TOP 3 buhalterinės programos mažoms įmonėms

buhalterines programos

Jeigu esate mažos įmonės savininkas tikriausiai teko girdėti, kad siekiant pasisekimo versle, atsakingas žvilgsnis į įmonės finansus yra kritiškai svarbus. Įvairių statistikų duomenimis: 20 procentų mažųjų verslų bankrutuoja dar prieš baigiant antruosius veiklos metus. Tokią tendenciją lemia keletas pagrindinių priežasčių: neefektyvi pinigų kontrolė ir netinkama buhalterinė apskaita. Apžvalgininkų teigimu, programinė įranga, pritaikyta buhalteriniams reikalams, gali padėti išvengti tokių ir panašių kliūčių.

Nusprendėme apžvelgti pagrindines buhalterines programas mažoms įmonėms ir iš jų išskirti TOP 3. Visos šios sistemos yra įgijusios tarptautinį pripažinimą ir daugelyje dienraščių jomis patariama naudotis 2019-iais metais. Tikimės, kad ši medžiaga bus naudinga ir prisidės prie Jūsų įmonių stabilaus plėtojimosi.  

Kodėl mano įmonė turėtų naudotis buhalterinėmis programomis?

Niekam ne paslaptis, kad finansų apskaita yra komplikuota. Ji suvalgo didelę dalį mūsų laiko, ypač, kai nesame tam kompetentingi. Neretam verslininkui jau vien elementariausių darbų (tokių kaip sąskaitų apmokėjimas, pajamų sekimas) atlikimas yra sudėtingas, o ką jau kalbėti apie šiek tiek rimtesnius finansinius sprendimus, apmąstymus ir užduotis…

Tinkama programinė įranga buhalterinėje srityje leis pasiekti gerokai daugiau. Prieš pradedant naudojimąsi tokio tipo programomis, pirmiausia jas reikia aprūpinti reikiama informacija įmonės finansų klausimais: duomenys apie sąskaitas, pardavėjus, pirkėjus, parduodamus produktus ar paslaugas. Programa, pamatavusi visus nurodytus rodmenis, gebės pateikti puikias įžvalgas, leisiančias identifikuoti net ir pačias smulkiausias su verslu susijusias detales. Duomenys padės sekti verslo progresą – pakilimus ir nuosmukius. Taip galėsite matyti, kurios investicijos verslą iškėlė į viršų, kurios stagnavo. Šie rodmenys leis surasti tinkamiausią verslo vystymosi strategiją. Didžioji dalis buhalterinės programinės įrangos yra pritaikytos Androird ir Apple prietaisams, tad savo finansus galėsite stebėti bet kur ir bet kada. Jums reikės tik interneto.

Geriausios 2019-ųjų metų buhalterinės programos mažoms įmonėms

GoDaddy Bookkeeping

$3,99 per mėnesį.

Pliusai. Šios programinės įrangos mėnesio prenumeracijos kaina yra žema. Įrankiai tinkamai pritaikyti sąskaitų faktūrų išrašymui ir peržiūrėjimui. Į šią programą yra tiesiogiai įdiegta PayPal atsiskaitymų sistema, Amazon, eBay ir Etsy. Dėl šios priežasties šis įrankis yra puikus tiems verslininkams, kurie prekybą vykdo per išvardintuosius kanalus.

Minusai. Nėra projekto stebėjimo ar sąskaitų apmokėjimo funkcijų. Negalima kurti alternatyvių prisijungimų atskiriems vartotojams (viskas vyksta per vieną paskyrą). Ataskaitose leidžiama pateikti tik mažą informacijos apie klientus kiekį.

Zoho Books

$9,00 per mėnesį.

Pliusai. Ši programa yra brangesnė už aptartą GoDaddy, tačiau peržvelgus bendrą programinės įrangos buhalterinei apskaitai kontekstą, jos kaina yra optimali. Šios programos dizainas puikiai pritaikytas vartotojui. Labai išsamios ataskaitos formos su daugybe laukelių, kuriuose galima įvesti skirtingą informaciją apie konkretų veiksmą Gera projekto ir laiko stebėjimo sistema. Įranga pritaikyta dokumentų valdymo procesams. Aptarnaujantis personalas greitai reaguoja į visas naujas užklausas, padeda išspręsti problemas, konsultuoja. Programa idealiai tinka mobiliesiems telefonams.

Minusai. Ne visi sistemos privalumai yra pasiekiami Europos Sąjungos gyventojams, kai kuriomis funkcijomis gali naudotis tik Šiaurės Amerikoje gyvenantys žmonės.

Intuit QuickBooks Online

$28 per mėnesį.

Pliusai. Puikiai pritaikyta vartotojui. Programa paprasta naudotis. Lanksti ataskaitos forma – ji komponuojama iš įvairių pasirenkamų segmentų. Šimtai įskiepių palengvinančių darbą ar suteikiančių naujų galimybių vykdant buhalterinę apskaitą. Įdiegta nauja projektų valdymo sistema.

Minusai. Ši programinė įranga yra brangi. Prastos dokumentacijos galimybės.

Kompiuterinė programa nepakeis buhalterio

Pabaigai, norime pasakyti, kad jeigu neturėsite kompetencijos finansų valdyme, tai net ir pati brangiausia ir geriausia buhalterinė programinė įranga neatneš verslui sėkmės (bent jau kol kas). Sunku tvarkytis su įmonės pinigais, reikia pagalbos ar konsultacijų iš tikrų profesionalų? Rekomenduojame kreiptis į Nordgain! Nordgain.lt – finansų valdymo ir buhalterinės apskaitos paslaugas teikianti įmonė. Susisiekite su šiais profesionalais, o jie padės Jums sutvarkyti verslo finansinius reikalus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *