Pirmojo darbo paieškos. Patarimai, kurie padės greitai rasti darbą

Pirmojo darbo paieškos dažniausiai yra vienas labiausiai gąsdinančių procesų. Tiesa, jis ne tik gąsdina, tačiau savotiškai suteikia galimybę išmokti labai daug svarbių dalykų, taip pat, tinkamai save reprezentuoti, net pasirinkti tam tikrą aprangą, kuri gali padėti rasti norimą darbo vietą. Suprantama, kad paieškos vos tik baigus mokslus labai gąsdinančios, kadangi norisi kuo greičiau pradėti dirbti, tačiau realybė ne tokia draugiška. Atskleisime Jums kelis patarimus, kurie dažniausiai sukonkretina paieškas ir užtikrina, kad pirmasis apsilankymas darbo pokalbyje bus našus.

Ieškantys darbo turėtų peržiūrėti skelbimus čia: https://randu.lt/darbo-skelbimai/kaunas. Kadangi skelbimai nuolatos atnaujinami – didėja tikimybė rasti tai, kas Jums labiausiai tinka.

Žinoma, darbo paieškos prasideda nuo gero gyvenimo aprašymo. Būtent jį pirmiausia ir siūlome pasirašyti. Svarbiausia nerašyti visko, ką žinote, kad tik CV neatrodytų tuščias. Visi nuo kažko pradėjo ir jau geriau mažiau info, tačiau tokia, kuri bus konkreti ir naudinga. Taip pat pasidomėkite, kaip reikia rašyti gerą gyvenimo aprašymą. Patarimai dažniausiai šabloniški, tačiau tikrai naudingi.

Jeigu jau turite gerą CV – laikas pradėti rašyti ir motyvacinį laišką. Nepamirškite, kad prieš siunčiant skirtingoms įmonėms motyvacinį gali reikėti kiek pakoreguoti. Jo tikslas yra parodyti, kad būsite gera darbuotojas tam tikroje darbo vietoje, tad šabloniškos frazės šiuo atveju neturės jokios naudos. Taigi, rašykite – kodėl būsite geras darbuotojas, kodėl įmonė atitinka Jūsų poreikius ir kitus svarbius dalykus. Kuo mažiau vandens ir kuo daugiau konkretumo – tuo motyvacinis bus geresnis.

Kai visa reikalinga medžiaga jau yra surašyta – laikas pradėti ieškoti tokių darbo vietų, kurios atitinka Jūsų poreikius. Dažniausiai jos labai įvairios, tad geriausia neskubėti, kuo daugiau susipažinti su smulkmenomis. Taip pat nesiūlome skubėti visiems iš eilės siųsti gyvenimo aprašymus tikintis, kad kuris nors su Jumis norės susitikti. Geriausia pirmiausia bandyti bendradarbiausi su tais, kurie tikrai Jums patinka. Tik vėliau pamačius, kad viskas nevaisinga – galima plačiau žiūrėti į skirtingas galimybes.

Sulaukus skambučio taip pat reikia atsakingai pasiruošti ir darbo pokalbiui. Dažniausiai svarbi ne tik tinkama apranga, tačiau ir atsakymai į galimus klausimus. Internete rasite labai daug straipsnių, kuriuose dalinamasi patirtimi – ką reikia kalbėti, kokia turi būti kūno kalba, kaip palikti gerą įspūdį apie save. Būtinai jais visais pasinaudokite, kadangi tai garantija, kad darbo pokalbis bus našus ir pavyks praeiti į antrą etapą.

Visų etapų metu reikia kuo detaliau domėtis pačia įmone. Svarbiausia, kad šiuo metu rasti reikalingą info internete galima labai greitai ir paprastai, tad taupykite laiką ir peržiūrėkite pasiūlymus. Juolab, kuo daugiau domėkitės. Tai galimybė pasiekti daugiau.

Visi darbo skelbimų portalai čia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *