TOP 10 geriausi visų laikų siaubo filmai kuriuos privalai pažiūrėti

Siaubo filmai jau seniai tapo pagrindine kino pramonės dalimi, ir ne veltui. Bijoti yra kažkas nepaprastai jaudinančio, o siaubo filmai suteikia žiūrovams galimybę patirti šį jaudulį saugioje ir kontroliuojamoje aplinkoje. Siaubo filmų būna įvairiausių formų ir dydžių – nuo šiurpių istorijų apie vaiduoklius iki kruvinų siaubo filmų, ir kiekvienas šio žanro gerbėjas ras ką nors sau.

Per pastarąjį dešimtmetį buvo išleista daug įsimintinų siaubo filmų, todėl gali būti sunku išrinkti geriausius iš geriausių. Yra tiek daug puikių siaubo filmų, kad sunku išrinkti tik kelis mėgstamiausius. Tačiau mes pasistengėme sudaryti 10 geriausių pastarųjų 10 metų siaubo filmų sąrašą. Šie filmai tikrai sujaudins ir išgąsdins, todėl juos tikrai verta įtraukti į savo siaubo filmų žiūrėjimo sąrašą.

Tačiau perspėjame – šie filmai nėra skirti silpnų nervų žmonėms. Jei nesate siaubo filmų gerbėjas arba jei lengvai išsigąstate, galbūt norėsite šiuos filmus praleisti. Jie skirti sujaudinti ir išgąsdinti, ir jie skirti ne visiems. Tačiau jei esate siaubo filmų gerbėjas ir ieškote ko nors naujo pažiūrėti, šiuos filmus tikrai verta peržiūrėti. Nuo įsimintinų koncepcijų ir stiprių aktorių pasirodymų iki atmosferinės įtampos ir protingų posūkių – šie filmai tikrai privers jus įsitempti. Taigi, jei esate pasiruošę gerai išsigąsti, griebkite spragėsius ir pasinerkite į šiuos geriausius pastarojo dešimtmečio siaubo filmus.

Babadukas (The Babadock) – 2014 m.

„The Babadook” – 2014 m. siaubo filmas, pasakojantis apie vienišą motiną Ameliją ir jos problemišką sūnų Samuelį, kuriuos persekioja grėsmingas vaikiškų knygų personažas, vadinamas Babaduku. Filmas, kurį režisavo Jennifer Kent, sulaukė plataus kritikų pripažinimo dėl unikalaus gąsdinimų ir emocinio gilumo derinio.

Vienas iš išskirtinių filmo „The Babadook” elementų yra sielvarto ir psichinės sveikatos vaizdavimas. Filmas prasideda Amelijos vyro mirtimi ir po to gimusiu sūnumi Samueliu. Bėgant metams Amelija stengiasi susidoroti su sielvartu ir sunkiai auginamo vaiko auginimo iššūkiais. Babaduko pasirodymas pasitarnauja kaip metafora pačios motinos vidinei sumaiščiai ir jos atsakomybės svoriui.

Filme taip pat yra keletas išties šiurpių ir nerimą keliančių akimirkų. Pats Babadukas yra bauginanti ir įsimintina būtybė, pasižyminti išskirtine šiurpą keliančia išvaizda. Filme naudojamas apšvietimas ir garsas taip pat prisideda prie nerimo jausmo, nes Babadook tyko šešėliuose ir šnabžda savo aukoms grasinimus.

Apibendrinant, „The Babadook” yra filmas, kurį būtina pamatyti siaubo filmų gerbėjams. Unikalus gąsdinimų ir emocinio gilumo derinys leidžia jam išsiskirti iš perpildyto žanro, o sielvarto ir psichinės sveikatos vaizdavimas suteikia gilumo ir autentiškumo, kurio dažnai trūksta siaubo filmuose. Jei dar nematėte šio filmo, būtinai įtraukite jį į savo „Privalau pamatyti“ siaubo filmų sąrašą.

Jis tave seka (It Follows) – 2014 m.

„It Follows” – 2014 m. siaubo filmas, kuriame pasakojama apie jauną moterį, vardu Džėja, kuri po keisto seksualinio išpuolio tampa paslaptingos mirtinos jėgos taikiniu. Filmas, kurį režisavo Davidas Robertas Mitchellas, susilaukė plataus kritikų pripažinimo dėl unikalios koncepcijos ir lėtai tvyrančios įtampos.

Vienas iš išskirtinių filmo „It Follows” elementų – unikalus monstriškos būtybės dizainas. Jėga, kuri seka Džėją, įgauna įvairių žmonių, įskaitant draugus ir nepažįstamuosius, išvaizdą ir gali būti matoma tik aukoms. Tai suteikia filmui netikrumo ir paranojos, nes Džėja ir jos draugai niekada nežino, kas ir su kuo susiduria.

Filme taip pat puikiai išnaudojama atmosfera ir aplinka. Priemiesčio aplinka ir devintojo dešimtmečio estetika suteikia filmui savitą ir įsimintiną išvaizdą, o filmo metu skambantys muzikos takeliai sustiprina baimės jausmą. Lėtai tvyranti filmo įtampa taip pat puikiai išpildyta, nes veikėjai stengiasi išsilaikyti prieš juos sekančią mirtiną jėgą.

Trumpai tariant, „It Follows” yra privalomas filmas siaubo filmų gerbėjams. Dėl unikalios koncepcijos ir lėtai tvyrančios įtampos jis išsiskiria iš gausaus žanro, o dėl įsimintino monstrų dizaino ir atmosferiškos aplinkos filmas dar ilgai tvyros jūsų mintyse po to, kai pasibaigs titrai. Jei dar nematėte šio filmo, būtinai įtraukite jį į savo žiūrimiausių siaubo filmų sąrašą.

Pradink (Get Out) – 2017 m.

„Get Out” – 2017 m. siaubo ir komedijos hibridinis filmas, kuriame naujai ir novatoriškai nagrinėjama bauginanti rasizmo tema. Filmas, kurį režisavo Jordanas Peele’as, susilaukė plataus kritikų pripažinimo dėl savo išmintingo komentaro ir vingiuotos pabaigos.

Filme pasakojama apie juodaodį jaunuolį Krisą, kuris pirmą kartą aplanko savo baltosios merginos Rouzės šeimą. Krisas, leisdamas laiką su Rouzės šeima ir susipažindamas su jų draugais, pradeda atskleisti grėsmingą sąmokslą, susijusį su baltųjų smegenų persodinimu į juodaodžių kūnus. Filme protingai komentuojamas rasizmas ir mikroagresija, o tai suteikia siužetui gilumo ir aktualumo.

Vienas iš išskirtinių filmo „Get Out” elementų yra filmo pabaiga su posūkiu, kuri jus priblokš. Filmas sumaniai griauna lūkesčius ir suteikia istorijai papildomą siaubo sluoksnį. Filme taip pat puikiai panaudotas humoras, kelios lengvos akimirkos padeda atsverti tamsią temą.

Apskritai, „Get Out” yra privaloma pamatyti siaubo gerbėjams. Dėl protingo komentaro apie rasizmą ir apverktinos pabaigos filmas išsiskiria iš kitų žanro filmų, o siaubo ir humoro mišinys paverčia jį unikaliu ir įsimintinu. Jei mėgstate siaubo filmus, kuriuose nagrinėjamos svarbios temos ir griaunami lūkesčiai, „Get Out” tikrai yra filmas, kurio nenorėtumėte praleisti.

Paveldėtas (Hereditary) – 2018 m.

„Hereditary” – 2018 m. siaubo filmas, kuriame pasakojama apie šeimą, kurią, mirus jų atstumtai močiutei, išardo antgamtiški įvykiai. Filmas, kurį režisavo Ari Asteris, susilaukė plataus kritikų pripažinimo dėl savo šiurpinančių ir nerimą keliančių momentų.

Filme pasakojama apie Grahamų šeimą, kuri sunkiai susitaiko su močiutės Ellen netektimi. Pradėję atskleisti Ellen praeities paslaptis, jie tampa nerimą keliančių antgamtinių įvykių taikiniais. Lėtai kylanti įtampa ir baimės atmosfera filme yra puikiai sukurta, o filme yra keletas išties šokiruojančių ir šiurpą keliančių akimirkų, kurios liks su jumis dar ilgai po to, kai pasibaigs titrai.

Vienas iš išskirtinių filmo „Hereditary” elementų – stulbinanti to meto aplinka. Filmo veiksmas vyksta erdviame sename dvare, kuriame vyksta šeimos panirimas į beprotybę. Filme naudojamas apšvietimas ir kinematografija taip pat prisideda prie nerimo jausmo, kai Grehemų šeima keliauja tamsiais ir suktais savo namų koridoriais.

Filmas „Hereditary” yra privalomas siaubo filmų gerbėjams. Dėl nerimą ir šiurpą keliančių momentų, taip pat dėl nuostabaus laikmečio aplinkos ir baimės atmosferos filmas išsiskiria iš gausaus siaubo žanro. Jei esate pasiruošę drąsiai ištverti tikrai košmarą keliančias akimirkas, „Hereditary” tikrai yra filmas, kurį turėtumėte pamatyti.

Tylos zona (A Quiet Place) – 2018 m.

„A Quiet Place” – 2018 m. siaubo filmas apie šeimą, kuri turi gyventi tyloje, kad neatkreiptų siaubingų būtybių, turinčių itin jautrią klausą, dėmesio. Filmas, kurį režisavo Johnas Krasinskis, sulaukė plataus kritikų pripažinimo dėl savo unikalios koncepcijos ir sumaniai panaudotų tylos ir garso priemonių.

Filmas pasakoja apie Abbotų šeimą, gyvenančią ūkyje postapokaliptiniame pasaulyje, kuriame knibždėte knibžda pabaisų. Norėdama išlikti gyva, šeima turi visą laiką tylėti, naudoti gestų kalbą ir kitas bendravimo priemones, kad neatkreiptų pabaisų dėmesio. Filmo koncepcija unikali ir įsimintina, o tylos ir garso naudojimas suteikia istorijai papildomą įtampos sluoksnį.

Vienas iš išskirtinių filmo elementų – vaidyba. Johnas Krasinskis ir Emily Blunt, kurie realiame gyvenime yra susituokę, stipriai ir emocionaliai atlieka Abboto tėvų vaidmenis. Filmo vaikų aktoriai Noah Jupe’as ir Millicent Simmonds taip pat puikiai atlieka Abbotų vaikų vaidmenis.

„A Quet Place” yra filmas, kurį būtina pamatyti siaubo filmų gerbėjams. Dėl unikalios koncepcijos ir sumaniai panaudotų tylos ir garso elementų filmas išsiskiria iš kitų siaubo filmų žanro, o stiprūs aktoriai suteikia istorijai gilumo ir emocijų. Jei ketinate žiūrėti šį filmą būkite pasiruošę patirti daug įtampą keliančių akimirkų.

Išvarymas (The Conjuring) – 2013 m.

„The Conjuring” – 2013 m. siaubo filmas, sukurtas pagal tikrą paranormalių reiškinių tyrėjų Edo ir Lorraine Warrenų istoriją. Filmas, kurį režisavo Jamesas Wanas, susilaukė plataus kritikų pripažinimo dėl savo senovinio stiliaus siaubo momentų ir tikroviškumo.

Filme pasakojama, kaip Warrenai padeda šeimai, kurią naujuose namuose kamuoja demoniška veikla. Filmo gąsdinimai yra klasikiniai ir gerai atlikti, daugiausia dėmesio skiriama praktiniams efektams ir tikram išgąsčiui, o ne pigiems šuoliukams. Filmo tikroviškumas, paremtas tikrais Warrenų atvejais, suteikia istorijai papildomo autentiškumo.

Vienas iš išskirtinių filmo „The Conjuring” elementų – stipri aktorių vaidyba. Vera Farmiga ir Patrickas Wilsonas įtikinamai ir emocionaliai atlieka Edo ir Lorraine Warrenų vaidmenis, taip pat stiprūs ir filmo pagalbiniai aktoriai. Filmo atmosferą ir tikroviškumą sustiprina ir filme panaudota senovinė aplinka bei scenografija.

Apskritai, „The Conjuring” būtina pamatyti siaubo filmų gerbėjams. Klasikinių gąsdinimų ir tikroviškumas įneša gaivumo į siaubo filmų žanrą, o stipri aktorių vaidyba ir senovinė aplinka suteikia istorijai gilumo ir autentiškumo. Jei dar nematėte šio filmo, būtinai įtraukite jį į savo žiūrimiausių siaubo filmų sąrašą. Tik pasiruoškite išvysti tikrai šiurpių akimirkų.

Ragana (The Witch) – 2015 m.

„The Witch” – 2015 m. siaubo filmas, kurio veiksmas vyksta kolonijinėje Naujojoje Anglijoje. Jame pasakojama apie šeimą, kurios naujagimis dingsta paslaptingomis aplinkybėmis. Filmas, režisuotas Roberto Eggerso, sulaukė plataus kritikų pripažinimo dėl lėtai tvyrančios įtampos ir stulbinančio laikmečio scenovaizdžio.

Filme pasakojama apie puritonų šeimą, gyvenančią mažo miestelio pakraštyje kolonijinėje Naujojoje Anglijoje. Po to, kai dingsta jų naujagimis, šeima tampa vis labiau paranojiška ir įtarinėja, kad su dingimu gali būti susijusi jų dukra Tomasin. Lėtai tvyranti įtampa ir baimės atmosfera filme yra puikiai išpildyta, o filmo įsipareigojimas laikytis istorinio tikslumo suteikia istorijai papildomo autentiškumo sluoksnio.

Vienas iš išskirtinių filmo „The Witch” elementų – įspūdinga to meto aplinka. Kostiumų dizainas, scenografija ir kinematografija prisideda prie filmo autentiškumo ir atmosferos pojūčio. Folkloro ir mitologijos panaudojimas filme taip pat suteikia istorijai papildomo gilumo ir paslaptingumo.

„The Witch” – tai filmas, kurį būtina pamatyti siaubo filmų gerbėjams. Dėl lėtai kaistančios įtampos ir stulbinančio laikmečio veiksmo jis išsiskiria iš gausaus žanro, o istorinis tikslumas ir folkloro panaudojimas suteikia istorijai gilumo ir autentiškumo. Jei mėgstate siaubo filmus, kuriuose daugiau dėmesio skiriama šiurpą keliančiam siaubui ir atmosferai, o ne staiga ekrane iššokantiems gąsdinimams, „The Witch” tikrai yra filmas, kurį turėtumėte pamatyti. Stulbinanti laikmečio aplinka ir istorinio tikslumo siekis paverčia jį unikaliu ir įsimintinu filmu, kuris jus sukrės ir privers susimąstyti.

Zona X: Sunaikinimas (Annihilation) – 2018 m.

2018 m. siaubo filmas „Annihilation” pasakoja apie mokslininkų grupę, kuri leidžiasi į pavojingą ekspediciją į ekologinės katastrofos zoną, vadinamą „Žiburiu”. Filmas, kurį režisavo Alexas Garlandas, sulaukė plataus kritikų pripažinimo dėl savo unikalios koncepcijos ir stulbinančių vaizdų.

Filme pasakojama apie biologę ir buvusią karę Leną, kuri prisijungia prie mokslininkų grupės, vykstančios vykdyti misijos į „Žiburį”. Grupės ekspedicija tampa vis pavojingesnė, nes jie susiduria su mutavusiais augalais ir gyvūnais, ir pradeda įtarti, kad katastrofos zonoje veikia kažkas grėsmingo. Filmo koncepcija yra unikali ir įsimintina, o panaudoti stulbinantys vaizdai ir specialieji efektai suteikia istorijai papildomą paslapties ir atmosferos sluoksnį.

Vienas iš išskirtinių filmo „Annihilation” elementų – vaidyba. Natalie Portman stipriai ir emocionaliai atlieka Lenos vaidmenį, taip pat stiprus ir filmo antraplanis aktorių ansamblis. Filme naudojami mokslinės fantastikos elementai, pavyzdžiui, vaizduojami mutavę augalai ir gyvūnai, taip pat suteikia istorijai papildomo gilumo ir paslaptingumo.

„Anihilation” yra privalomas filmas siaubo filmų gerbėjams. Dėl unikalios koncepcijos ir stulbinančių vaizdų filmas jau sužavėjo ne vieną siaubo filmų gerbėją, o geri aktoriai ir mokslinės fantastikos elementai suteikia istorijai gilumo ir paslaptingumo. Jei mėgstate siaubo filmus, kuriuose dėmesys skiriamas atmosferai ir akį rėžiantiems vaizdams, „Anihilation” tikrai yra filmas, kurį norėsite pamatyti. Dėl unikalios koncepcijos ir stulbinančių vaizdų tai įsimintinas ir gąsdinantis filmas, kuris neabejotinai privers jus tvirčiau laikytis už sofos krašto.

Namas girios glūdumoj (The Cabin in the Woods) – 2011 m.

„The Cabin in the Woods” – tai 2012 m. siaubo filmas, kuriame griaunamos tradicinio siaubo filmo konvencijos. Filmas, kurį režisavo Drew Goddardas, susilaukė plataus kritikų pripažinimo dėl savo išmintingo komentaro ir apverktinos pabaigos.

Filme pasakojama apie koledžo draugų grupę, kuri savaitgalį išvyksta į atokų namelį miške. Netikėtai patyrus keistų ir šiurpą keliančių nutikimų, jie ima įtarti, kad jais manipuliuoja nematomos jėgos. Išmintingas filmo komentaras apie siaubo žanrą ir panaudojimas suteikia istorijai papildomo gilumo ir humoro.

Vienas iš išskirtinių filmo „The Cabin in the Woods” elementų yra jo pabaigos posūkis, kuris jus priblokš. Filmas sumaniai griauna lūkesčius ir suteikia istorijai papildomą siaubo sluoksnį. Filme taip pat puikiai panaudotas humoras, kelios lengvos akimirkos padeda atsverti tamsią temą.

Apskritai „The Cabin in the Woods” yra filmas, kurį būtina pamatyti siaubo filmų gerbėjams. Dėl protingo siaubo žanro komentaro ir vingiuotos pabaigos jis išsiskiria iš perpildyto žanro, o siaubo ir humoro mišinys paverčia jį unikaliu ir įsimintinu filmu. Jei dar nematėte, būtinai įtraukite jį į savo žiūrimiausių siaubo filmų sąrašą. Tik būkite pasiruošę išties protu nesuvokiamoms akimirkoms.

Paukščio narvelis (Bird Box) – 2018 m.

„Bird Box” – 2018 m. siaubo filmas, kuriame pasakojama apie moterį, kuri užrištomis akimis turi orientuotis postapokaliptiniame pasaulyje, kad išvengtų į beprotybę išvarančių paslaptingų būtybių. Filmas, kurį režisavo Susanne Bier, susilaukė plataus kritikų pripažinimo dėl unikalios koncepcijos ir stiprių aktorių pasirodymų.

Filme pasakojama apie Maloriją, nėščią moterį, kuri bando išgyventi pasaulyje, kuriame paslaptingos būtybės, jas pamačiusios, varo žmones iš proto. Norėdama išlikti gyva, Malorija ir jos vaikai turi keliauti po pasaulį užrištomis akimis, pasikliaudami kitais pojūčiais, kad išvengtų mistinių būtybių. Filmo koncepcija unikali ir įsimintina, o aklumo kaip siaubo elemento panaudojimas suteikia istorijai papildomos įtampos.

Vienas iš išskirtinių filmo „Bird Box” elementų – vaidyba. Sandra Bullock suvaidino stiprią ir emocingą Malorės vaidmenį, o filmo antraplaniai aktoriai, įskaitant Johną Malkovichių ir Sarah Paulson, taip pat sukūrė puikius vaidmenis. Filme taip pat puikiai išnaudojama atmosfera ir įtampa, o filmo pabaigos posūkis jus priblokš.

Filmas „Bird Box” jau sužavėjo daugelį siaubo filmų žanro gerbėjų. Unikali koncepcija ir stiprūs aktorių pasirodymai sustiprina šio filmo transliuojamas emocijas, o atmosferos ir įtampos panaudojimas suteikia istorijai gilumo ir siaubo. Jei dar nematėte šio filmo, būtinai įtraukite jį į savo žiūrimiausių siaubo filmų sąrašą. Tik pasiruoškite tikrai nagus graužiančioms įtampos akimirkoms.

Apibendrinant

Apskritai siaubo filmai turi unikalią savybę jaudinti ir gąsdinti žiūrovus, o per pastarąjį dešimtmetį buvo išleista keletas tikrai išskirtinių šio žanro filmų. Nesvarbu, ar esate psichologinio siaubo, antgamtinio siaubo, ar senų laikų gąsdinimų gerbėjas, siaubo žanre kiekvienas ras ką nors sau. Taigi, jei esate nusiteikę gerai išsigąsti, būtinai peržiūrėkite šiuos anksčiau išvardintus siaubo filmus. Galbūt netikėtai rasite savo naują mėgstamiausią siaubo filmą.

Šiame gide rasite informaciją: kaip šiuos filmus žiūrėti nemokamai.

Taip pat skaitykite: geriausi animaciniai filmai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *