Kuo skiriasi slauga ir globa?

Išsirinkti artimajam tinkamus globos namus gali būti sunku ir sudėtinga, be visų emocinių klausimų, kuriuos reikia spręsti, taip pat gali būti nelengva perprasti žargoną ir suprasti naujus terminus. Ieškodami globos namų susidursite su daugybe skirtingų tipų globos namų, turinčių skirtingą infrastruktūrą ir priežiūros lygį. Mūsų tinklaraštyje šiek tiek paaiškinsime, kuo jie skiriasi, ypač gyvenamieji globos namai ir slaugos namai.

Yra du priežiūros namų tipai:

  • Privatūs globos namai
  • Slaugos namai

Abiejuose namuose teikiama pagalba visą parą, tačiau slaugos namuose visą parą dirba registruotos slaugytojos, o tai reiškia, kad slaugos namuose paprastai gyvena gyventojai, kuriems reikalinga nuolatinė medicininė pagalba arba kurie turi rimtų fizinių sutrikimų. Tai reiškia, kad slaugos namų kaina gali būti gerokai didesnė nei globos namų kaina.

Privatūs globos namai

Globos namų gyventojai turi savo miegamąjį, kuriame paprastai būna tualetas ir dušas, jie gali asmeniškai įsirengti savo erdvę su paveikslais, nuotraukomis ir jiems svarbiais daiktais. Bendros erdvės, tokios kaip svetainės, valgomieji, pagalbiniai vonios kambariai ir lauko erdvės, yra bendros su kitais gyventojais. Globos namai gali būti dideli, juose gali gyventi daugiau kaip 100 gyventojų, arba maži, kuriuose gali gyventi tik dešimt ar dvidešimt žmonių. Didesni namai gali naudotis papildomomis patalpomis ir netgi turėti savo barą, kino teatrą, kavinę, muzikos salę ar parduotuvę. Maži namai bus ramesni, juose bus jaučiamas namų jaukumas ir galimybė gerai pažinti kitus gyventojus ir darbuotojus. Dauguma globos namų siūlo įvairias kasdienes veiklas ir išvykas, kurias padeda organizuoti specialistai.

Globos namuose dirba slaugytojai, vadovaujami namų vadovo, kurie visą parą rūpinasi savo gyventojais ir teikia jiems pagalbą. Tai apima pagalbą kasdienėje veikloje, pvz:

  • Saugiai įlipti ir išlipti iš lovos
  • Apsirengimas, prausimasis ir asmeninė priežiūra
  • Naudojimasis tualetu ir maudymasis vonioje
  • Saugus judėjimas po namus
  • Maistingo ir sveiko maisto tiekimas
  • Stimuliuojanti ir fizinė veikla.

Globėjai gali padėti žmonėms išgerti vaistus, tačiau jei reikia medicininės pagalbos dėl sudėtingų žaizdų, staigių sveikatos sutrikimų ar specializuotų vaistų vartojimo, į namus kviečiama slaugytoja arba bendrosios praktikos gydytojas.

Privačiuose globos namuose apgyvendinami demencija sergantys gyventojai, o kai kurie specializuojasi konkrečių ligų srityje. Kai kuriuose namuose yra saugus skyrius, skirtas vėlesnių stadijų demencija sergantiems žmonėms prižiūrėti. Darbuotojai bus išklausę specializuotus išsamius mokymus, kurie padės jiems prižiūrėti psichikos sveikatos problemų turinčius ar sudėtingo elgesio žmones.

Slaugos namai

Slaugos namuose gyventojams teikiama pagalba visą parą, tačiau slaugą teikia registruotų slaugytojų komanda, kuriai padeda slaugytojų padėjėjai. Tai leidžia gyventojams teikti kvalifikuotą medicininę priežiūrą 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Slaugos namai, kuriuose teikiama specializuota medicininė priežiūra, labiau tinka gyventojams, turintiems ilgalaikių sveikatos problemų ir tiems, kuriuos reikia nuolat stebėti. Apgyvendinimas slaugos namuose labai panašus į apgyvendinimą privačiuose globos namuose, kuriuose yra atskiri miegamieji su atskirais vonios kambariais ir bendri bendrojo naudojimo patalpos.

Jei jūsų artimam žmogui prireiktų slaugos, greičiausiai juo jau rūpintųsi medicinos specialistai, galbūt socialinis darbuotojas, bendrosios praktikos gydytojas arba registruota slaugytoja. Slaugos namų vadovas įvertins kiekvieno asmens poreikius, kad užtikrintų, jog gali patenkinti jo poreikius, o jei jam suteikta finansuojama slauga, jis galės gauti slaugą slaugos namuose. FNC reiškia, kad slaugos išlaidos bus iš dalies finansuojamos iš ligonių kasų lėšų, skirtų slaugos išlaidoms padengti.

Tai, ar asmeniui reikia stacionarios globos, ar slaugos, priklauso nuo kiekvienos individualios situacijos, tačiau pagrindiniai veiksniai yra šie:

  • Mobilumas, pavyzdžiui, jei asmuo yra prikaustytas prie lovos arba jam reikia keltuvo, kad galėtų persikelti iš lovos į kėdę
  • Sudėtingos sveikatos būklės, dėl kurių reikalingos registruotų slaugytojų specialios žinios
  • Sveikatos būklė, kurią reikia nuolat stebėti

Slaugos namai suteikia visus slaugos namų privalumus, įskaitant galimybę dalyvauti socialinėje veikloje, sudaryti sąlygas gyventojams užsiimti mėgstama veikla, glaudžius ryšius su vietos mokyklomis ir švietimo centrais, pagalbą gyventojams atsivežti savo baldus arba, kai kuriuose namuose, galimybę atsivežti naminius gyvūnus.

Kada laikas susirūpinti dėl slaugos namų?

Gali būti, kad laikas pagalvoti apie slaugos namus jūsų artimam žmogui, jei;

  • Jam sunku gyventi vienam ir jam reikia pagalbos visą parą
  • Jie tampa vis silpnesni ir dėl to tampa mažiau judrūs
  • Jie jaučiasi vieniši, izoliuoti ir sunkiai susitvarko po sutuoktinio ar partnerio mirties
  • Jiems kyla pavojus gyventi vieniems dėl riboto judrumo ar blogos sveikatos būklės
  • Jie gulėjo ligoninėje ir jiems reikia trumpalaikio atokvėpio slaugos namuose, kad būtų galima padėti atgauti sveikatą.
  • Kenčia nuo sudėtingos sveikatos būklės, kurią reikia stebėti ir gauti specializuotą medicininę pagalbą
  • Šeimos gydytojas, socialinis darbuotojas arba ligoninės išrašymo komanda, įvertinusi jų poreikius, rekomendavo juos apgyvendinti globos namuose.

Nepamirškite reguliariai tikrinti šeimos narių, ypač gyvenančių vienų, nes jie gali atvirai nerodyti ženklų, kad jiems reikia papildomos priežiūros, ir gali būti pernelyg išsigandę ar gėdintis paklausti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *