Kam reikalingi maisto papildai svoriui auginti?

Kodėl sportuojame? Nes norime rezultato, nesvarbu ar tai didesnė jėga, greitis, masė. Yra žmonių grupė, kuriems itin sunku auginti raumeninę masę. Jie valgo viską, kas pasitaiko po ranka – saldumynus, greitą maistą, gazuotus limonadus, bet vis tiek lieka liesi. Tokiems žmonės gali padėti maisto papildai svoriui auginti. Jie padės suvartoti daugiau kalorijų per dieną, o tai reiškia, kad augs ir svori. Komanda iš sportuojantys.lt pabandys paaiškinti, kam reikalingas „gaineris“ (angl. mass gainer) ir kaip jis veikia. Bet mažiau kalbų, daugiau darbų.

Maisto papildai svoriui auginti – kaip jie veikia?

Kaip jau minėjome, tam, kad kūno svoris didėtų, reikalingas kalorijų perteklius. Ką tai reiškia? Kiekviena jūsų atliekama veikla degina kalorijas. O dalykai, kuriuos valgome arba geriame (pvz. maisto produktai, sporto papildai, įvairūs gėrimai) mus aprūpina kalorijomis. Jeigu negautume kalorijų – neišgyventume, nes jos mums būtinos kūno procesų vykdymui bei judėjimui ir kitoms veiklos kurioms reikia energijos. Juk kalorija – tai energijos suteikiantis matas. Auginant svorį, privalome suvartoti didesnį kalorijų kiekį, negu jų sudeginame per dieną. Jeigu abi reikšmės bus lygios, tuomet svoris išliks toks pats. Tuo atveju, jeigu kalorijų suvartosite mažiau nei jų sudeginsite, svoris sumažės, nes būsite kalorijų deficite, o ne pertekliuje, kaip norėtumėte. Tam, kad suvartotumėte kalorijų perteklių, turėsite valgyti gan daug. Kartais netgi tiek, kad atrodytų, jog sprogsite, nes tiek valgyti nenorite. Po tokių privalgymo apsunksta skrandis, sumažėja energijos lygis, nes vyksta virškinimas. Nuotaika taip pat nebūna geriausia, kai taip jaučiatės. Tam išrasti svorio auginimo kokteiliai, kurie nepakrauna skrandžio, turi daug kalorijų, baltymų, riebalų, angliavandenių ir mažai cukraus. Jie yra itin puikaus skonio, įvairių skonių (pvz., braškių, vanilės, sausainių). „Gaineriai“ būna miltelių formos, maišomi su vandeniu arba pienu. Svorio auginimo papildų rasite čia. Šiuose produktuose sportui dažnai būna pridėta ir vitaminų bei kreatino, kad mišinys veiktų dar efektyviau.

Pabaigai, apie papildus svorio auginti

Tiek norėjome pasakyti apie papildus masei ir kodėl jie reikalingi. Juk į save maisto prikišti negalime begalinį kiekį. Tad geriau tarp valgymų suvartoti po „gainerį“ ir taip efektyviau bei lengviau surinkti reikalingas kalorijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *