Gyvenimas užmiestyje, lyginant su gyvenimu mieste turi savų privalumų ir trūkumų. Užmiestyje įprastai dėl mažesnio gyventojų skaičiaus yra mažesnis triukšmas, kadangi nereikia klausytis nuolatos lekiančių automobilių bei viešojo transporto, tačiau nuvykti į darbą ar į parduotuvę trunka gerokai ilgiau. Užmiestyje būsto nuoma įprastai yra žemesnė, tačiau neretai, jeigu būstas yra atokiau nuo pagrindinių gatvių, bei kitų kaimyninių namų, dažnai įvairių komunalinių paslaugų, kaip elektros, interneto, bei kanalizacijos infrastruktūra nėra įvesta, todėl už šių paslaugų įvedimą reikia mokėti papildomus pinigus. Įprastai daugiausiai keblumų sukelia kanalizacijos įrengimas, kadangi gyvenant atokiau dažnai galimybės prisijungti prie centralizuotų kanalizacijos tinklų nėra, todėl vienintelis variantas yra įsirengti vietinę kanalizaciją. Norint sutaupyti reikia žinoti iš ko galima rinktis, bei kurie vietinės kanalizacijos tipai yra pigiausi?
Norint įsirengti vietinę kanalizaciją galima rinktis iš dviejų nuotekų talpyklų tipų:
- Betoninių šuliniai
- Buitinių nuotekų biologinio valymo įrenginių
Betoniniai šuliniai
Betoniniai šuliniai yra pigiausias ir paprasčiausias būdas vietinei kanalizacijai įsirengti. Šulinį sudaro nuo 3 ir daugiau iš gelžbetonio konstrukcijos pagamintų žiedų sudėtu vienas į kitą, taip suformuojant talpą nuotekoms. Prie namuose esančio nutekamojo vamzdyno yra prijungiamas Ø110 mm skersmens ar didesnis PVC vamzdis, kuris veda į kieme įrengtą nuotekų surinkimo šulinį.
Kadangi vietinė kanalizacija yra uždaro tipo sistema, rezervuaras ilgainiui prisipildo, ir jame susikaupusias nuotekas reikia ištraukti, kviečiant valymo tarnybą. Kas kiek laiko tai reikia atlikti priklauso nuo būste gyvenančių asmenų skaičiaus, tačiau laikotarpis įprastai svyruoja tarp kelių mėnesių ir metų.
Norint prailginti laikotarpį tarp nuotekų ištraukimo darbų yra galimybė įsirengti du tarpusavyje sujungtus gelžbetonio šulinius, kur vienas iš jų veiktų kaip filtravimo sistema. Abu šuliniai skiriasi šiek tiek dydžiu ir yra sumontuojami taip, kad fekalijos atsiskirtų nuo skysčių, kurie vėliau yra išvalomi infiltracinio grunto pagalba. Šiuo būdų yra įrengiama didesnės talpos vietinė kanalizacija bei optimaliau apdorojamos nuotekos.
Buitinių nuotekų biologinio valymo įrenginiai
Šio tipo valymo įrenginiai yra brangesni, kadangi vidinė yra pagaminti pažangesnių medžiagų ir vidinė konstrukcija yra sudėtingesnė. Taip pat jiems yra reikalinga elektros energija.
Rezervuarą sudaro iš stiklo pluošto pagaminta talpa, kuri yra prijungiama prie namuose esančio nuotekų vamzdyno. Rezervuaro viduje esanti filtravimo sistema iš karto filtruoja įtekančias nuotekas, o pro ištekėjimo vamzdyną į artimiausią vandens telkinį ar griovį yra išpilamas išfiltruotas švarus vanduo, tad talpykloje kaupiasi tik nefiltruojamos nuotekos. Vandens cirkuliacijai palaikyti reikalingas oro srautas, todėl tam šalia reikalinga įmontuoti orapūtę, kuri yra varoma nedideliu kiekiu elektros energijos.
Nors šie nuotekų surinkimo įrenginiai yra brangesni už betoninio šulinio rezervuarus, tačiau jie turi keletą privalumų. Visu pirma dėl geresnės filtravimo sistemos nuotekų ištraukimą atlikti reikia gerokai rečiau. Taip pat šios nuotekų talpos pasižymi itin geru hermetiškumu, todėl galite būti užtikrinti, kad nuotekos nepatenka aplinkui esantį gruntą ir nekenkia aplinkui esančiam dirvožemiui, bei neskleidžia nemalonaus kvapo, ko negalima pasakyti apie gelžbetonio šulinius.
Vietinės kanalizacijos kainos
Vietinės kanalizacijos įrengimo kainos priklauso nuo keleto faktorių: pasirinkto vietinės kanalizacijos tipo, būste gyvenančių asmenų skaičiaus, talpos dydžio, talpyklos įkasimo vietos, įkasimo vietoje esančio grunto bei kitų individualių atvejų, tačiau įprastai įranga su montavimo darbais kainuoja nuo keliu šimtų iki kelių tūkstančių eurų. Norint sužinoti kiek kainuos įsivesti vietinę kanalizaciją jūsų namuose, patartina pasikonsultuoti su šias paslaugas teikiančiais specialistais.