Kodėl neverta taupyti ir geriau įsigyti terasai stoginę su karkasu?

Terasa suteikia galimybę praleisti daugiau laiko lauke ir įkvėpti gryno oro. Stogo įrengimas terasoje gali būti geras sprendimas, leidžiantis praleisti daugiau laiko lauke, nesijaudinant dėl ​​trumpalaikio lietaus vasarą. Be to, terasos stogas gali gerai užstoti saulę, ji užstos didelius apačioje esančius langus ir padės išlaikyti žemą kambario temperatūrą.

Stogas terasai yra puikus sprendimas norint sukurti patogią erdvę terasoje. Dažnai montuojami terasoje pastebėjome, kad pasirinkta terasos vieta nėra tinkama, ne visada galime mėgautis terasos teikiamais pranašumais. Todėl norint užtikrinti patogumą ir galimybę naudotis terasa ne tik vasarą, bet ir kitais metų sezonais, naudinga įrengti stogą. Stogas apsaugo mus nuo lietaus ir karštų saulės spindulių, todėl erdvė po stogu gali būti patogi laisvalaikio praleidimo vieta.

Stogo konstrukcijos montavimas pradedamas nuo stogo apačios. Gruntas gali būti juodžemis, žvyras ar bet koks kitas gruntas. Tokiu atveju, jei norite pats montuoti,  įsukite varžto polį į žemę ir ant jo sumontuokite medinę stogo koloną. Jei pamatai buvo sumontuoti anksčiau, pavyzdžiui, klojant pamatus ar įrengiant medinę plastikinę terasą, pastatykite specialias metalines kojas ir pritvirtinkite medinius stulpelius. Dar vienas kolonų montavimo variantas, kai jos tvirtinamos į esamą, jau anksčiau sumontuotos medinės terasos karkasą, tačiau tose vietose kur bus montuojamos kolonos reikalinga nuimti terasines lentas ir išpjauti reikiamo dydžio skyles kolonoms. Sumontavus kolonas, lentos sudedamos atgal į pradinę poziciją.

Kaip išsirinkti stoginės karkasą terasai

Žinoma, galima rinktis stoginės karkasus pagal daugybę kriterijų, tačiau svarbiausia yra išvaizda ir patvarumas, nes niekas nenori keisti naujo karkaso ir mokėti papildomų pinigų. Stoginės karkasui galima rinktis medinį arba metalinį. Pataria rinktis medinį stoginės karkasą, nes bendra stoginės sąmata gaunasi 3 kartus pigesnė, negu renkantis montuoti stoginę su metaliniu karkasu.  O norint, kad karkasas atrodytų kaip metalinis, jei toks poreikis yra, galima nudažyti karkasą su gerais antracito spalvos dažais. Jei ieškote pagalbos ir norite įsirengti stoginės karkasą terasai, kreipkitės čia: https://terasustatyba.lt/terasos-stogines-irengimas/ 

  • Jei renkatės statyti medines stogines kolonas jūs turite žinoti keletą faktų: medinės stoginės kolonos yra statomos pakeltos nuo žemės. Toks montavimo sprendimas pasirenkamas siekiant išvengti sąlyčio su terasa, kur gali kauptis vanduo ir taip išvengti medienos puvimo galimybės. Todėl, jei svarstoma rinktis metalinį karkasą, vien dėl to, jog bijoma, kad karkasas nebūtų neįtakojamas aplinkos veiksnių, galime teigti, kad toks medinio karkaso tvirtinimas taip pat užtikrina kolonų ir karkaso ilgaamžiškumą.
  • Užuolaidas ar kitas vėjo ir lietaus nepraleidžiančias užuolaidas ir stumdomas sistemas lengviau montuoti ant medinio rėmo. Metalinius rėmus sunkiau pritaikyti kitiems sprendimams. Stoginės karkaso mediena gali būti:  impregnuota pušis, vakuuminiu būdu impregnuota pušis, klijuota pušies ar maumedžio mediena.
  • Be to, renkantis medinį stogą, jį lengviau apdoroti, todėl paties stogo projektiniai pakeitimai gali būti skirtingi. Statydami medinį stogą, galite visiškai laisvai pristatyti savo įgyvendinimo viziją. 
  • Metaliniai stogai paprastai apsiriboja standartine išvaizda. Medinis stogas gali būti tiesiog impregnuotas bespalviu impregnantu ir turėti gražią natūralios medienos spalvą, arba pasirinktą spalvotą impregnantą. Taip pat galite dažyti stogą, jei yra noras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *