Didžiausios klaidos, renkantis darbo drabužius

Darbo drabužiai turi daug funkcijų: suteikia darbuotojams komfortą ir saugumą, sukuria patrauklų įmonės įvaizdį ir pagerina klientų pasitikėjimą. Įprasti drabužiai darbo aplinkoje greitai plyšta ir atrodo netvarkingi, o specialūs darbo drabužiai sukurti taip, kad būtų patvarūs, patogūs dėvėti ir apsaugotų darbuotojus nuo galimų pavojų. Rinkoje yra daugybė darbo drabužių rūšių, todėl labai svarbu pasirinkti tinkamus darbo drabužius ir išvengti dažniausiai pasitaikančių klaidų. 

Atskiro mūsų dėmesio reikalauja ir darbo avalynė. Ji yra būtina kiekvienam, nes užtikrina kojų saugumą, apsaugo nuo sužeidimų darbe. Be to, tinkamai pasirinkti darbiniai batai neleidžia kojoms pavargti. Ypač jei atliekami darbai, kai reikia daug vaikščioti, pasirinkus kojai pagal darbo specifiką pritaikytus darbinius batus, net po ilgos darbo dienos jos neįsiskausta. Geriausi darbiniai batai internetu yra čia.

Pirmoji klaida: neatsižvelgiama į darbo pobūdį ir reikiamą drabužių funkcionalumą

Tam tikrų sričių darbuotojai privalo dėvėti savo darbui tinkamus drabužius. Apsauginė apranga turi būti parinkta atsižvelgiant į konkrečią darbo situaciją. Kuo darbo aplinkoje didesnė profesinė rizika, tuo atsakingiau reikėtų tai daryti: atidžiai išanalizuoti saugumo poreikį ir parinkti tinkamiausią standartą. Yra daugybė apsauginių parametrų, į kuriuos atsižvelgiant gaminami darbo batai ir darbo apranga, pavyzdžiui: apsauga nuo šalčio, nuo aukštų temperatūrų, drėgmės, korozinių skysčių ir kitų neigiami veiksnių, dėl to reikia atsižvelgti į atitinkamą darbo specifiką.

  • Statybos, pramonės, gamybos, paslaugų ir žemės ūkio sektoriuose populiariausi drabužiai yra skirti naudoti profesionalams. Tokios rūšies darbo rūbai yra itin gerai matomi, atsparūs karščiui, riebalams, lietui ir šalčiui, turi elektrostatinių savybių ir yra atsparus chemikalams. Su tokiais darbo rūbais galima jaustis saugiai ir užtikrintai.
  • Dirbant keliuose ar tokiomis sąlygomis, kai darbuotojai turi būti akivaizdžiai matomi, būtina dėvėti gerai matomus drabužius. Galimos trys šių rūbų klasės. Kuo aukštesnis lygis, tuo geriau asmuo ir jo rūbas matomas. Svarbu pabrėžti, kad visi drabužiai turi sudaryti trečiąją (auksčiausio matomumo)  kategoriją. Pavyzdžiui: pasirinkus pirmos klasės kelnes  ir antros klasės striukę sumoje bus pasiektas trečios, reikalingos klasės standartas. Todėl nesant poreikiui, kiekvienas drabužis atskirai neprivalo būti trečios klasės.
  • Lietuvoje lauko darbininkams itin svarbūs darbo drabužiai, ypač rudens ir žiemos sezonais, kurių metu reikia saugotis nuo nepalankių oro sąlygų. Čia galima išskirti dvi klaidas, iš kurių viena yra ypač svarbi. Pirma, reikia paneigti seną mitą – kuo storesni drabužiai (pavyzdžiui, striukės, kelnės, darbo drabužiai), tuo šilčiau bus. Šiandien lauko drabužiai siuvami naudojant termoizoliacinę medžiagą „PrimaLoft“, kurią sudaro daugybė labai plonų siūlų, sudarančių oro kišenes, kurios sugeria kūno šilumą iš vidaus ir apsaugo nuo išorinių drabužių. Kuo didesnė šios medžiagos gramatūra drabužio sudėtyje, tuo aukštesnis jo atsparumas šalčiui. Primaloft medžiaga net 28% šiltesnė nei analogiškos medžiagos, atspari vandeniui, pralaidi orui, todėl leidžia kvėpuoti odai, greitai džiūstanti, nesipūkuojanti ir suspausta nepraranda savo savybių, todėl labai patogu keliaujant.

Svarbu investuoti į rankų apsaugą, nes niekas darbe nenori jų susižeisti. Rankos turi būti tinkamai uždengtos, netinka paprastos pirštinės, geriausia rinktis lateksines pirštines, nes jos geriausiai priglunda ir atrodo lyg antros rankos. Dažniausiai nešiojamos medžiaginės pirštinės, kurios nėra kokybiškiausios. Pirštinių galima įsigyti čia: https://www.atvila.lt/lt/produktai/darbo-pirstines/ziemines-pirstines.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *