Kuo skiriasi egzema nuo dermatito?

kuo skiriasi egzema nuo dermatito?

Egzema ir dermatitas yra skirtingi odos būklės tipai, kurie pasireiškia kaip niežulys, bėrimas, sausumas ir sudirginimas. Egzema ir dermatitas gali būti sukelti įvairiais veiksniais, tokių kaip alergijos, chemikalai, infekcijos ir kt.

Kas yra Egzema?

Egzema (arba atopinis dermatitas) yra lėtinė odos būklė, kuri dažniausiai pasireiškia vaikystėje. Tai yra susiję su genetinėmis ir imuninėmis problemomis, kurios gali sukelti odos sausumą, niežulį, bėrimą ir uždegimą. Egzema paprastai būna cikliška ir simptomai gali pasunkėti ir pagerėti laikui bėgant.

Kas yra Dermatitas?

Dermatitas yra oda, kurią veikia sudirginimas, alerginė reakcija ar infekcija. Dermatitas gali pasireikšti ant rankų, kojų, veido, kaklo ir kitų kūno vietų. Jis gali būti sukeltas įvairiais veiksniais, tokiais kaip dažai, kosmetika, skirtingi chemikalai, šiluma, saulė ir kt.

Pagrindinis skirtumas tarp egzemos ir dermatito

Pagrindinis skirtumas tarp egzemos ir dermatito yra tai, kad egzema yra dažniausiai genetinė ir susijusi su imunine sistema, o dermatitas yra susijęs su sudirginimu, alergija ar infekcija. Egzema dažniausiai būna cikliška ir pasireiškia kaip sausumas, niežulys ir bėrimas, o dermatitas gali būti sukeliamas įvairiais veiksniais, tokiais kaip chemikalai, šiluma, saulė ir kt. Be to, egzema dažniausiai pasireiškia vaikystėje, o dermatitas gali atsirasti bet kuriame amžiuje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *