Vienas svarbiausių šaltojo sezono klausimų: iš kur gauti vitamino D?

Kartu su šaltuoju sezonu, ateina ir daug svarbių klausimų, į kuriuos ieškome atsakymų. Kaip ir kuo šildyti namus, nepatiriant didelių išlaidų? Kaip natūraliai stiprinti imunitetą? Kokius drabužių derinius pasirinkti, kad būtų ir šilta, ir atrodytume stilingai? Dar vienas svarbus klausimas, į kurį taip pat ieškoma atsakymo, yra toks: iš kur gauti vitamino D, kai dienos tokios trumpos ir saukės šviesos taip mažai? Gera žinia ta, kad vitamino D šaltinių yra ne tiek jau ir mažai, tad jums belieka tik pasirinkti tinkamiausius.

Vienas iš būdų užtikrinti, kad jums netruktų vitamino D, yra kanapių aliejaus vartojimas. CBD aliejus Lietuvoje vis labiau vertinamas dėl savo naudingų savybių, o gera žinia ta, kad vartodami šį aliejų, savo organizmą papildysite ne tik vitaminu D, bet ir kitais vitaminais, o taip pat ir kaliu, magniu. Dar daugiau, šio gaminio vartojimas gali sumažinti cukrinio diabeto, vėžio, širdies ligų, depresijos tikimybę. Taip pat – sumažinti potraukį saldumynams, pagerinti plaukų ir odos būklę.

Lašišos kepsnys ar iš jos pagamintos salotos, turėtų tapti kuo dažnesniais jūsų pietumis arba vakariene, jei norite, kad jums netrūktų šio svarbaus vitamino. Taigi bent 3 kartus per savaitę pasimėgaukite patiekalais iš šios žuvies. Tiesa, renkantis lašišą, reikėtų prisiminti ir tai, kad laukinės šios rūšies žuvys turi daugiau vitamino D, nei užaugintos pramoniniu būdu. 

Kiaušinių tryniai – dar vienas vitamino šaltinis, tad kuo dažniau jais gardinkite sumuštinius ar salotas, taip pat galite pasigaminti ir puikaus skonio užtepėlių. Jas pagaminti užtruksite vos kelias minutes (galite naudoti įvairius, sau patinkančius komponentus – sūrį, avokadą, česnaką, žalumynus) ir turėsite ne tik skanų, bet ir sveikatai naudingą užkandį.

Verta pastebėti ir tai, kad šiandien jau galima įsigyti ir greito paruošimo avižinių dribsnių, kurie yra praturtinti vitaminu D. Tą patį galima pasakyti ir apie kai kuriuos riešutų gėrimus. Taigi, dubenėlis košės, kuri buvo paruošta iš vitaminu D praturtintų dribsnių bei stiklinė šiuo vitaminu papildyto riešutų gėrimo, gali būti puiki jūsų dienos pradžia. Apelsinai daugeliui savo išvaizda ir spalva primena saulę. Tačiau juos su saule reikėtų sieti ne tik dėl spalvos ar formos, bet ir todėl, kad stiklinė šviežiai spaustų apelsinų sulčių, taip pat papildys jūsų organizmą vitaminu D.

Taigi, net ir tuo atveju, jei rudenį ar žiemą saulė dažnai slepiasi po niūriais debesimis,  o temsta labai anksti, pernelyg nerimauti nereikėtų – vistiek turime galimybę aprūpinti savo organizmą svarbiu vitaminu, tereikia tik priimti tam tikrus sprendimus. Pavyzdžiui, pradėti dieną kanapių aliejumi, dubenėliu košės, kuri buvo paruošta iš šiuo vitaminu praturtintų dribsnių bei stikline riešutų gėrimo, kuriame taip pat yra vitamino D. Taip pat reikėtų nepamiršti ir šviežiai spaustų apelsinų sulčių. Na, o pietums ar vakarienei, reikėtų kuo dažniau rinktis patiekalus iš lašišos, ar užkandžius, kurie pagardinti kiaušinių tryniais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *