Kuo skiriasi dezodorantas nuo antiperspiranto?

Kuo skiriasi dezodorantas nuo antiperspiranto

Galvojate, kad dezodorantas ir antiperspirantas yra vienas ir tas pats, tik skiriasi šių priemonių pakuotės? Nors iš pirmo žvilgsnio pažvelgus, abu kovoja su tuo pačiu priešu – nemaloniu kūno kvapu, tačiau naudojimas ir veikimo principai yra skirtingi.

Kad suprasti kaip veikia šios priemonės, visų pirma reikia žinoti keletą dalykų apie prakaitą.

Nepriklausomai nuo amžiaus, lyties ar fizinio sudėjimo, visi žmonės prakaituoja, ir tam yra paskirtis. Pagrindinė prakaito paskirtis yra atvėsinti kūną, tad tikriausiai pastebėjote, kad šiltuoju metų laiku, dėl padidėjusios aplinkos temperatūros, prakaituojame daugiau nei žiemą ar rudenį. Visame kūne yra išsidėsčiusios prakaito liaukos, kurios kartu su prakaitu išskiria nereikalingus riebalus bei baltymus, kuriais minta bakterijos, sukeliančios nemalonų kūno kvapą, ir didžioji jų dalis yra susikoncentravusi pažastyse, todėl šiose vietose dažniausiai pastebimas prakaitas. Priklausomai nuo to kaip norite kovoti su nemaloniu kūno kvapu, galite naudoti dezodorantą arba antiperspirantą, arba net abu kartu.

Dezodorantas

Dezodorantai yra sukurti tiesiogiai kovoti su šiomis bakterijomis, sukeliančiomis nemalonų kūno kvapą. Daugelio dezodorantų sudėtyje yra antibakterinės medžiagos – triklozano, kurios užpurškus ant odos, sudaro rūgštinę arba druskingą terpę, nepalankią bakterijoms, taip sumažinant nemalonaus kvapo išsiskyrimą.

Antiperspirantas

Antiperspirantai tiesiogiai stabdo patį prakaitavimą. Jų sudėtyje esančios aliuminio dalelės užkemša prakaito liaukas ir taip užkerta kelią prakaitavimui. Tokiu būdu bakterijos, esančios ant odos negauna maistinių medžiagų ir negali plisti, ir taip pat yra sustabdomas nemalonus kvapas.

Kurį pasirinkti?

Jeigu jaučiate, kad jus trikdo dažnas prakaito susidarymas pažastų srityje, patartina naudotis antiperspirantais, kadangi jie stabdo prakaitavimą. Visgi jeigu norite pašalinti nemalonų kūno kvapą, naudokitės dezodorantu. Tačiau derėtų atminti, kad naudojantis tiek viena tiek kita priemone, gali likti dėmių ant drabužių po naudojimosi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *