Kuo skiriasi LED nuo QLED?

Kuo skiriasi LED nuo QLED?

Televizorių rinka yra labai dinamiška ir nuolat keičiasi, todėl naujos technologijos atsiranda dažnai. LED ir QLED yra du skirtingi televizorių tipai, kurie naudojasi skirtingais veikimo principais ir technologijomis. Šiame straipsnyje aptarsime, kas yra LED, kas yra QLED, bei jų pagrindinius skirtumus.

Kas yra LED?

LED (angl. Light Emitting Diode) yra šviesos skleidžiančios diodės, naudojamos tiek šviesos šaltiniuose, tiek televizoriuose. LED televizoriai yra LCD (angl. Liquid Crystal Display) ekranai, kuriuose naudojami LED šviesos šaltiniai apšviesti ekraną. LED televizoriuose galima rasti dvi pagrindines technologijas: „Edge-Lit” ir „Full-Array Local Dimming” (FALD).

„Edge-Lit” technologija reiškia, kad LED šviesos šaltiniai yra apdėlioję ekrano kraštus, o „Full-Array Local Dimming” reiškia, kad LED šviesos šaltiniai yra išdėstyti visame ekrano paviršiuje, leidžiantys kontroliuoti atskirų LED šviesos šaltinių intensyvumą. LED televizoriai yra plačiai paplitę dėl savo aukštos kokybės ir palyginti žemo kainų lygio.

Kas yra QLED?

QLED (angl. Quantum Dot Light Emitting Diode) yra televizorių technologija, pagrįsta kvantiniais taškais. QLED televizoriai taip pat naudoja LCD ekranus, tačiau jie turi papildomą kvantinių taškų sluoksnį, kuris pagerina spalvų reprodukciją ir ryškumą. Kvantiniai taškai yra mikroskopiniai nanodalelių kristalai, kurie sukuria grynesnes ir ryškesnes spalvas, kai apšviečiami LED šviesos šaltiniais.

QLED televizoriai yra žinomi dėl jų puikios spalvų tikslumo, ryškumo ir kontrasto, bei didesnio kainų diapazono, atsižvelgiant į jų pažangią technologiją.

Pagrindinis skirtumas tarp LED ir QLED

Nors abu televizorių tipai naudoja LCD ekranus, pagrindinis skirtumas tarp LED ir QLED yra jų naudojamos technologijos spalvų reprodukcijai. LED televizoriai naudoja šviesos skleidžiančias diodes apšviesti ekraną, o QLED televizoriai naudoja kvantinių taškų sluoksnį, kuris pagerina spalvų reprodukciją ir ryškumą. Kvantiniai taškai leidžia QLED televizoriams pasiekti geresnį spalvų tikslumą, ryškesnes spalvas bei didesnį kontrastą, palyginti su LED televizoriais.

Be to, QLED televizoriai dažnai turi didesnį kainų diapazoną, atsižvelgiant į jų pažangią technologiją. LED televizoriai, kita vertus, yra plačiai paplitę ir yra labiau prieinami dėl palyginti žemo kainų lygio.

Apibendrinant, LED ir QLED televizoriai yra du skirtingi televizorių tipai, kurie naudoja skirtingas technologijas spalvų reprodukcijai. QLED televizoriai pasižymi geresne spalvų reprodukcija ir ryškumu dėl naudojamo kvantinių taškų sluoksnio, tuo tarpu LED televizoriai yra populiari ir prieinama alternatyva su aukšta kokybe ir žemesne kaina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *