TOP 5 geriausios detektyvinės knygos kurias verta perskaityti

TOP 5 geriausios detektyvinės knygos

Detektyviniai romanai – populiarus literatūros žanras, kuriame daugiausia dėmesio skiriama nusikaltimams ir paslaptims. Juose dažnai vaizduojamas detektyvas – profesionalas, mėgėjas ar jau atsistatydinęs veikėjas, kuris tiria nusikaltimą ir, naudodamasis įkalčiais ir užuominomis, jį išaiškina. Detektyviniai romanai gyvuoja jau daugiau nei šimtmetį ir skaitytojų vaizduotę užkariauja jaudinančiais siužetais, sudėtingais veikėjais ir netikėtais posūkiais, todėl šį žanrą mėgsta įvairaus amžiaus ir išsilavinimo skaitytojai. Tai puikus grožinės literatūros ir kriminalinių nusikaltimų derinys, kuriuos pradėjus skaityti, darosi sunku atitraukti akis.

Šiame straipsnyje peržvelgsime Top 5 geriausias šių laikų detektyvines knygas, susilaukusias kritikų ir skaitytojų pripažinimo. Tad jeigu šios knygos dar nepateko į jūsų akiratį, drąsiai rekomenduojame jas perskaityti ir pasinerti į detektyvinio pasaulio sūkurį.

Mergina traukinyje (The Girl on the Train) – Autorė: Paula Hawkins, 2015 m.

Jei ieškote puslapius verčiančio romano, kuris privers jus spėlioti iki pat pabaigos, ieškokite Paulos Hawkins knygos „Mergina traukinyje”. Šis debiutinis romanas, išleistas 2015 m., užkariavo literatūros pasaulį ir greitai tapo viena populiariausių pastarųjų metų detektyvinių knygų serijų.

Istorija pasakoja apie Reičelės Vatson, išsiskyrusios ir bedarbės moters, kasdien važinėjančios traukiniu į Londoną, gyvenimą. Traukiniui važiuojant pro jos senąjį rajoną, Reičelė negali atsikratyti pavydo jausmo, stebėdama tobulą žmonių gyvenimą namuose, kuriuos anksčiau kasdien matydavo. Tačiau kai vienas iš tų žmonių, moteris, vardu Megan Hipvel, dingsta, Rachelė įsitraukia į tyrimą ir netrukus tampa pagrindine įtariamąja.

Vienas iš dalykų, dėl kurių „Mergina traukinyje” yra tokia žavi, yra nepatikimas pasakotojas. Reičelė yra nepatikima pasakotoja, ir istorijai vystantis tampa aišku, kad ji nėra patikimas informacijos šaltinis. Istorija pasakojama iš trijų skirtingų perspektyvų, ir skaitytojas pats turi nuspręsti, kuo pasitikėti, o kas meluoja. Tai skaitytoją nuolat įtraukia ir verčia įsitraukti, kol jis bando sudėlioti, kas iš tikrųjų nutiko Megan Hipvel.

Dar vienas aspektas, dėl kurio šis romanas toks intriguojantis, yra aplinka. Romano veiksmas vyksta Londone, priemiesčiuose ir mieste, o autorė puikiai perteikia skirtingų vietovių atmosferą. Kelionių traukiniu, rajonų ir miesto aprašymai suteikia skaitytojui vietos pojūtį ir prisideda prie bendro knygos įspūdžio.

Knygos „Mergina traukinyje” veikėjai sudėtingi ir gerai išvystyti. Pagrindinė veikėja Reičelė, nepaisant jos trūkumų, yra patraukli ir simpatiška veikėja. Kiti veikėjai, įskaitant Megan, Aną ir Tomą, taip pat gerai sukurti ir įvairiais būdais papildo istoriją. Autorė puikiai dėlioja istorijos ir personažų taškus, kad veikėjai jaustųsi tikri ir suteiktų istorijai gilumo.

Apibendrinant norime pasakyti, kad Paulos Hawkins knygą „Mergina traukinyje” būtina perskaityti detektyvinių romanų gerbėjams. Tai jaudinanti ir intriguojanti istorija, kuri privers jus spėlioti iki pat pabaigos. Puiki aplinka, sudėtingi personažai ir gerai apgalvotas siužetas – ši knyga tikrai patiks tiek šio žanro gerbėjams, tiek naujai norintiems įsitraukti skaitytojams. Taigi, sėskite į laivą ir leiskitės į intriguojančią kelionę kartu su Rachel Watson, nesigailėsite!

Dingusi (Gone Girl) – Autorė: Gillian Flynn, 2012 m.

Jei esate pasiruošę pasinerti į intriguojantį detektyvinės istorijos sūkurį, ieškokite Gillian Flynn knygos „Dingusi”. Šis 2012 m. pasirodęs romanas yra meistriškas psichologinio trilerio ir detektyvinio romano derinys, kuris privers jus spėlioti iki pat paskutinio sakinio pabaigos.

Istorija prasideda nuo Emi Duns dingimo per penktąsias vestuvių metines. Pagrindiniu įtariamuoju dėl jos dingimo tampa jos vyras Nikas Dunas, o vykstant tyrimui sužinome, kad jų santuoka toli gražu nebuvo tobula. Istorija pasakojama tiek iš Niko, tiek iš Amy perspektyvos, o sužinojus daugiau apie jų santykius tampa aišku, kad niekas nėra taip, kaip atrodo.

Vienas iš dalykų, dėl kurių detektyvinis romanas „Dingusi” taip įtraukia, yra nepatikimas pasakotojas. Tiek Nikas, tiek Amy yra įtarimus keliantys pasakotojai, o istorijai vystantis tampa aišku, kad jie nėra patikimi informacijos šaltiniai. Tai skaitytoją įtraukia ir prikausto prie kėdės, bandant sudėlioti, kas iš tikrųjų nutiko Amy Dunne.

Kitas aspektas, dėl kurio šis romanas toks intriguojantis, yra aplinka. Romano veiksmas vyksta mažame Misūrio miestelyje, o autorius puikiai perteikia vietovės atmosferą. Miestelio ir jo gyventojų aprašymai suteikia skaitytojui vietos pojūtį ir sustiprina bendrą knygos įspūdį.

Detektyvinio romano „Dingusi” veikėjai sudėtingi ir gerai išvystyti. Pagrindiniai veikėjai Nikas ir Amy, nepaisant jų trūkumų, yra patrauklūs ir simpatiški. Kiti veikėjai, įskaitant Niko seserį ir Amy tėvus, taip pat gerai sukurti ir įvairiais būdais papildo istoriją. Autorė puikiai dirba, kad veikėjai atrodytų tikri ir suteiktų istorijai gilumo.

Apibendrinant norime pasakyti, kad Gillian Flynn knygą „Dingusi” būtina perskaityti detektyvinių romanų gerbėjams. Tai jaudinanti ir intriguojanti istorija, kuri privers jus spėlioti iki pat pabaigos. Puiki aplinka, sudėtingi personažai ir gerai apgalvotas siužetas, todėl kiekvienas liks nustebintas šios knygos siužeto posūkiais ir sukurta atmosfera.

Sausra (The Dry) – Autorė: Jane Harper, 2016 m.

Ar esate pasiruošę leistis į įtemptą detektyvinį romaną? Tokiu atveju ieškokite Jane Harper knygos „Sausra”. Šio 2016 m. išleisto debiutinio romano veiksmas vyksta mažame Australijos miestelyje Kievarroje ir pasakoja apie federalinį agentą Aaroną Falką, kuris grįžta į gimtąjį miestelį į savo geriausio vaikystės draugo, neva nužudžiusio savo šeimą, o paskui ir save, laidotuves. Tačiau pradėjęs tyrimą, A. Falkas ima suprasti, kad viskas nėra taip, kaip atrodo, o mažo miestelio paslaptys gali būti pavojingesnės, nei jis kada nors įsivaizdavo.

Vienas iš dalykų, dėl kurių ši knyga tokia žavi, yra veiksmo vieta. Nedidelis Kievarros miestelis yra pats savaime veikėjas, o autorius puikiai perteikia vietovės, kenčiančios nuo didelės sausros, atmosferą. Miestelio ir jo gyventojų aprašymai suteikia skaitytojui vietos pojūtį ir prisideda prie bendro knygos įspūdžio. Karštis ir sausra vietovėje taip pat didina istorijos įtampą.

Kitas aspektas, dėl kurio šis romanas toks intriguojantis, yra veikėjai. Falkas yra sudėtingas ir gerai išplėtotas personažas, jo santykiai su geriausiu vaikystės draugu ir kitais veikėjais taip pat gerai sukurti ir įvairiais būdais papildo istoriją.

Knygos „Sausra” siužetas taip pat yra išskirtinis knygos bruožas, jis gerai apgalvotas ir išlaiko skaitytoją įsitraukusį bei nuolatos įsitempusį. Autorė puikiai stengiasi priversti skaitytoją spėlioti, o istorijos posūkiai yra gerai apgalvoti ir nenuspėjami.

Ši Jane Harper knyga „Sausra” yra privalomas skaitinys detektyvinių romanų gerbėjams. Tai įtraukianti ir intensyvi istorija, turinti puikią aplinką, sudėtingus personažus ir gerai apgalvotą siužetą. Tad jei ieškote gero ir intriguojančio detektyvinio romano, ši knygas yra puikus pasirinkimas.

The Force – Autorius: Don Winslow, 2017 m.

Ieškote šiurkštaus, sudėtingo siužeto detektyvinio romano, kuris prikaustytų jus prie kėdės krašto? Ieškokite Dono Winslow „The Force”. Šis 2017 m. pasirodęs romanas – tai meistriškas kriminalinės literatūros ir policijos procedūrinio romano derinys, kuriame negailestingai žvelgiama į Niujorko policijos departamento vidų.

Istorija pasakoja apie detektyvo Denio Malonės, vadovaujančio elitiniam Niujorko policijos padaliniui, vadinamam „The Force”, gyvenimą. Malonė ir jo komanda yra atsakingi už Harlemo gatvių saugumą, tačiau istorijai įsibėgėjant paaiškėja, kad jų metodai ne visada yra teisingi. Malonė įsipainioja į korupcijos ir apgaulės tinklą, todėl, norėdamas išlikti, jis turi plaukti pavojingais departamento ir miesto vandenimis.

Vienas iš dalykų, dėl kurių „The Force” yra tokia įtraukianti, yra rašymo stilius. Don Winslow rašo šiurkščiai ir realistiškai, o vaizduodamas Niujorko policiją, jis nesikuklina. Jis piešia ryškų miesto ir jo gyventojų paveikslą, o skaitytojas negali neįsitraukti į istoriją. Rašymas taip pat prisodrintas humoro, dėl kurio knyga tampa dar malonesnė.

Dar vienas aspektas, dėl kurio šis romanas toks intriguojantis, yra veikėjai. Malonas yra sudėtingas ir gerai išplėtotas personažas, o jo santykiai su komanda ir kitais veikėjais taip pat gerai apgalvoti ir įvairiais būdais papildo istoriją. Autorius puikiai dirba, kad veikėjai jaustųsi tikri ir suteiktų istorijai gilumo.

Ši Don Winslow knyga turi įtraukiančią ir intensyvią istorija, kuri sudomins daugelį skaitytojų. Knyga yra puikiai parašyta, joje vyrauja sudėtingi veikėjai ir gerai apgalvotas siužetas, todėl ji tikrai patiks ir šio žanro gerbėjams, ir naujokams. Tad, griebkite policijos ženkliuką ir leiskitės į nenuspėjamą gatvės gyvenimą su detektyvu Deniu Malonu.

Grandinė (The Chain) – Autorius: Adrian McKinty, 2019 m.

Ar esate pasiruošę įtemptai ir jaudinančiai kelionei? Tada ieškokite Adriano McKinty knygos „Grandinė”. Šis 2019 m. romanas pasakoja apie Rachelę Klein, vienišą motiną, kuri desperatiškai siekia, kad jos sūnus įstotų į prestižinę privačią mokyklą. Išgirdusi apie „Grandinę” – slaptą ir nelegalią schemą, pagal kurią tėvai gali išsipirkti kelią į mokyklą apsikeisdami vaikais, ji priversta priimti sprendimą, kuris visiems laikams pakeis jos gyvenimą.

Vienas iš dalykų, dėl kurių ši knyga yra tokia įdomi, tai unikali idėja. Idėja, kad tėvai, keisdamiesi vaikais, perka kelią į mokyklą, yra ir intriguojanti, ir šiurpinanti, ir verčianti skaitytoją sekti siužeto vingiais ir klausinėti savo moralinius įsitikinimus. Autorė puikiai tyrinėja tamsiąją auklėjimo ir švietimo pusę, o skaitytojas negali neįsitraukti į istoriją.

Dar vienas aspektas, dėl kurio šis romanas toks intriguojantis, yra veikėjai. Reičelė Klein yra patraukli ir simpatiška veikėja, o jos santykiai su sūnumi ir kitais veikėjais yra gerai apgalvoti ir įvairiais būdais papildo istoriją.

Pabaigai

Apibendrinant norime pasakyti, kad Adriano McKinty knygą „Grandinė” būtina perskaityti detektyvinių romanų gerbėjams. Tai įtempta ir jaudinanti istorija, kuri įtrauks jus iki paskutinio knygos puslapio. Puiki idėja, sudėtingi veikėjai ir gerai apgalvotas siužetas, todėl ši knyga tikrai patiks tiek šio žanro naujokams, tiek detektyvų veteranams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *