Kaip prijungti planšetę prie interneto?

Kaip prijungti planšetę prie interneto

Planšetinis kompiuteris – patogus įrenginys, tačiau jo naudojimui būtinas tinklo ryšys. Jo dėka galėsite naršyti internete, naudotis elektroniniu paštu, transliuoti, siųsti bei gauti video bei audio medžiagą. Kaip ir kompiuteriuose bei telefonuose, planšetėse yra integruota prisijungimo prie tinklo sistema. Vis tik, šiuo atveju atsiranda keletas esminių skirtumų, kuriuos plačiau pakomentuos pigu.lt specialistai.

Kas yra Wi-Fi?

Wi-Fi – labiausiai paplitusi belaidžio tinklo technologija. Šiais laikais beveik kiekvienas mobilus įrenginis turi Wi-Fi jungtį. Į šį sąrašą patenka ir visi šiuo metu rinkoje siūlomi planšetiniai kompiuteriai. Ši technologija sukurta lokaliam tinklo naudojimui. Ji leidžia prisijungti prie belaidžio tinklo, kurį transliuoja bendras plačiajuosčio ryšio įrenginys. Šiandien plačiai paplitęs ir viešas internetas, kurį rasite bene kiekvienoje kavinėje, bibliotekoje ar oro uoste. Paprastai prie viešojo interneto ryšio prisijungti yra paprasta.

Šiandien Wi-Fi tinklas turi atitikti keletą esminių reikalavimų. Dauguma šiuolaikinių įrenginių veikia 802.11 ac tinkle, kuris veikia 1300 megabitų per sekundę duomenų perdavimo greičiu. Mobilūs įrenginiai gali naudotis vienu arba keliais belaidžio ryšio tinklais, priklausomai nuo to, kokia aparatūra įdiegta planšetiniame kompiuteryje. Visos versijos palaiko 2.4 GHz belaidį spektrą, kuris yra suderinamas su senesniais 802.11 b ir 802.11 g tinklais. Kai kurie tinklai užtikrina 5 GHz spektrą, kuris taip pat suderinamas su 802.11 a tinklais, kad būtų kuo platesnė aprėptis. Paprastai prietaisai, palaikantys abu spektrus, bus įtraukti į 802.11 a/g/n/as, tuo tarpu 2.4 GHz įtraukti į 802.11 b/g/n/ac.

Kita naudojama technologija, kurią galima rasti kai kuriuose planšetiniuose kompiuteriuose, vadinama MIMO. Iš esmės, ji leidžia įrenginiui iš karto naudoti kelias ryšio antenas tam, kad būtų padidinta duomenų pralaidumo sparta.

Prieš kurį laiką rinkoje atsirado 5G Wi-Fi tinklo produktai. Jie pagrįsti 802.11 ac standartu. Šie produktai teigia, kad gali pasiekti iki 1.3 Gb/s duomenų perdavimo spartą. Tai yra tris kartus daugiau už maksimalų 802.11 n standarto pajėgumą. Kaip ir 802.11 a, 5G Wi-Fi standartas naudoja 5 GHz dažnį, tačiau jis yra „dvigubos juostos“, todėl palaiko ir 802.11 n 2.4 Ghz dažnį.

3G / 4G belaidis ryšys

Kiekviena planšetė, siūlanti 3G ar 4G interneto ryšį, sukuria papildomų išlaidų. Tokio įrenginio kaina bus didesnė dėl jame įrengtų papildomų siųstuvų. Įprastai, įrenginio kainą tai padidina 90 eur. Perkant planšetinį kompiuterį su 3G ar 4G interneto ryšio galimybe, jums bus siūloma sudaryti sutartį su mobilių paslaugų tiekėju. Tokiu atveju planšetėje, kaip ir telefone, galėsite naudotis mobiliu internetu, kuris veiks visur ir visada. Na, arba ten, kur pasiekia tiekėjo ryšys. Įprastai tokio ryšio tiekėjai siūlo planus, kurių kaina priklauso nuo sunaudojamų duomenų kiekio.

Bluetooth

Bluetooth technologija visų pirma suteikia galimybę prie mobiliojo įrenginio belaidžiu būdu prijungti kitus įrenginius, pavyzdžiui, ausines, klaviatūrą ir panašiai. Ši technologija taip pat gali būti naudojama kaip tinklas failų perkėlimui iš įrenginio į įrenginį.

Be aukščiau išvardintų funkcijų, Bluetooth suteikia galimybę bendrinti ir belaidį interneto ryšį. Teoriškai tai galima padaryti su bet kuriuo įrenginiu, palaikančiu belaidį plačiajuostį ryšį ir Bluetooth. Taigi, 3G/4G ryšį palaikanti planšetė gali pasidalinti internetu su kompiuteriu arba telefonu. 3G/4G telefonas turi tokias pat galimybes. Tiesa, kai kurie ryšio tiekėjai ir įrenginių gamintojai šią funkciją yra „užrakinę”, todėl dėl šių galimybių teiraukitės savo operatoriaus arba prietaiso gamintojų.

Belaidžio interneto maršrutizatoriai ir Hot-Spot

Belaidžio interneto modemas suteikia galimybę įrenginiams prisijungti prie didelės spartos belaidžio interneto maršrutizatoriaus (routerio). Didžiausias jo privalumas – jis užtikrina gerą interneto spartumą didesniam kiekiui įrenginių.

Wi-Fi sistema yra kiekviename mobiliame įrenginyje. Dažniausiai ji žymima keturiomis išlinkusiomis juostelėmis. Šios sistemos dėka, įrenginys pagauna belaidžio interneto maršrutizatoriaus ryšį ir jūs galite prisijungti prie tinklo.

Hot-Spot yra belaidė interneto pasidalinimo funkcija jūsų mobiliajame įrenginyje. Savo mobiliajame telefone arba prie mobilaus interneto ryšio prijungtos planšetės tinklo nustatymuose galite surasti Hot-Spot funkciją, kurią aktyvavę, suteikiate galimybę netoliese esantiems įrenginiams prisijungti ir naudotis jūsų interneto ryšiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *