Automobilio patikra pagal VIN: AutoDNA apžvalga

Gyvenimo tempui vis greitėjant ir augant poreikiui kas dieną nuvykti iš taško A į tašką B, beveik kiekvienas iš mūsų kažkuriuo gyvenimo laikotarpiu susimastome apie automobilio įsigijimą. Pirkdami automobilį tikimės, kad jis bus tvarkingas, patikimas ir kelionės su juo teiks tik malonumą, todėl nenuostabu, kad dažnai tai yra viena iš didžiausių investicijų mūsų gyvenime. Deja kiekvienas turime skirtingas pirkimo galimybes ir ne visų kišenėse guli pinigų suma naujutėlaičiam automobiliui įsigyti, todėl tenka šiek tiek pataupyti ir pirkti naudotą automobilį, kuris prieš tai priklausė kitam vairuotojui. Automobiliai turi daugybę judančių dalių, kurios su laiku dėvisi ir priklausomai nuo įvairių aplinkybių ir pačio vairuotojo vairavimo įgūdžių, automobilio praeitis ir atsiradę defektai gali skirtis. Todėl perkant dėvėtą automobilį kyla problema: kaip sužinoti ar automobilis neturi kritinių defektų ir automobilį parduodantis asmuo neketina atsikratyti senu „laužu“ arba dar blogiau – vogtu automobiliu?

Internete pastaruoju metu populiarėja automobilių istorijos ataskaitų teikimo puslapiai, kuriuose iš įvairiausių internetinių duomenų bazių yra surenkama informacija apie Europoje ir JAV eksploatuojamas transporto priemones. Pasinaudodami šių puslapių paslaugomis, galite sužinoti naudingos informacijos apie jus dominantį automobilį. Viena iš svetainių teikiančių šias paslaugas yra www.autodna.lt, kurią šiame straipsnyje ir apžvelgsime.

Kodėl verta atlikti automobilio patikrą?

Retais atvejais pasiseka rasti automobilio pardavėją, kuris metų metus kruopščiai prižiūrėjo automobilį, laiku keisdavo besidėvinčias dalis, įvairius automobilio darbui reikalingus skysčius bei tepalus, ir galiausiai nusprendė paskelbti automobilį pardavimui. Perkant naudotą automobilį dažniausiai susiduriama su tokiu scenarijumi, kai iš išorės ir salono viduje automobilis atrodo tvarkingai, tačiau po variklio dangčiu slepiasi kokia nors problema, kurios plika akimi nepastebėsi, o automobilio savininkas norėdamas pasipelnyti tikrai apie ją neužsimins. Tad įsigiję automobilį už tuo metu patraukliai atrodančią, kainą vėliau galite sužinoti, kad reikės paploti papildomą sumelę pinigų gedimo remontui, kad galėtumėte naudotis automobiliu. Padėti išvengti tokių ir kitų nemalonumų gali paprasčiausia automobilio patikra pagal automobilio VIN numerį, kurio galite paprašyti automobilį parduodančio asmens.

Kokią informaciją apie dominantį automobilį gausiu iš AutoDNA puslapio?

Atliekant automobilio istorijos patikrą AutoDNA puslapyje jums bus suteikta ši informacija:

  • Palyginamoji informacija – pateikiama vidutinė panašių automobilių rida, įvertinant automobilio pagaminimo metus, eksploatavimo laikotarpį ir naudojamas skirtingas kuro rūšis (benziną, dyzeliną). Tačiau tai nėra tiksli jūsų tikrinamo automobilio rida, o tik apskaičiuotas vidurkis, lyginant su kitais šios markės ir modelio automobiliais. Todėl ši informacija yra skirta tik bendram supratimui ir nuo jūsų automobilyje rodomų odometro duomenų gali skirtis.

Visgi jeigu AutoDNA pateiktoje ataskaitoje vidutinė rida yra gerokai didesnė, nei rodo automobilio odometras, nevertėtų atmesti prielaidos, kad odometro rodmenys yra suklastoti.

  • Automobilio informacija – pateikiama pagrindinė informaciją apie tikrinamą automobilį, kuri yra aptinkama pagal jūsų įvesta automobilio VIN numerį, arba kitaip žinomą kaip kėbulo numerį. Čia sužinosite tokia informaciją, kaip automobilio gamintojo pavadinimą, modelio pavadinimą, kėbulo tipą (sedanas, universalas, hečbekas, kupė, minivenas ir kiti), originalią kėbulo spalvą, variklio pavadinimą, variklio galią, variklio darbinį tūrį, naudojamo kuro tipą (benzinas, dyzelinas, hibridas, elektra) pavarų dėžės tipą, pavaros tipą, automobilio surinkimo šalį, metų laikotarpį, kuri buvo leidžiama šio modelio gamyba, automobilio pagaminimo metus, transmisijos tipą ir kitą informaciją.

Atskaitos išsamumas automobilio informacijos skiltyje gali skirtis, priklausomai nuo to, kokią jos dalį užkodavo VIN numeryje gamintojas.

  • Informacija apie gamintoją – pateikiama informacija apie automobilių gamintoją. Šioje skiltyje naudingos informacijos nedaug, tačiau galite sužinoti tikslų gamintojo pavadinimą, šalį ir miestą, kurioje yra įkurta gamyklą, bei gamyklos veiklos pradžios datą.
  • Įranga – pateikiama informacija apie automobilyje įdėtą įrangą arba, kitaip tariant komplektaciją. Šioje skiltyje rasite įrašus, kurie nurodo kėbulo dažų spalvą, vidaus apdailos medžiagų spalvą, išorės apdailos detalių informaciją (buferių, moldingų, veidrodėlių, durų rankenėlių), automobilio stiklų spalvą, garso sistemos ir navigacijos tipą, oro pagalvių skaičių automobilyje, žibintų tipą, integruotą sėdynių šildymą ir kita.

Pasinaudodami suteikta informacija galite pasitikrinti, ar automobilyje vis dar yra sumontuotos originalios gamintojo dalys. Vizualiai apžiūrėję automobilį matysite, ar tokios dalys kaip dažų spalva, vidaus medžiagos, apdailą, stiklas, garso sistema, apmušalai ir kita atitinka patikros ataskaitoje pateiktus duomenis. Jeigu pastebėjote nors vieną neatitikimą tarp automobilio ir gamintojo deklaruojamos konfigūracijos, gali reikšti, jog transporto priemonė, kažkuriuo laikotarpiu buvo pažeista ir remontuota.

  • VIN patikra – pateikiama informacija, kuri nurodo ar automobilio VIN numeris yra teisingas. Tačiau šią informaciją suteikia ne visi automobilių gamintojai.
  • Vogtų automobilių duomenų bazės tikrinimas – pateikiama informacija, sukaupta iš kitų šalių vogtų automobilių duomenų bazių, į kurias yra talpinami duomenys apie automobilius, kurių savininkai buvo pranešę teisėsaugos institucijoms apie automobilio vagystę. Skiltyje parodomą, kokių šalių duomenų bazėse buvo ieškoma, kokios institucijos duomenų bazėse buvo ieškoma informacijos, ir ar yra užfiksuota vagystės atvejų.

Derėtų atsižvelgti, jog AutoDNA puslapio kūrėjai šiuos duomenis pataria traktuoti kaip rekomendacinio pobūdžio, ir primygtinai prašo papildomai patikrinti šių duomenų tikslumą atsakingose institucijose, tokiose kaip policija ar kitose teisėsaugos įstaigose. Visgi, jeigu ataskaitos rezultatuose yra minima, jog nors vienoje iš duomenų bazių yra užfiksuota automobilio vagystė, būtinai kreipkitės į policiją.

  • Automobilio istorija – pateikiama informacija apie anksčiau užregistruotus automobilio duomenis. Čia matysite konkrečiu laikotarpiu įvairiose duomenų bazėse (draudimo, techninės apžiūros ir kitų) užfiksuotus odometro rodmenis.

Galėsite patikrinti užfiksuotus įrašus apie avarijas, oficialių automobilių servisų remontų atliktus darbus ir darbų kainas.

Tai pat galite matyti įrašus iš oficialių institucijų dėl konkrečių atvejų registravimo (automobilio ekspertizė, techninė apžiūra, registracija, įrašai apie užregistruotas vagystes ir kita).

Šioje skiltyje patogiausia ir daugiausiai informacijos suteikianti dalis yra Automobilio istorija chronologine tvarka, kurioje chronologiškai matysite kiekvieną smulkiausią užregistruotą įvykį, susijusį su automobiliu. Šie duomenys labai pravers norint sužinoti ar automobilis neturėjo rimtų pažeidimų, dėl kurių automobilio kaina galėjo smarkiai kristi, taip pat ar nėra paslėptu kritinių pažeidimų, po autoįvykių.

  • Gamintojų atšaukimai – pateikiama informacija apie gamintojų atšaukimus dėl brokuotos gamybos serijos, kurios metu paaiškėjo kritiniai automobilio defektai. Šie defektai gali būti susiję su kitų įmonių gaminamomis dalimis (pavyzdžiui, oro pagalvių, žibintų, stiklų defektais). Įgaliotas automobilio gamintojo atstovas dažniausiai yra informuojamas apie šias problemas ir jas turėtų sutvarkyti nemokamai, todėl pasitikrinti ar nemokamas remontas jums galioja, apsimoka.
  • Tikrinimų istorija – pateikiama informacija apie konkrečios transporto priemonės istorijos tikrinimo dažnumą, tikrinimo laiką ir vietą. Ši informacija praverčia transporto priemonės pirkėjui, leisdama sužinoti, ar kas nors anksčiau domėjosi šiuo konkrečiu automobiliu. Taip galite sužinoti kiek ilgai bandoma parduoti skelbimuose rastą automobilį ir pasitikrinti ar nebuvo bandyta automobilio perparduoti vos nupirkus.
  • Archyvinės automobilio nuotraukos – pateikiamos turimos automobilio nuotraukos, kuriose galima pastebėti ar automobilis buvo patekęs į autoįvykį, ir kokie pažeidimai atsirado po jo. Taip pat matysite ar automobilio išvaizda, dėl įvairių priežasčių (remontas, detalių keitimas, dažymas) laikui bėgant nepakito.

Kiek kainuoja AutoDNA automobilio istorijos ataskaitos teikimo paslauga?

Automobilio patikros paslauga AutoDNA puslapyje, priklausomai nuo automobilio markės ir sukauptų duomenų kiekio gali skirtis, tačiau vidutinė automobilio patikros kaina vidutiniškai svyruoja nuo 7 iki 15 €.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *