GPS ir navigacijos programėlės pakeitė tai, kaip mes keliaujame šiais laikais. Prieiga kelio maršruto nuorodų, eismo kelyje naujienų, kelionei iš taško A į tašką B optimaliausio maršruto paskaičiavimo, pranešimų apie šalia esančius viešbučius, restoranus, degalines ir nuostabaus kraštovaizdžio vietoves pasiekiama keliais pirštų paspaudimais.
Tačiau, daugeliui šiuos patogumus teikiančioms programėlėms yra reikalingas nuolatinis interneto ryšys, o internetas, nuklydus į nežinomus kraštus, ne visada gali būti pasiekiamas.
Jeigu norite gauti kelionės maršruto nuorodas be interneto, arba turite labai ribotą interneto duomenų planą, galite savo išmaniajame įrenginyje įsidiegti žemėlapių programėlę, kuri palaiko žemėlapius ir kelio maršruto nuorodas, nenaudojant mobiliųjų interneto duomenų. Tad šiame straipsnyje pateiksime 3 geriausias navigacijos programėles, kuriomis galėsite naudotis be interneto prieigos.
Visos navigacijos programėlės teikiančios maršruto nuorodas be interneto veikia atsisiunčiant duomenis apie vietos žemėlapį į telefoną, todėl prieš keliaudami, namuose ar vietose kur yra nemokamas Wi-Fi, atsisiųskite norimos vietos žemėlapį, o telefone patartina turėti bent 500 MB laisvos vietos atsisiuntimui.
-
Google Maps
Tai yra tarp daugelio vartotojų populiariausia navigacijos programėlė dėl savo aiškumo ir paprastumo, ir dalinai dėl to, nes visuose Android operacinės sistemos telefonuose ji yra iš anksto įdiegta. Šalia paprasto ir intuityvaus dizaino, programėlė taip pat yra patraukli tuo, kad nebūtina atsisiųsti visą šalies žemėlapį, ekrane galite pažymėti konkrečia vietą ar regioną, kuriame lankysitės ir atsisiųsti tik pasirinktą žemėlapio dalį. Taip telefone sutaupysite vietos, tačiau išvykę už žemėlapio ribų nebegausite maršruto nuorodų.
Programėlė veikia gana sklandžiai, tačiau naudojantis žemėlapiais be interneto, nuorodos balsu nebeveikia, todėl nuolatos turėsite žvilgčioti į telefono ekraną, kad nepražiopsotumėte posūkio.
Kitas programėlės minusas yra tai, kad atsisiųsti pasirinktiniai žemėlapiai neturi pavadinimo, todėl norint ištrinti nebereikalingus žemėlapius, gali užtrukti nemažai laiko.
-
HERE WeGo
Sekanti iš populiariausių navigacijos programėlių yra Here WeGo. Šios programėlės pagrindinis pranašumas lyginant su Google Maps yra tai, kad maršruto nuorodos yra pateikiamos balsu, net ir neprisijungus prie interneto. Žinoma prieš pradėdami savo kelionę turėsite atsisiųsti žemėlapius. Tačiau tai padaryti yra labai paprasta – tik įsijungus, programėlę iš karto siūlo atsisiųsti visos šalies arba regiono kuriame esate žemėlapį, taip pat nurodydama kiek vietos telefone užims žemėlapio atsisiuntimas.
Pagrindinis minusas yra tai, kad programėlė nerodo, į kurią kelio juostą reikia persirikiuoti norint išvažiuoti iš greitkelio.
-
Maps. Me
Maps. Me nuo kitų navigacijos programėlių išsiskiria tuo, kad ši programėlė specialiai pritaikyta naudotis be interneto ryšio, todėl net ir turėdami prieigą prie interneto, tačiau neatsisiuntę vietos žemėlapio negalėsite naudotis programėlės funkcijomis. To pasėkoje, programėlės paieškos funkcija yra ne tokia patogi, kadangi ieškoti galėsite tik vietų, kurios yra jūsų atsiųstuose žemėlapiuose, tad surasti tam tikras lankytinas vietas gali būti kiek sudėtinga.
Žvelgiant iš kitos pusės programėlė džiugina savo tikslumu, kadangi žemėlapius nuolatos atnaujina internetinė vartotojų bendruomenė, todėl programėlėje rasite pažymėtus mažiau žinomus kelius, daugybę lankytinų vietų ir balsu pateikiamas maršruto nuorodas.
Prasčiausia yra gūglo navigacija ( keistai rodomi gatvių pavadinimai, visiškai nėra namų numeracijos).
Maps me truputi geriau , bet irgi yra netikslumų. Ir visų navigacijų bendras brokas – neįskaitomi šriftai.Atrodo kad programėlės žmonėms su mikroskopais vietoj akių.