Kuo skiriasi deimantas nuo brilianto?

Kuo skiriasi deimantas nuo brilianto

Brangakmenių pirkimas ar pardavimas daugeliui yra painus procesas, kadangi šioje srityje vyrauja gausybė terminų, apibrėžiančių įvairias šių prabangių papuošalų ypatybes kaip dydį, formą, spalvą ar net pačio brangakmenio vertę. Tačiau prieš pradedant gilintis į tai, visų pirma būtina išsklaidyti visuomenėje paplitusį klaidingą supratimą, jog terminai deimantas ir briliantas yra vienas ir tas pats. Deimantas ir briliantas yra du skirtingi terminai, apibrėžiantis skirtingas brangakmenio charakteristikas.

Deimantas

Deimantas – yra didelės vertės akmuo arba grynuolis, kurio viduje iš anglies atomų yra susidariusi skaidri krištolinė forma. Priešingai negu daugelis įsivaizduoja, deimantas nėra apvalios formos, blizgantis ir akį rėžiantis brangakmenis, o labiau tarsi paprastas akmuo su viduje esančiais į subraižytą stiklą panašiais gabaliukais.

deimantas

Briliantas

Briliantas – yra apdirbtas (išpjautas, apšlifuotas) deimantas, turintis mažiausiai 57 briaunas. Terminas briliantas konkrečiai apibūdina išpjautą deimanto formą, kuri yra viena iš daugiausiai perkamų ir labiausiai paplitusių visame pasaulyje, kadangi ši forma labiausiai iš visų atspindi šviesą, todėl atrodo itin prabangiai ir patraukliai.

briliantas

Taip pat žiūrėkite anglišką VIDEO:

Puslapio turinys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *