Kuo skiriasi askorutinas nuo vitamino C?

Kuo skiriasi askorutinas nuo vitamino C?

Askorutinas yra cheminis vitamino C pavadinimas. Tačiau vitaminas C ne visada yra askorutinas, nors daugelis žmonių šiuos terminus vartoja lygiagrečiai. Taip yra todėl, kad vitamino C galime rasti natūraliuose augaliniuose šaltiniuose arba išgauti sintetiniu būdu, o šios dvi formos gali būti ne tokios grynos kaip askorutinas. Šiais terminais abiem atvejais yra įvardijamas tas pats cheminis junginys, tačiau termino taikymas skiriasi priklausomai nuo junginio grynumo.

Kas yra vitaminas C?

Vitaminas C yra organinis junginys, kurio cheminė formulė C6H8O6. Šio junginio molinė masė yra 176,12 g/mol. Jo lydymosi ir virimo temperatūros yra atitinkamai 190 °C ir 553 °C. Šio vitamino yra tam tikruose maisto produktuose, taip pat galime jį vartoti kaip maisto papildą. Terminai „askorutinas” ir „L-askorutinas” yra šio junginio sinonimai, nors jie šiek tiek skiriasi vienas nuo kito. Be to, tai yra mums būtina maistinė medžiaga, nes ji gali atstatyti mūsų organizmo audinius ir lemti fermentinę kai kurių neuromediatorių gamybą. Dar svarbiau yra tai, kad jis yra antioksidantas.

Natūralūs šio vitamino šaltiniai yra vaisiai, pavyzdžiui, citrusiniai vaisiai, kiviai, braškės, ir kiti maisto produktai, pavyzdžiui, brokoliai, žalios paprikos ir kt. Tačiau ilgesnis laikymas ar virimas gali sunaikinti maisto produktuose esantį vitaminą C. Šio vitamino trūkumas gali sukelti skorbuto ligą. Ši liga pasireiškia, kai mūsų organizme gaminamas kolagenas be vitamino C negali tinkamai funkcionuoti.

Šio vitamino yra natūralių ir sintetinių formų. Gryniausią vitamino C formą vadiname askorbo rūgštimi arba askorutinu. Dažniausiai gryniausios formos gaminamos laboratorijose. Natūralios formos yra kartu su kitais komponentais, todėl norėdami iš maisto gauti vitamino, turime maistą rafinuoti ir apdoroti.

Kuo skiriasi vitaminas C ir askorutinas?

Vitaminas C yra organinis junginys, kurio cheminė formulė C6H8O6. Jis randamas įvairaus grynumo gamtoje ir maisto papilduose, kuriuose vartojama sintetinė šio vitamino forma.  Askorutinas yra cheminis vitamino C pavadinimas. Be to, terminas askorutinas reiškia gryniausią vitamino C formą.

Apibendrinimas – Vitaminas C ir askorutinas

Abu terminai – vitaminas C ir askorutinas – reiškia tą patį cheminį junginį, kurio cheminė formulė C6H8O6. Tačiau šie du terminai skiriasi vienas nuo kito pagal termino vartojimą. Pagrindinis skirtumas tarp vitamino C ir askorbo rūgšties yra tas, kad askorutinas arba askorbo rūgštis yra terminas, kurį vartojame gryniausiai vitamino C formai įvardinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *