word, Excel, Powerpoint) galite nesunkiai sumažinti nuotraukos failo dydi, naudodamiesi šiais žingsniais:

  1. Atidarykite programą (Word, Excel, Powerpoint).
  2. Viršutiniame kairiajame ekrano kampe spauskite mygtuką File (Failas), tada Open (Atverti) ir pasirinkite norimą redaguoti nuotrauką, arba tiesiog pelės pagalba pažymėkite nuotrauką ir tempkite į programos langą.
  3. Vienu pelės mygtuko paspaudimu pažymėkite programoje esančią nuotrauką ir viršuje atidarykite skiltį Format (Formatas). Šioje skiltyje paspauskite mygtuką Compress picture (Glaudinti paveikslėlį).
  4. Pasirinkite norimą nuotraukos kokybę ir spauskite OK.
  5. Dešiniu pelės mygtuku pasirinkite nuotrauką ir spauskite mygtuką Save picture as (Išsaugoti paveikslėlį kaip).
  6. Atsiradusiame lange įrašykite norimą pavadinimą, o po juo esančiame laukelyje pasirinkite norimą failo tipą ir spauskite Save (Išsaugoti).

Egzistuoja daug kitų būdų kaip galima sumažinti nuotraukos dydį. Yra gausybės įvairių nuotraukų redagavimo programų ir svetainių, atliekančių šias funkcijas ir daugiau, tačiau prireikus greitai ir paprastai pakoreguoti nuotraukas, rekomenduojame naudotis šiomis, jau jūsų kompiuteryje įdiegtomis programomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *