Plačiaekranis televizorius su HD arba 4K ekranu Jūsų namuose gali tapti puikiu telefono arba planšetinio kompiuterio papildymu. Dabar, kai bene visi televizoriai turi įtaisytą wi-fi sistemą, tai padaryti paprasčiau nei paprasta.
Savo televizoriaus ekrane galėsite matyti ne tik telefone arba planšetėje esančias nuotraukas ir video, bet ir transliuoti medžiagą iš mobilių aplikacijų, tokių kaip Youtube, Netflix ir panašiai. Jei kada nors bandėte naudoti šias aplikacijas tiesiai televizoriuje, ieškojote dainos įvesdami pavadinimą pulto pagalba – žinote, kad telefonu tai padaryti yra daug paprasčiau ir greičiau.
Jei Jūsų televizorius turi puikią garso sistemą, mėgaukitės mėgstama muzika iš telefono, ją leisdami per televizorių. Tam tereiks sujungti šiuos du įrenginius.
Šiame straipsnyje pigu.lt ekspertai papasakos, kaip greitai ir paprastai sujungti savo mobilų įrenginį su televizoriumi tam, kad didžiausio Jūsų namų ekrano potencialas būtų iš tikrųjų išnaudotas.
Kaip sujungti Android įrenginį su televizoriumi belaidžio interneto dėka
Yra keletas būdų sujungti Android telefonus bei planšetes su televizoriumi. Kurį pasirinkti Jums, priklausys nuo to, kokius įrenginius jau turite namuose.
Transliavimas iš mobilių aplikacijų
Sakydami „transliavimas“, turime minty turinio siuntimą iš vieno įrenginio į kitą. Šiuo atveju – iš Jūsų mobilaus įrenginio į televizorių.
Sujungę savo televizorių su bevieliu namu internetu bei tą patį padarę telefone, tam tikrose mobiliose aplikacijose matysite lengvai pastebimą įkonėlę, kuri leis transliuoti vaizdą į televizoriaus ekraną.
Tokią ikonėlę dažniausiai matysite video aplikacijose – tokiose kaip Youtube ar Netflix. Pasirinkus ikonėlę, Jums bus pasiūlytas įrenginių, į kuriuos galite transliuoti turinį, sąrašas.
Paprasčiausiai pasirinkite televizoriaus pavadinimą ir vaizdas iš telefono tuoj pat pasirodys televizoriaus ekrane.
Jei tarp siūlomų įrenginių nematote savo televizoriaus, nueikite į jo meniu ir patikrinkite, ar jis yra prijungtas prie wi-fi ryšio.
Vaizdo dalinimasis per „Chromecast“ priedėlį
Sujungę televizorių su „Chromecast“ priedėliu, į didįjį ekraną galėsite transliuoti viską – net ir žaidimus ar aplikacijas, kurios, skirtingai nuo Youtube ar Netflix, neturi vaizdo dalinimosi funkcijos. Štai, kaip tai padaryti.
Įsitikinkite, kad Jūsų „Chromecast“ priedėlis ir Jūsų telefonas yra prijungti prie to paties bevielio interneto. Atsidarykite savo „Chromecast“ mobiliąją aplikaciją telefone arba planšetiniame kompiuteryje. Pasirinkite „Transliuoti ekraną“ (Cast screen) funkciją ir dar kartą paspauskite „Transliuoti ekraną“ (Cast screen). Tuomet Jums reikės pasirinkti „Chromecast“ priedėlį, prie kurio norite prisijungti, ir transliacija iš Jūsų mobiliojo įrenginio ekrano bus pradėta per televizorių.
Vaizdo dalinimasis per „Fire TV Stick“ priedėlį
Yra ir daugiau įrenginių, kurie gali padėti suteikti ekrano dalinimosi funkciją. Vienas tokių – „Fire TV Stick“ priedėlis.
Štai, kaip juo naudotis:
- Užeikite į „Fire TV Stick“ nustatymų meniu.
- Pasirinkite „Display & Sounds“ (ekranas ir garsai) ir „Enable Display Mirroring“ (įjungti ekrano veidrodį).
- Savo telefone pasirinkite ekrano atspindėjimo funkciją (ne kiekvienas telefonas ir planšetė ją turi).
- Pasirinkite „Fire TV“ įrenginį, prie kurio norite prisijungti.
Nesijaudinkite, jei prietaise nematote ekrano atspindėjimo funkcijos. Yra ir kitų būdų tai padaryti.
Vaizdo dalinimasis be televizoriaus priedų
Jei neturite televizoriaus priedėlio, leidžiančio atspindėti telefono vaizdo ekrane, Jūs vis tiek galite tai padaryti. Šiuo atveju viskas priklausys nuo to, kokius įrenginius turite.
Naujesniuose televizoriuose yra įdiegta ekrano atspindėjimo funkcija. Norėdami ją įjungti, įprastai turėtumėte eiti į tinklo meniu. Tame pačiame meniu galite matyti ir „wi-fi direct“ funkciją. Ši funkcija leidžia dalintis failais tarp įrenginių net ir be interneto ryšio. Šia funkciją taip pat verta įjungti, nes tai vienas iš galimų būdų sujungti Jūsų telefoną ar planšetę su televizoriumi.
Jūsų telefone ar planšetėje taip pat turi būti ekrano atspindėjimo funkcija. Skirtingi gamintojai jai turi skirtingus pavadinimus. Įprastai, šia funkciją turėtumėte rasti greitos prieigos meniu arba įrenginio tinklo nustatymuose.
Huawei ekrano atspindėjimo aplikacija vadinasi MirrorShare.
Samsung įrenginiuose ji vadinasi „Screen Mirroring“ arba „Smart View“.
„HTC“ – „HTC Connect“.
„Sony“ ją vadina tiesiog „Screen Mirroring“.
„LG“ įrenginiuose ji vadinama „Miracast“.
Kaip belaidžio ryšio dėka su televizoriumi sujungti iOS įrenginius
„Apple“ – vienintelė įmonė, kuri gamina iOS įrenginius, ir tai reiškia, jog būdų sujungti Jūsų iPhone arba iPad su televizoriumi yra mažiau.
Transliavimas iš mobilių aplikacijų
Kaip ir „Android“ įrenginiuose, taip ir kai kuriose iOS aplikacijose yra galimybė dalintis turiniu. Pavyzdžiui, įsijungę Youtube ar Netflix aplikaciją, vaizdo dalinimosi ikonėlę matysite ir iOS įrenginiuose.
Paspaudę ikonėlę, tiesiog pasirinkite savo televizoriaus pavadinimą ir turinys pasirodys jo ekrane. Jei mobilioje aplikacijoje nematote šios ikonėlės, patikrinkite, ar Jūsų televizorius yra sujungtas su tuo pačiu belaidžiu interneto ryšiu.
Vaizdo dalinimasis per „Apple TV“ priedėlį
Ekrano atspindėjimo funkcija visuose įrenginiuose reiškia tą patį – vos tik prisijungiate prie televizoriaus, jo ekrane matysite lygiai tą patį, ką matėte savo telefone ar planšetiniame kompiuteryje.
Įsitikinkite, kad Jūsų iOS įrenginys ir „Apple TV“ priedėlis yra prijungti prie to paties bevielio interneto tinklo. Savo mobiliajame įrenginyje atsidarykite Valdymo (Control centre) meniu ir pasirinkite ekrano atspindėjimo (screen mirroring) funkciją. Tuomet pasirinkite savo „Apple TV“ priedėlio pavadinimą. Tai padarius, ekrane pamatysite saugos kodą, kurį turėsite įvesti savo mobiliajame prietaise.
Jei nematote ekrano atspindėjimo funkcijos valdymo meniu, tai gali reikšti, kad Jūsų iOS įrenginys yra ankstesnės kartos ir nepalaiko šios funkcijos.
Kaip sujungti telefoną ar planšetinį kompiuterį su televizoriumi laido pagalba
Jei Jūsų įrenginys nepalaiko belaidžio turinio pasidalinimo funkcijos, galite pasinaudoti laidu.
Kai kurios „Android“ planšetės ir netgi kai kurie telefonai turi HDMI arba mini-HDMI jungtį. Tai reiškia, kad galite pasinaudoti HDMI į HDMI arba mini-HDMI į HDMI laidu tam, kad sujungtumėte savo įrenginį su televizoriumi ir galėtumėte dalintis turiniu.
Jums reikės MHL laido, jei Jūsų „Android“ telefonas arba planšetinis kompiuteris neturi nei vieno iš aukščiau paminėtų jungčių. MHL laidas turi micro-USB jungtį viename gale ir HDMI – kitame. Jei Jūsų mobilus turi USB-C jungtį, o ne micro-USB, Jums teks įsigyti adapterį.
„Apple“ sukūrė savo jungtį, skirtą „iOS“ įrenginių sujungimui su televizoriumi. Ji vadinasi „Apple Lightning Digital AV Adapter“. Adapteris turi savo jungtis abiejuose galuose (tuo atveju, jei tuo pat metu norite įkrauti telefoną) bei HDMI jungtį kitame gale.