Kuo skiriasi insultas nuo infarkto?

Kuo skiriasi insultas nuo infarkto?

Insultas ir infarktas yra dvi rimtos sveikatos problemos, kurios gali turėti dramatiškų pasekmių žmogaus gyvenimui. Nors abu šie terminai dažnai vartojami kalbant apie širdies ir kraujagyslių sistemą, jie nurodo skirtingus medicininius reiškinius. Šiame straipsnyje aptarsime, kas yra insultas, kas yra infarktas ir kuo šie du sveikatos sutrikimai skiriasi.

Kas yra insultas?

Insultas yra staigus smegenų kraujotakos sutrikimas, kurį sukelia kraujo tekėjimo mažėjimas į smegenų audinį arba kraujagyslės plyšimas. Insultas gali turėti įvairių priežasčių, tačiau dažniausiai jis atsiranda dėl užsikimšusių arba susiaurėjusių kraujagyslių, kurios tiekia kraują smegenims. Insultas gali sukelti smegenų audinio pažeidimus, galvos skausmą, kalbos sutrikimus, paralyžių ir net mirtį. Insulto pasekmės priklauso nuo pažeistos smegenų dalies ir greitai suteikiamos medicininės pagalbos.

Kas yra infarktas?

Infarktas yra būklė, kai tam tikro organo kraujotaka staiga sutrinka, dėl ko audinys negauna pakankamai deguonies ir pradeda miršti. Infarktas dažniausiai siejamas su širdimi, tačiau jis gali paveikti ir kitus organus, tokius kaip plaučiai, inkstai ar smegenys. Širdies infarktas, dar vadinamas miokardo infarktu, atsiranda dėl širdies raumens kraujotakos sutrikimo, kurį sukelia užsikimšusi ar susiaurėjusi širdies kraujagyslė. Infarktas gali sukelti skausmą, dusulį, silpnumą ir net mirtį.

Pagrindinis skirtumas insulto ir infarkto

Insultas ir infarktas skiriasi pagal pažeidimo vietą, priežastis ir simptomus:

  1. Pažeidimo vieta: Insultas susijęs su smegenų kraujotakos sutrikimu, o infarktas – su tam tikro organo kraujotakos sutrikimu, dažniausiai širdimi.
  2. Priežastys: Insulto priežastys yra susijusios su smegenų kraujagyslių užsikimšimu arba kraujagyslės plyšimu, o infarkto priežastys susijusios su kraujagyslės užsikimšimu ar susiaurėjimu, kuris sutrikdo kraujo tekėjimą į tam tikrą organą.
  3. Simptomai: Insultas ir infarktas turi skirtingus simptomus. Insulto simptomai gali apimti kalbos sutrikimus, koordinacijos praradimą, sutrikusią regėjimą, veido, rankų ar kojų paralyžių ir kt. Širdies infarkto simptomai dažnai apima skausmą ar spaudimą krūtinėje, dusulį, šaltkrėtį ir prakaitavimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *