Technologijų dėka Lietuvoje intensyviai plečiasi technologijų sektorius

Populiariausios verslo sritys Lietuvoje, didmeninė, mažmeninė prekyba, o taip pat ir transporto priemonių remontas. Taip pat vertėtų paminėti statybų bei nekilnojamo turto sritį. Tokio verslo priežastys lengvai nuspėjamos. Juk žymiai paprasčiau įkurti verslą, kurio pagrindis principas būtų „pirkti ir parduoti“. Tokio verslo dėka galima atidaryti ne tik dideles parduotuves, bet ir kioskelius ar pradėti prekybą internete. Galima sakyti, kad verslu Lietuvoje norinčios užsiimti įmonės ir norėdamos pasirinkti lengvesnį kelią, renkasi tarp prekybos ir remonto sričių. Tokią įtaką daro ne tik geografinė padėtis, (Lietuva yra tranzitinė šalis ES ir Rytų), bet ir paklausa,tinkmas pavyzdys galėtų būti seni, dažnai gendantys automobiliai, kuriuos reikia taisyti. Tad, remonto verslas Lietuvoje – labai paklausus. Tobulėjančios technologijos neaplenkia ir verslo Lietuvoje. Technologijų įtaka kaip ir kiekvienoje srityje taip ir čia – didelė. Vieniems verslams keliama rizika išnykti, kiti privalės prisitaikyti. Tačiau technologijos turi ir didelę naudą. Kuriami nauji verslai leidžia mums būti pastebėtais pasaulyje.

Taip pat Lietuvoje populiarėja verslas virtualioje erdvėje. Verslininkai atsižvelgdami į pirkėją bei jo poreikius kuria elektronines parduotuves, kuriose būtų platus prekių asortimentas, jas būtų patogu rasti bei siūlo palankias sąlygas. Pavyzdžiui, galimybę grąžinti netikusią prekę arba nemokamą pristatymą. Apsipirkti elektroninėse parduotuvėse vilioja laiko taupymas, kontakto su pirkėju nebuvimas ar greičiau pastebimos akcijos. Elektroninių parduotuvių gausa bei prekių įvairovė leidžia neišėjus iš namų įsigyti ne tik drabužių ar aksesuarų, bet ir elektroniką ar grožio ir sveikatos prekes.

Dar viena nauja sritis Lietuvos versle – startuoliai. Nors tai gana naujas dalykas, tačiau jis plečiasi nežmonišku greičiu. Geros ir unikalios idėjos greitai sulaukia rėmėjų bei investuotojų. Startuolių komandos naudodamos šiuolaikines technologijas kuria įvairius produktus: pradedant kompiuteriniais žaidimais ir baigiant chemine medžiaga 3D spausdintuvams.

Nors tokių verslų, susijusių su technologijomis ir mokslu yra žymiai mažiau nei prekybos ar transporto, tačiau technologijų dėka jie sparčiai įgauna pagreitį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *